06.12.202323:06

Pekhart skóroval v poháru

Legia Varšava hraje prodloužení osmifinále Polského poháru na půdě Korony, kde za hosty vyrovnal Tomáš Pekhart. Pro zkušeného útočníka je to 11. soutěžní gól v sezoně.

02.05.202319:02

Legia Varšava vítězem Polského poháru

Výsledek finále Polského poháru: Legia - Raków 1:0 po penaltách.

28.02.202315:11

Pekhart přispěl k postupu Legie

Legia Varšava je v semifinále Polského poháru, když vyhrála 3:0 na půdě celku Zielona Góra. Podíl na tom měl i Tomáš Pekhart, český útočník otevíral skóre.

09.11.202223:57

V Polsku se nedohrálo utkání během penalt

K nepříjemné události došlo v osmifinále Polského poháru mezi Sandecjou a Slaskem. Duel dospěl až do kopů ze značky pokutového kopu, ve třetí sérii se netrefil Maissa Fall, hosté v tu chvíli vedli 2:1 a chystali se na svou penaltu v té samé fázi. Najednou se však hráči domácích odebrali do kabin, a to kvůli rasistickým pokřikům směrem k Fallovi ze strany vratislavských příznivců. Zápas tedy nebyl dohrán, z postupu se pravděpodobně bude radovat prvoligový celek, komise každopádně budou mít jistě co dělat, aby dané skutečnosti podobně prošetřily.

lajfy.com, goal.pl
02.05.202217:57

Polský pohár pro Raków Częstochowa

Výsledek finále Polského poháru: Lech Poznań - Raków Częstochowa 1:3 (52. Amaral - 6. Gutkovskis, 36. Wdowiak, 76. López).

02.12.202122:02

Kliment zařídil postup Wisly

Wisla Krakov vyhrála na půdě Widzewu Lodž 3:1 a postoupila do dalšího kola Polského poháru, o což se značnou měrou přičinil Jan Kliment. Český útočník dal v 86. minutě vítěznou branku, v sedmé minutě nastavení pak vše ještě pojistil.

02.05.202117:59

Raków opanoval Polský pohár

Výsledek finále Polského poháru: Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:1 (81. Ivi, 89. Tijanić - 57. Zebrowski).

12.02.202121:36

Pekhart dostal tři zápasy

Útočník Legie Varšava Tomáš Pekhart obdržel po vyloučení v úterním osmifinále Polského poháru trest na tři pohárové zápasy. V utkání na hřišti LKS Lodž dal český reprezentant v 82. minutě vítězný gól na 3:2, chvíli nato ale dostal červenou kartu za to, že po souboji o míč s Maciejem Dabrowským vleže kopl protihráče do zad. Legia na svém webu oznámila, že se proti trestu odvolá. Pokud neuspěje, Pekhart už jí ve zbytku soutěže nepomůže, i kdyby postoupila až do finále. Pekhart je se 14 góly nejlepším střelcem polské ligy, v níž patří jeho týmu druhé místo. "Tomáš je mimořádně klidný člověk. V šatně říkal, že nic špatného neudělal. Je z toho zničený, protože je to rozumný kluk a ještě nikdy takovou hloupost na hřišti neprovedl," uvedl po úterním zápase trenér Legie Czeslaw Michniewicz. "Říkal, že trefil Macieje Dabrowského, jak padal. Ale jak už to tak v zápasech chodí, stalo se z toho trochu divadlo," dodal kouč.

ČTK
09.02.202122:33

Gól a vyloučení pro Pekharta

Legia Varšava v osmifinále domácího poháru vyřadila ŁKS Łódź, na čemž se rozhodujícím gólem na 3:2 podílel Tomáš Pekhart. Krátce nato však český útočník dostal červenou kartu.

24.07.202022:45

Polský pohár vybojovala Cracovia

Výsledek finále Polského poháru: Cracovia - Lechia Gdańsk 2:2, 3:2 po prodloužení (65. van Amersfoort, 88. Jablonský, 117. Wdowiak - 21. Haydary, 85. Lipski).

26.09.201822:47

Ondrášek dal gól a nechal se vyloučit

Hodně vidět byl ve včerejším pohárovém utkání Wisły Kraków český útočník Zdeněk Ondrášek. Odchovanec Českých Budějovic nejprve proměněnou penaltou srovnal na 1:1, následně se však nechal vyloučit a jeho spoluhráči prohráli na pokutové kopy.

soccerway.com
02.05.201818:10

Legia Varšava ovládla Polský pohár

Výsledek dnešního finále Polského poháru: Arka - Legia Varšava 1:2 (90+8. Soldecki - 12. Niezgoda, 29. Cafú).

18.04.201822:31

Hloušek si vstřelil vlastní gól

Adam Hloušek si v pohárovém zápase Legie Varšava s Górnikem Zabrze vstřelil v 56. minutě vlastní branku, která hosty poslala do vedení. Jeho týmu se ale nakonec podařilo utkání otočit v sedmé minutě nastavení na 2:1 a postoupit do finále.

08.02.201811:27

V Polsku chystají změny

Polský fotbal se může těšit na rozsáhlé změny: od sezony 2019/20 se pravděpodobně první liga rozšíří ze 16 účastníků na osmnáct. Ve druhé lize se pak o postup bude hrát formou play-off a z domácího poháru ve čtvrtfinálové a semifinálové fázi zmizí odvety.

przegladsportowy.pl
02.05.201721:17

Polský pohár získala Arka Gdynia

Výsledek finále Polského poháru: Lech Poznań - Arka Gdynia 0:0, 1:2 po prodloužení (119. Tralka - 107. Siemiaszko, 111. Zarandia).

02.05.201618:05

Polský pohár kořistí Legie Varšava

Výsledek finále Polského poháru: Lech Poznaň - Legia Varšava 0:1 (69. Prijović).

23.09.201509:30

Gecov zařídil postup Śląsku Wrocław

Śląsk Wrocław postoupil do čtvrtfinále Polského poháru a velkou zásluhu na tom má Marcel Gecov, český záložník včera jedinou brankou rozhodl utkání na půdě Podbeskidzie.

02.05.201518:02

Puchar Polski - výsledek

Výsledek finále polského poháru: Legia - Lech 2:1 (30. Jodlowiec, 55. Saganowski - 20. vlastní Jodlowiec).

02.05.201421:19

Polský pohár vyhrála Zawisza

Polský pohár vyhrála Zawisza Bydgoszcz, která ve varšavském finále na penalty udolala Zaglebie Lubin. Zaglebie - Zawisza 0:0 po prodloužení, penalty 5:6. Za poražené proměnil první penaltu český záložník Jiří Bílek.

livesport.cz
11.03.201421:16

Papadopulos skóroval v poháru

Michal Papadopulos vstřelil druhý gól v této sezoně. Osmadvacetiletý útočník se trefil v dnešním úvodním utkání čtvrtfinále Polského poháru proti druholigovému týmu Sandecja Nowy Sacz a přispěl k výhře Zaglebie Lubin 2:0.