17.10.202311:05

Austria Salzburg pyká za fanoušky

Pyrotechnika, kterou používali fanoušci během utkání Rakouského poháru v salzburském derby mezi Austrií a Red Bullem, vedla nyní k očekávaným sankcím. Austria dostala od Rakouského fotbalového svazu (ÖFB) maximální možnou pokutu, tedy 30 tisíc eur. Potrestán byl také i jeho soupeř, který mimochodem zářijové utkání na půdě svého rivala ze třetí nejvyšší soutěže hravě zvládl a po čtyřgólovém vítězství postoupil do další fáze.

sport.orf.at
26.09.202311:50

Salzburské derby v poháru

V úterý večer pokračuje rakouský fotbalový pohár. V jeho rámci se střetnou i týmy Austria Salzburg a RB Salzburg. O pikantní střetnutí jde zejména proto, že Austria, která se prezentuje stejně jako ta vídeňská fialovými barvami, je založena fanoušky původního klubu, který Red Bull koupil, aby mohl vybudovat svůj projekt.

bbc.com
30.04.202323:44

ÖFB-Cup pro Sturm Graz

Rakouský pohár dospěl v neděli do svého finále a pošesté ve své historii se z triumfu zaradoval Sturm Graz. Ten v boji o cennou trofej porazil na neutrální půdě v Klagenfurtu vídeňský Rapid o dvě branky. Triumf mimochodem získal na této frontě poprvé od sezóny 2017/18. Pro celek z hlavní rakouské metropole se jednalo již o 29. finále, zaznamenal přitom svůj patnáctý neúspěch, předtím čtrnáctkrát slavil v této soutěži prvenství.

06.04.202322:53

Sturm Graz si zahraje finále poháru

Výsledek semifinále Rakouského poháru: Sturm Graz - LASK Linz 1:0 (68. T. Horvat).

Salzburg vítězem poháru

Výsledek finále Rakouského poháru: Salzburg - Ried 3:0 (27. Sučić, 52. Wöber, 87. Šeško).

06.02.202218:50

Repríza pohárového finále pro Salzburg

Do semifinále rakouského ÖFB Cupu putuje Red Bull Salzburg, který si doma poradil 3:1 s LASK Linzem. Oba týmy se přitom loni potkaly ve finále stejné soutěže.

laola1.at
27.10.202121:30

V Rakousku zkolaboval fotbalista

Kvůli kolapsu fotbalisty na hřišti se nedohrálo dnešní osmifinále Rakouského poháru mezi Blau Weiß Linz a Hartbergem. Útočník domácích Raphael Dwamena, jenž měl už v minulosti potíže se srdcem, se zhroutil během prvního poločasu a po zásahu záchranářů byl převezen do nemocnice. O jeho zdravotním stavu zatím nejsou žádné podrobnosti. Šestadvacetiletý fotbalista z Ghany se na hřišti nejprve náhle chytil za hrudník a o chvíli později se s křikem složil na zem. Podle informací rakouských médií má Dwamena voperovaný defibrilátor, při převozu do nemocnice byl při vědomí.

ČTK
01.05.202122:28

Salzburg opět vítězen poháru

Výsledek finále Rakouského poháru: LASK - Salzburg 0:3 (45. Berisha, 66. Aaronson, 88. Mwepu).

03.11.202018:50

V Rakousku se nebude hrát pohár

Po pondělním teroristickém útoku ve Vídni se v Rakousku dočasně zastaví i některé sportovní soutěže. Vedení svazu v reakci na vyhlášení třídenního státního smutku v zemi zrušilo zápasy domácího poháru, které byly naplánovány na dnešek a na středu. "Spolková vláda doporučila s ohledem na vyhlášený státní smutek, aby se všechny akce v příštích třech dnech odložily. Jako svaz to samozřejmě podpoříme," uvedl předseda rakouského fotbalového svazu Leo Windtner.

ČTK
13.05.202019:05

Rakušané začnou finále poháru 29. května

Profesionální fotbal v Rakousku se rozběhne 29. května pohárovým finále v Klagenfurtu mezi obhájcem a ligovým mistrem Salcburkem a druholigovou Austrií Lustenau. O čtyři dny později 2. června se pak začne hrát ligová soutěž přerušená kvůli pandemii koronaviru. Rakouská bundesliga dostala k restartu povolení od politiků v úterý. Zbývá v ní odehrát deset kol v nadstavbových skupinách o titul a udržení a tři kola play off o Evropskou ligu. Zápasy se budou hrát bez diváků a za přísných hygienických opatření.

ČTK
09.05.201823:20

Rakouský pohár vyhrál Sturm Graz

Výsledek finále Rakouského poháru: Sturm Graz - Salzburg 1:0 po prodloužení (112. Hierländer).

01.06.201722:32

Rakouský pohár pro Salzburg

Výsledek finále Rakouského poháru: Rapid Vídeň - Salzburg 1:2 (56. Joelinton - 51. Hwang, 85. Lazaro).

19.05.201622:22

Výsledek finále Rakouského poháru: Admira - Salzburg 0:5 (7., 65. a 85. z penalty Soriano, 28. Keita, 73. Laimer).

18.05.201418:49

ÖFB Cup pro Salzburg

Výsledek finále rakouského poháru: Salzburg - St. Pölten 4:2 (35. Klein, 42. Kampl, 63. a 67. Soriano - 40. Jano, 70. Noel).

24.09.201321:14

Jun neodvrátil blamáž Austrie

Ani branka Tomáše Juna neodvrátila blamáž Austrie Vídeň ve druhém kole Rakouského poháru. Úřadující ligový mistr na hřišti třetiligového Kalsdorfu, který navíc dohrával v deseti, prohrál 1:2. Jun se prosadil v 51. minutě, kdy vyrovnal na 1:1. Když však Austria nedokázala v posledních 20 minutách využít početní výhodu po vyloučení domácího Thomase Miedla, rozhodl ve třetí minutě nastavení o senzačním postupu Kalsdorfu přes účastníka Ligy mistrů kapitán Rafael Dorn.

30.05.201318:22

ÖFB Cup vyhrál třetiligový Pasching

Výsledek finále Rakouského poháru: Austria Vídeň - Pasching 0:1 (47. Sobkova).

09.05.201315:10

Salzburg přišel o Vorsaha

Isaac Vorsah bude zhruba půl roku chybět Red Bullu Salzburg. Ghanský stoper si při pohárové blamáži proti Paschingu poranil zkřížený vaz v pravém kolenu a čeká ho operace.

08.05.201323:17

Jun vstřelil vítěznou branku Austrie

Tomáš Jun se gólem podílel na postupu Austrie Vídeň do finále ÖFB Cupu. Český útočník zlomil pět minut před koncem zápasu s Riedem nerozhodný stav 1:1, hosté nakonec zvítězili 3:1. Ve finále se Austria utká 30. května na vídeňském Stadionu Ernsta Happela s Paschingem. Třetiligový klub už v úterý nečekaně vyřadil obhájce titulu Salcburk po výhře 2:1.

07.05.201322:53

Třetiligový Pasching je ve finále

Pasching si jako první třetiligový klub v historii soutěže zahraje finále Rakouského poháru. Postup mu zajistila výhra 2:1 na hřišti obhájce trofeje Salcburku, o které rozhodl dvěma góly po přestávce.