Dynamo České Budějovice - Korona Kielce 1:0 (0:0)

Sestava Českých Budějovic: Janáček - Sladký (68. Osmančík), Nikl, Králik (68. Novák), Trummer - Suchan (68. Skalák), Čermák (68. Böhm), Hellebrand (68. Hák) - Šigut (68. Polanský), Ondrášek (68. Prášek), Alli (68. Hora). Trenér: Lerch.

Mikkel Kirkeskov bude znovu oblékat dres Holsteinu Kiel, kam se vrací po neúspěšném půlroce v Zagłębie Lubin. Dvaatřicetiletý dánský obránce ve známém prostředí uzavřel smlouvu do konce sezony.

19.01.202413:41

Górnik Zabrze - MFK Karviná 2:3

Přípravné utkání:

Górnik Zabrze - MFK Karviná 2:3 (0:2).

Branky: 63. Rasak, 65. vlastní Ražnatović - 14. Akinyemi, 17. Memić, 88. Doležal.

Sestava Karviné:

I. poločas: Holec - Krčík, Traoré, Kauan Carneiro, Ražnatovič - Boháč, Moses - Memič, Ayaosi, Regáli - Akinyemi.

II. poločas: Holec - Čurma, Svozil, Bederka, Ražnatovič - Žák, Budínský - Iván, Ezeh, Papalelé - Doležal. Trenér: Jarábek.

ČTK
17.01.202423:21

Slisz si vyzkouší Major League Soccer

Do zámořské Major League Soccer se vydává Bartosz Slisz, jenž přestoupil z Leagie Varšava do Atalanty United FC. Polský klub za 24letého záložníka dostane odstupné 3,2 milionu eur.

15.01.202420:44

Yokota se stěhuje do Gentu

Daisuke Yokota na podzim nastřílel sedm branek a odměnou mu je stěhování do belgické ligy. Japonský křídelník vyměnil polský Górnik Zabrze za Gent, ten zaplatil dva miliony eur.

15.01.202409:47

Kittel na odchodu z Rakówa

Raków Częstochowa chce po půlroce ukončit smlouvu se Sonnym Kittelem, jenž do polského klubu nezapadl podle očekávání. Jednatřicetiletý záložník, který má smlouvu do roku 2026, nastoupil do 22 soutěžních zápasů, v nichž se čtyřikrát střelecky prosadil.

10.01.202422:11

Rio Ave získalo Héldera Sá z Vitórie

Hélder Sá se z hostování v polském Radomiaku Radom vrátil do Vitórie, záhy však mateřský klub natrvalo opustil. Jednadvacetiletý obránce přestoupil do Rio Ave, kterému se upsal na čtyři a půl roku.

abola.pt
08.01.202420:15

Vlkanova již pózoval s dresem v Chořově

Adam Vlkanova si očekávaně vyzkouší polskou nejvyšší soutěž, konkrétně v dresu Ruchu Chorzów. Polský klub oficiálně představil svou novou posilu, která přichází z Plzně na hostování do konce sezóny s možností opce na přestup, v pondělí večer. "Měl jsem hodně nabídek, ale tady jsem cítil něco víc, jakousi rodinnou atmosféru,” uvedl v rozhovoru pro web Niebiescy. "Jeho herní vytížení nebylo na podzim takové, jaké by si on sám představoval. Adamovi samozřejmě přejeme, aby se mu na jeho prvním zahraničním angažmá dařilo a stal se důležitou postavou týmu," stálo v prohlášení Daniela Koláře, sportovního ředitele Viktorie.

fcviktoria.cz, ksruch.com
06.01.202408:58

Ruch Chorzów domluvil Vlkanovu

Adam Vlkanova podle očekávání brzy odejde z Viktorie Plzeň do Polska. Devětadvacetiletý záložník míří na půlroční hostování do Ruchu Chorzów, který bude mít následně možnost aktivovat opci ve výši 400 tisíc eur (téměř 10 milionů korun).

infotbal.cz
29.12.202316:03

Vaclík možná bude mít konkurenci

New England Revolution, působící v zámořské MLS, údajně jedná o příchodu slovenského reprezentačního brankáře Henricha Ravase. Nynější šestadvacetiletá jednička polského Widzewu Lodž přitom míří do působiště Tomáše Vaclíka, čtyřiatřicetiletého rodáka z Ostravy. Ten od letního přestupu za oceán ještě neodchytal ani minutu a jen jednou se objevil v nominaci na zápas. Stěží tak odhadovat, jaká by byla Vaclíkova budoucnost v klubu, pokud by se transfer opravdu realizoval.

