25.04.202221:06

Ondráškův gól na body nestačil

Wisła Kraków prohrála s Wisłou Płock a nic na tom nezměnil ani Zdeněk Ondrášek. Český útočník v 71. minutě srovnával na průběžných 3:3, jeho tým ale inkasoval v jedenácté minutě nastavení na 3:4 a nakonec nezískal ani bod.

24.04.202219:51

Śląsk řeší krizi neplacením platů

Śląsk Wrocław se na poslední chvíli pokouší o pozitivní impulz. Čtyři kola před koncem a po drtivé porážce s Termalicou (0:4) se vedení rozhodlo k dramatickému kroku a zmrazilo všem členům prvního týmu dubnové výplaty. Śląsk má po tomto víkendu už jen tříbodový náskok na sestupovou zónu.

przegladsportowy.pl
24.04.202216:17

Petrášek zvyšoval na 2:0

Raków se dál úspěšně pere o polský titul a k dnešní povinné výhře nad poslední Lecznou mu výraznou měrou pomáhá i český stoper Tomáš Petrášek. Ten ve 40. minutě přidal svůj druhý gól v sezoně a první od října.

23.04.202215:36

Hubínek v Polsku otevřel skóre

Záložník Termalicy Michal Hubínek v polské lize otevřel skóre záchranářského souboje na hřišti Śląsku. Český středopolař poslal svůj tým do vedení v jedenácté minutě. U gólu mu asistoval krajan Tomáš Poznar.

20.04.202222:30

Polský šlágr pro Raków

Po 29 kolech měly tři týmy na čele polské ligy shodně po 59 bodech. Dva z nich v podobě Pogonu Szczecin a Rakówu Czechostowa se střetly v přímé bitvě. Pogon se sice v první půli dostal do vedení, Raków ale po pauze otočil na konečných 1:2 a drží tak krok s Lechem Poznaň.

12.04.202221:13

Baškirov končí v Zagłębie Lubin

Jevgenij Baškirov už není hráčem Zagłębie Lubin, s vedením polského klubu se dohodl na ukončení smlouvy. Ruský záložník přišel koncem února z Kazaně, za polský klub odehrál šest zápasů a dal jednu branku.

sport-express.ru
09.04.202214:35

Legia uplatní opci na Nawrockého

Maik Nawrocki se z hostování v Legii Varšava nevrátí do Werderu Brémy. Polský klub na 21letého obránce aktivuje opci, jejíž výše má být 1,5 milionu eur.

transfermarkt.de
08.04.202220:00

Doležal zařídil výhru Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin dnes hostil Stal Mielec, vyhrál 3:1 a ústřední postavou se stal Martin Doležal. Někdejší útočník Jablonce v 72. minutě vyrovnával na 1:1, pět minut před koncem pak dal výsledku konečnou podobu. Zahanbit se nenechal ani záložník Erik Daniel, ten se trefil jednou.

06.04.202215:49

Slovácko si dělá zálusk na Klimenta

Václava Jurečku, jemuž po sezoně končí smlouva, by mohla ve Slovácku nahradit známá tvář. Uherskohradišťský celek má zájem o návrat Jana Klimenta z Wisły Kraków, vzhledem k platné smlouvě do roku 2024 však není jeho návrat příliš reálný.

isport.cz
06.04.202214:59

Citajišvili se stěhuje do Polska

Heorhij Citajišvili opouští znovu Dynamo Kyjev a vyzkouší si polskou ligu, gruzínský křídelník zamířil na hostování do Wisly Krakov. Citajišvili z Dynama odchází letos již podruhé, na začátku sezony si ho vypůjčila Oděsa.

03.04.202218:45

Jagiellonia přišla o zraněného Přikryla

Tomáš Přikryl z Jagiellonia Białystok nedohrál dnešní zápas proti Zagłębie Lubin (2:1). Český křídelník musel po jednom ze soubojů střídat již po necelých 20 minutách, na trávníku ho nahradil jiný český hráč Martin Pospíšil.

jagiellonia.pl
02.04.202222:02

Pekhart se prosadil za Legii

Legia Varšava porazila Lechii Gdańsk (2:1), na čemž má výrazný podíl Tomáš Pekhart. Český reprezentant se postaral o vítězný gól domácího mužstva.

26.03.202219:32

Kočerhin už nyní v Rakówě

Polský Raków už v lednu s předstihem podepsal do roku 2025 záložníka Zarji Luhansk Vladyslava Kočerhina, a celý proces se nyní uspíšil. Po změně pravidel FIFA mohl 25letý Ukrajinec do Polska přesídlit okamžitě a nemusel čekat na vypršení dosavadní smlouvy na Ukrajině.

rakow.com
25.03.202221:17

Raków si vypůjčil Gagnidzeho

Mladý, 19letý Gruzínec Luka Gagnidze uprostřed invaze na Ukrajinu opouští ruskou krajinu a v rámci zvláštní výjimky UEFA/FIFA přesídlil do konce sezony do polského Rakówa, s nímž bude bojovat o historický titul.

rakow.com
19.03.202215:33

Petrášek zranil Pekharta

Tomáš Pekhart, který byl dodatečně povolán do české reprezentace, dnes v zápase s Rakówem odehrál necelou půlhodinu, když musel střídat po tvrdém faulu krajana Tomáše Petráška.

17.03.202218:15

Lech Poznaň si vypůjčil Kędzioru

Tomasz Kędziora se na tři a půl měsíce vrací do vlasti, polský obránce opustil Dynamo Kyjev, když si ho na hostování vypůjčil Lech Poznaň.

15.03.202221:02

Legii pomohly k výhře góly Pekharta

Tomáš Pekhart má výrazný podíl na čtvrté po sobě jdoucí ligové výhře Legie. Rodák ze Sušice proti BB Termalica Nieciecza (4:1) jednou skóroval v obou poločasech, čímž si v letošním ročníku Ekstraklasy vylepšil bilanci na šest gólů.

14.03.202221:06

Verbić se uchýlil do Legie

Legia Varšava neváhá a posiluje za využití zvláštního opatření FIFA. Do konce sezony získala 38násobného reprezentanta Slovinska Benjamina Verbiće, který kvůli situaci na Ukrajině opouští Dynamo Kyjev.

legia.com
13.03.202219:37

Ondrášek pomohl k remíze Wisły

Wisła Kraków získala bod za remízu 1:1 s Lechem Poznań, na čemž má výrazný podíl Zdeněk Ondráček. Český útočník skóroval poprvé po návratu do staronového působiště.

13.03.202217:10

Schwarz nedal penaltu

Petr Schwarz dnes z pokutového kopu odmítl ve 43. minutě poslat svůj Śląsk Wrocław do vedení nad Radomem. Bývalý hráč Hradce Králové tak dál čeká na svůj druhý gól v sezoně od listopadu.