19.12.202323:09

EFL Cup - výsledky

Výsledky úterních zápasů čtvrtfinále EFL Cupu: Port Vale - Middlesbrough 0:3 (11. Howson, 23. Rogers, 53. Crooks), Everton - Fulham 1:1, pen. 6:7 (82. Beto - 41. Keane vl.), Chelsea - Newcastle 1:1, pen. 4:2 (90+2. Mudryk - 16. Wilson.

02.11.202320:56

Man Utd zaznamenal rekord v porážkách

Ve velmi nezáviděníhodné pozici se aktuálně nachází Erik ten Hag, manažer Manchesteru United, který je pod velkou palbou kritiky ze strany fanoušků a médií. Rozhodně mu přitom vydechnout nenechávají ani statistikáři, kteří hledají všemožné negativní rekordy. Jeden z nich přitom vyšťourali také po středečním nezdaru v Anglickém ligovém poháru. Od dávného ročníku 1930/31 totiž klub zaznamenal rekordní počet porážek před vlastními fanoušky napříč všemi soutěžemi v prvních deseti zápasech sezóny. Z dosavadních deseti střetů na Old Trafford padli The Red Devlis už pětkrát.

twitter.com/OptaAnalyst
02.11.202313:59

Newcastle napodobil 93 let starou výhru

Newcastle si ve středečním utkání na půdě Manchesteru United v pohodě dokráčel pro postup do další fáze Anglického ligového poháru, svého soupeře přitom skolil hned o tři branky. Na takový počin přitom čekal opravdu hodně dlouho, naposledy se mu totiž povedlo manchesterského giganta skolit o tři góly na jeho hřišti před více jak 93 lety, konkrétně v září roku 1930 (vítězství 7:4).

Casemiro nedohrál utkání s Newcastlem

Manchester United ve středu rozhodně neprožil nejzářnější večer své historie. Vypadl totiž zaslouženě z Anglického ligového poháru po porážce s Newcastlem, zároveň přitom přišel o svého záložníka Casemira. Brazilský středopolař musel být stažený z placu o poločasové přestávce, očekává se přitom, že bude muset vynechat další utkání The Red Devils. "Těsně před poločasem se zranil. Proto jsme ho museli vyndat ze sestavy. Musíme počkat ještě 24 hodin, ale myslím si, že pro sobotu bude mimo hru," prohlásil Erik ten Hag, manažer manchesterské družiny, v návaznosti na nejbližší mač na půdě Fulhamu na pozápasové tiskové konferenci.

lequipe.fr
01.11.202320:05

West Ham s Coufalem i Součkem

Vladimír Coufal a Tomáš Souček nechybí v sestavě West Hamu United ve 4. kole Ligového poháru proti Arsenalu. Hammers mohou navázat na čtvrtfinále ze sezony 2021/22.

01.11.202308:42

Moyes o návratu Rice

Manažer West Hamu United David Moyes očekává pozitivní přijetí Declana Rice během zápasu čtvrtého kola Carabao Cupu proti Arsenalu. Moyes vyzdvihl Riceův přínos pro bývalý klub a dodal: "Musíte si uvědomit, že je to muž, který zvedl nad hlavu první evropskou trofej West Hamu po více než 50 letech."

tribalfootball.com
27.10.202318:26

Gabriel Jesus mimo několik týdnů

Arsenalu bude kromě Thomase Parteye chybět také Gabriel Jesus, jenž stejně jako spoluhráč laboruje se svalovým zraněním. Brazilský útočník si nezahraje několik týdnů.

lequipe.fr
27.10.202317:28

Partey opět na marodce Arsenalu

Arsenalu znovu nebude k dispozici Thomas Partey. Ghanský záložník si na tréninku přivodil další svalové zranění, s nímž laboroval již v minulých týdnech.

lequipe.fr
20.10.202309:12

Angličané budou snižovat počet zápasů

Anglie zareaguje na rostoucí počet zápasů a od příští sezony upraví pravidla pohárových soutěží. Semifinále Ligového poháru by se mělo nově hrát jen na jeden zápas, stejně tak budou zrušeny opakované duely ve třetím a čtvrtém kole FA Cupu.

dailymail.co.uk
28.09.202322:05

Dyche oslavil jubilejní zápas

Sean Dyche za sebou má 500. zápas ve funkci manažera. Kormidelník vede Everton a včera měl důvod k radosti, liverpoolský celek porazil Aston Villu a je v osmifinále Ligového poháru.

28.09.202320:39

Chilwella čeká podrobné vyšetření

Ben Chilwell se svěří do péče lékařů a absolvuje podrobné vyšetření. Obránce má zraněný stehenní sval, problém si přivodil v závěru včerejšího pohárového souboje s Brightonem.

Guardiola: Haaland toho už odehrál dost

Manchester City ve středu podstoupil náročný duel v rámci Anglického ligového poháru na půdě Newcastlu, nepočínal si přitom nejlépe a ze soutěže vypadl. Za celou dobu zápasu se přitom nedočkal jediné vstřelené branky. "Newcastle má špičkový tým, co se defenzivy týče. Je silný ve všech oblastech hry, funguje opravdu dobře. Všichni to vědí. A není snadné proti němu uspět,” hodnotil klání Pep Guardiola, manažer The Sky Blues. "Erling Haaland odehrál už spoustu minut, máme před sebou ještě hodně zápasů. Uvažoval jsem sice, že ho nasadím na posledních 10 nebo 15 minut, ale rozhodl jsem se to prostě neudělat,” vysvětloval, proč se v sestavě vůbec nezjevil klíčový norský forvard.

mancity.com
27.09.202323:49

Souček zařídil postup West Hamu

Tomáš Souček zařídil West Hamu brankou vítězství 1:0 na hřišti třetiligového Lincolnu ve třetím kole anglického Ligového poháru. Londýnský celek se v pozměněné sestavě s outsiderem trápil. Kladiváře vysvobodil až záložník Souček, jenž v 70. minutě skóroval po Benrahmově rohu.

ČTK
27.09.202312:18

Henderson na marodce Eagles

Crystal Palace prohrál s Manchesterem United 0:3 a ani jednou neinkasoval Dean Henderson. Pro brankáře londýnského klubu skončil pohárový zápas už v devatenácté minutě, když utrpěl zranění nohy, v nadcházejících hodinách ho čeká podrobné vyšetření.

25.09.202321:44

Mount je krůček od návratu

Mason Mount je kousíček od návratu do sestavy Manchesteru United a nastoupit by mohl už zítra, kdy Red Devils čeká pohárový souboj s Crystal Palace. Záložník doléčil zranění stehenního svalu, kvůli němuž absentoval pět týdnů.

25.09.202319:34

Rice by neměl chybět dlouho

Declan Rice by se měl rychle vrátit do sestavy Arsenalu. Záložník má problémy se zády, o víkendu nedohrál utkání proti Tottenhamu a vynechá pohárový souboj s Brentfordem, jeho zranění ale není vážné.

espn.com
25.09.202318:58

Trossard se rychle vrátí do akce

Leandro Trossard si minulý týden poranil stehenní sval a přišel o duel proti Tottenhamu, na marodce Arsenalu ale nebude dlouho. Útočník nebude k dispozici na pohárový souboj s Brentfordem, ještě tento týden by se ale měl zapojit do tréninku.