24.05.202321:03

Hajduk Split znovu vítězem poháru

Výsledek finále Chorvatského poháru: Hajduk Split - Šibenik 2:0 (62. Melnjak, 90+5. z penalty Livaja).

26.05.202221:33

Chorvatský pohár pro Hajduk Split

Výsledek finále Chorvatského poháru: Rijeka - Hajduk Split 1:3 (13. Drmić - 24. Ferro, 36. a 56. Melnjak).

19.05.202122:00

Chorvatský pohár získalo Dinamo Záhřeb

Výsledek finále Chorvatského poháru: Dinamo Záhřeb - NK Istra 1961 6:3 (5. a 74. Oršić, 9. Ademi, 33. Majer, 59. vlastní Šutalo, 84. Gavranović - 52. a 53. Hara, 64. Gržan z penalty).

01.08.202022:28

Rijeka vítězem Chorvatského poháru

Výsledek finále Chorvatského poháru: Rijeka - Lokomotiva Záhřeb 1:0 (76. Halilović).

20.07.202019:16

Chorvatská liga se dohraje bez diváků

Chorvatský fotbalový svaz se rozhodl kvůli zhoršující se epidemiologické situaci v zemi změnit své rozhodnutí o přítomnosti fanoušků na stadionech. Poslední kolo ligy, v níž už si titul zajistilo Dinamo Záhřeb, se bude v sobotu hrát bez diváků, prázdné hlediště bude i 1. srpna na finále národního poháru a také na zápasech žen. Zástupci svazu se k uzavření stadionů odhodlali kvůli "významnému nárůstu" počtu potvrzených případů nákazy koronavirem. Diváci přitom měli v zemi povolený přístup na sportovní akce od poloviny června.

ČTK
06.05.202018:00

V Chorvatsku začne fotbal 30. května

Chorvatský fotbal se po koronavirové pauze znovu rozjede 30. a 31. května, na kdy národní svaz naplánoval pohárová semifinále. Ligové zápasy by pak následovaly o týden později, vše ale ještě musí schválit vláda. Všechna utkání se budou hrát bez diváků. Národní federace zároveň rozhodla, že druhá ani třetí liga se nedohrají. Chorvatská liga byla kvůli šíření nákazy přerušena v březnu, do konce zbývá deset kol. Tabulku vede obhájce titulu Dinamo Záhřeb o 18 bodů před Rijekou. V pohárovém semifinále se Rijeka utká s Osijkem a Slaven Koprivnica s Lokomotivou Záhřeb.

ČTK
22.05.201920:04

Rijeka vítězem poháru v Chorvatsku

Výsledek finále Chorvatského poháru: Dinamo Záhřeb - Rijeka 1:3 (63. Oršić - 13. Čolak, 09. Halilović, 84. Kvržić).

23.05.201821:00

Lecjaks vyhrál s Dinamem i pohár

Po zisku mistrovského titulu slaví Dinamo Záhřeb i vítězství v chorvatském poháru. Ve středečním finále porazilo Hajduk Split 1:0. Raduje se i český levý obránce Jan Lecjaks, který ve finále odehrál kompletních 90 minut.

31.05.201722:07

Rijeka získala Chorvatský pohár

Výsledek finále Chorvatského poháru: Dinamo Záhřeb - NK Rijeka 1:3 (37. Olmo - 24. a 46. Gavranović, 72. Župarić).

02.02.201711:55

Marcos Guilherme do Dinama Záhřeb

Služby bývalého kanonýra brazilské dvacítky Marcose Guilhermeho si zajistilo chorvatské Dinamo Záhřeb. To prozatím 21letého útočníka Atlética Paranaense získalo na hostování, případně ale může využít i opci.

gnkdinamo.hr
20.05.201522:49

Výsledek finále Chorvatského poháru: Dinamo Záhřeb - RNK Split 0:0 i po prodloužení, 4:2 na penalty.

13.05.201421:52

Chorvatský pohár získala Rijeka

Výsledek odvety finále Chorvatského poháru: Rijeka - Dinamo Záhřeb 2:0 (35. Mitrović, 82. Kvrzić), první zápas 1:0, pohár získala Rijeka.

07.05.201420:15

Rijeka jde do finálové odvety s náskokem

Rijeka má blíž k triumfu v Chorvatském poháru. První finále na hřišti Dinama Záhřeb těsně vyhrála, přestože dohrávala bez dvou vyloučených hráčů. Odveta se hraje za týden. Dinamo - Rijeka 0:1 (40. Tomečak).

10.10.201310:53

Kramarić chorvatským rekordmanem

Do historie chorvatského fotbalu se včera zapsal Andrej Kramarić. Útočník Rijeky pomohl v domácím poháru rozprášil výsledkem 11:0 tým Zmaj Bato, když se sám trefil osmkrát. Tolik gólů v jediném zápase v Chorvatsku ještě nikdy nikdo nedal.

22.05.201322:09

Hrvatski Kup získal Hajduk Split

Výsledek odvety Chorvatského poháru: Lokomotiva Záhřeb - Hajduk Split 3:3 (9. Situm 71. Kramarić, 90. Bručić - 45. Vuković, 52. Sušić, 72. Stojanović), první zápas 1:2, vyhrál Hajduk.

08.05.201322:19

Hrvatski Kup - výsledek

Výsledek prvního finálového zápasu chorvatského poháru: Hajduk Split - Lokomotiva Záhřeb 2:1 (65. Maglica, 69. Kouassi - 53. Antolić). Odveta se hraje 22. května.

09.05.201222:19

Dinamo Záhřeb má znovu double

Dinamo Záhřeb dnes porazilo ve finále poháru Osijek 3:1 a po suverénním vítězstvím v lize zkompletovalo double, kterým se mohlo pyšnit i předešlou sezónu. Od roku 1991, kdy se Chorvatsko osamostatnilo, vyhrálo Dinamo už 14 ligových titulů a ve 12 případech triumfovalo v poháru.

25.05.201122:12

Dinamo Záhřeb slaví double

Dinamo Záhřeb s přehledem zvládlo také odvetu Chorvatského poháru a po vítězství 3:1 ve Varaždinu slaví double. První zápas skončil 5:1 ve prospěch Dinama, které se po ligové soutěži raduje už z druhé trofeje. Pohár vyhrál záhřebský celek pojedenácté v historii.

11.05.201123:24

První finále pro Dinamo Záhřeb

Dinamo Záhřeb je blízko získání Chorvatského poháru. První finálový zápas totiž vedoucí tým chorvatské ligy zcela jasně ovládl a NK Varaždin porazil 5:1. Za dva týdny je na programu odveta ve Varaždinu.

05.05.201020:41

Hajduk vyhrál Chorvatský pohár

Hajduk Split je držitelem chorvatského poháru pro letošní sezonu. V odvetném finále porazil Šibenik 2:0 a celkově finálovým bojům opanoval 4:1. Z trimfu v této soutěži se raduje poprvé od roku 2003.