twitter.com/SethMan31, livesport.cz
26.12.202312:22

Plzeň před odchodem Vlkanovy

Adam Vlkanova ve Viktorii Plzeň pravidelně nenastupuje, i proto nejspíše změní působiště. Devětadvacetiletý ofenzivní záložník má podle nejčerstvějších informací namířeno do Polska, konkrétně do Ruchu Chorzow.

isport.cz, infotbal.cz
18.12.202314:59

V Poznani končí také Landzaat

John van den Brom skončil jako trenér Lechu Poznaň a v klubu nepokračuje ani jeho asistent, nové angažmá si bude hledat někdejší záložník Denny Landzaat.

vi.nl
17.12.202311:22

Van den Brom končí v Lechu Poznań

Lech Poznań po roce a půl opouští John van den Brom, jemuž zlomily vaz nepřesvědčivé výsledky a až třetí místo po podzimní části Ekstraklasy. Uvolněné místo zaujal Mariusz Rumak, který má smlouvu do konce sezony.

vi.nl, twitter.com/LechPoznan
06.12.202323:06

Pekhart skóroval v poháru

Legia Varšava hraje prodloužení osmifinále Polského poháru na půdě Korony, kde za hosty vyrovnal Tomáš Pekhart. Pro zkušeného útočníka je to 11. soutěžní gól v sezoně.

25.11.202322:09

Přikryl přispěl k remíze Warty

Tomáš Přikryl si na své konto připsal první branku za Wartu Poznań. Český záložník v sedmé minutě otevíral skóre zápasu na půdě Legie Varšava, jeho tým nakonec remizoval 2:2.

17.11.202321:22

Piast Gliwice - MFK Karviná 3:0

Piast Gliwice - MFK Karviná 3:0 (1:0).

Branky: 64. a 71. Félix, 5. Szczepaňski.

Sestava Karviné: Ciupa (46. Lapeš) - Krčík, Bederka (46. Kauan Carneiro), Svozil (46. Memič), Fleišman (46. Antovski) - Traoré, Čavoš (46. Žák) - Ezeh (46. Ražnatović), Ayaosi, Papalelé - Akinyemi. Trenér: Jarábek.

ČTK
27.10.202321:07

Nejmladší debutant v Ekstraklase

Historie se dnes přepisovala v polské nejvyšší soutěži. Igor Pieprzyca vstoupil na hřiště v barvách Puszcze Niepołomice ve věku 15 let a 19 dnů, čímž se stal rekordmanem ligy. Zároveň si ještě stihl na konto připsat žlutou kartu, ačkoliv na plac vešel až v 93. minutě.

przegladsportowy.pl
13.10.202320:55

Koperski se vrací po zranění

Lechia Gdaňsk v pátek potvrdila, že se Filip Koperski vrátil k tréninku s týmem. Devatenáctiletý talent se na zotavuje z přetrženého křížového vazu. Ke zranění došlo při oslavě gólu vstřeleného za polskou reprezentaci do 19 let v zápase proti Izraeli 22. března. Zápas skončil 1:1

flashscore.pl
08.10.202319:38

Polský šlágr pro Raków

Výsledek ostře sledovaného duelu 11. kola Ekstraklasy: Legia Varšava - Raków 1:2 (45+2. Wszolek - 26. Kočergin, 74. Augustyniak vlastní). Raków jde na druhou příčku o dva body před Legiu, která poprvé v sezoně prohrála doma.

27.09.202322:57

Pekhart zapisoval šestý ligový gól

Český útočník Tomáš Pekhart vstřelil šestý gól v sezoně polské ligy, kterým pomohl Legii Varšava k vítězství 4:3 na hřišti Štětína v dohrávce šestého kola. Legia, která odehrála celý druhý poločas v oslabení, se posunula do čela neúplné tabulky.

Pekhart ve 33. minutě odpověděl na úvodní branku Grosického. Čtyřiatřicetiletému forvardovi v tabulce střelců mu patří dělené druhé místo za Expósitem z Vratislavi (8). Legii v nastavení první půle zkomplikoval situaci Jedrzejczyk červenou kartou.

Domácím krátce po změně stran vrátil vedení Kouluris, ale Wszolek znovu vyrovnal. Pogonu nestačil k vítězství ani zásah Bičachčjana ze 71. minuty, protože za Legii se v závěru ještě trefili Elitim a Kapuadi. Varšavský tým ani v osmém utkání ligového ročníku neprohrál.