Stadio Diego Armando Maradona, Neapol

Název:Stadio Diego Armando Maradona
Starší názvy:Stadio San Paolo.  
Město:Neapol
Stát: Itálie
Kapacita:78,210
Kluby:SSC Neapol  
04.12.2020 Neapol potvrdila přejmenování stadionu
Neapol bude své domácí zápasy hrát na Stadio Diego Armando Maradona, jeho stánek od dnešního dne už neponese název San Paolo. Italský klub tak uctil památku své argentinské legendy, která nedávno zemřela. (football-italia.net)
04.12.2020 Kněží nechtějí přejmenovat neapolský stadion
Skupina italských kněží odeslala společný dopis neapolskému arcibiskupovi Crescenziu Sepemu, ve kterém ho vyzývá, aby se postavil proti zámětu přejmenovat neapolský stadion San Paolo po zesnulé legendě Diegu Maradonovi. Nelíbí se jim, že by měl z názvu zmizet svatý Pavel. Navrhují tedy kompromisní návrh, aby se Stadion jmenoval San Paolo - Maradona. "Bylo by to nejlepší řešení, podobně jako existuje v Miláne San Siro - Meazza," uvedli kneží. (football-italia.net)
25.11.2017 Neapol již prodala 50 tisíc vstupenek
Šlágr nadcházejícího kola Serie A mezi Neapolí a Juventusem bude hodně slušně divácky obsazený. Vesuvský celek již týden před očekávaným soubojem prodal 50 tisíc vstupenek, stánek San Paolo má přitom kapacitu necelých 80 tisíc, která se zřejmě ani na souboj aktuálně prvního se třetím celkem tabulky nevyprodá. (football-italia.net)
24.10.2015 Neapol zůstává na Stadio San Paolo
Ještě minimálně dva roky zůstane na Stadio San Paolo Neapol. Italský celek se dlouho s městskou radou vesuvského města nemohl dohodnout, nakonec ale našly obě strany vyhovující řešení, podle kterého budou Partenopei ročně platit pronájem ve výši 650 až 780 tisíc eur a dalších více než osm tisíc za výdaje kolem jednoho domácího utkání. (football-italia.net)
07.04.2014 Neapol má zůstat na San Paolu
Vedení Neapole uvažovalo o stavbě nového stadionu, ta už ale nejspíš nebude aktuální. Neapolský starosta Luigi De Magistris se nechal slyšet, že město je připraveno rekonstruovat stadion San Paolo. Pokud se se zástupci SSC dohodne na podmínkách nájmu, je město podle starosty připraveno začít s rekonstrukcí v nejbližší době. (football-italia.net)
16.02.2013 Neapol opraví stadion
Město Neapol uvolnilo milion eur na vylepšení stadionu San Paolo. Opravy požaduje UEFA, která našla celkem pětadvacet nedostatků. Všechno bude hotové do léta.
06.11.2011 Odloženo bylo i utkání v Neapoli
Po zápase Janov - Inter se v původním termínu neodehraje ani předpokládaný šlágr tohoto kola Serie A. Vytrvalý déšť nedovolí uskutečnit duel mezi Neapolí a Juventusem, který by se měl dohrát buď zítra, nebo 14. prosince.
07.11.2008 Na Salernitanu za padesát centů
Prezident Neapole Aurelio De Laurentis oznámil fanouškům příjemnou zprávu. Za osmifinálové utkání Italského poháru proti Salernitaně, které se hraje příští týden, zaplatí permanentkáři jen padesát centů. De Laurentiis chce zajistit svému týmu maximální podporu. Neapol musela kvůli nepokojům mezi fanoušky odehrát poslední dva zápasy před částečně zavřeným hledištěm stadionu San Paolo.
Další expres zprávy
Domácí kluby
SSC Neapol
Další stadióny v zemi