Slováci se na Čechy chtějí připravit dobrým výkonem proti Anglii

Zatímco jejich pronásledovatelé v třetí kvalifikační skupině budou svádět boje o mistrovství světa, slovenští fotbalisté si splní dětský sen. Zahrají si na slavném stadionu Wembley. V přípravném utkání s Anglií chtějí svěřenci trenéra Vladimíra Weisse favorizovaného soupeře překvapit a nabrat sebevědomí před zápasem proti české reprezentaci.

Nejlepším slovenským fotbalistou roku je opět Škrtel

Martin Škrtel se stal podruhé za sebou nejlepším slovenským fotbalistou roku. Čtyřiadvacetiletý obránce FC Liverpool zvítězil v šestnáctém ročníku ankety před záložníkem Neapole Markem Hamšíkem a dnes v Bratislavě převzal trofej.

Slováci na kvalifikaci v Praze nevzali nikoho z české ligy

Žádný krajánek z české ligy není v nominaci slovenské reprezentace, která se prvního dubna představí v Praze v důležitém utkání kvalifikace o postup na mistrovství světa v roce 2010 v Jihoafrické republice. Čtyřiadvacetičlenný výběr představil slovenský kouč Vladimír Weiss dnes v Bratislavě.

Slováci podlehli i Kypru. Hrála se také kvalifikace

Slovenští reprezentanti se před dubnovým zápasem kvalifikace o mistrovství světa s Českou republikou nepředvedli v nejlepším světle, když na přípravném turnaji na Kypru skončili v konkurenci dalších tří týmů poslední. Po semifinálové prohře 2:3 s Ukrajinou uhráli stejný výsledek i v boji o třetí místo s domácím výběrem.

Slováci vyzkouší v úvodu roku na Kypru tři nováčky

Hlavní soupeř českého týmu v boji o postup na mistrovství světa Slovensko vstoupí do reprezentačního kalendářního roku turnajem na Kypru. Lídr třetí kvalifikační skupiny chce využít dva přípravné zápasy k testování hráčů širšího kádru a trenér Vladimír Weiss povolal hned tři nováčky. V úterý také změří v Londýně síly Itálie s Brazílií.

Do Sparty přichází Slovák Juraj Kucka

Slovenský reprezentační záložník Juraj Kucka se stal čtvrtou zimní posilou fotbalové Sparty Praha. Klub s hráčem, který přichází z Ružomberoku, podepsal dnes dopoledne tříletou smlouvu.

Poláci doplácejí na nepovedené závěry zápasů

Reprezentanti Polska sice ve středečním přípravném utkání v Irsku vedli ještě dvě minuty před koncem o dvě branky, přesto si nakonec oddechli, když při svém vedení 3:2 uslyšeli závěrečný hvizd.

Fanoušci chtějí bojkotovat zápas slovenských fotbalistů

Fanoušci na Slovensku se rozhodli bojovat s domácím svazem. Minimálně deset fanklubů hodlá bojkotovat středeční přátelský zápas národního týmu s Lichtenštejnskem. Iniciátorům akce se nelíbí, že na stadionech panují "nedůstojné podmínky pro fanoušky a špatná organizace". Nespokojení jsou i s tím, jak svaz zachází s televizními právy.

Nominace Slovenska na Lichtenštejnsko

Nominace Slovenska pro přátelské utkání proti Lichtenštejnsku.

Fantastické divadlo se šťastným koncem, zářil slovenský kouč

Slovensko bude ještě dlouho vzpomínat na středeční večer na bratislavském Tehelném poli. Domácí reprezentanti tam během minuty otočili kvalifikační zápas o postup na mistrovství světa proti Polákům a povstali ze šedivého evropského průměru, kam upadli po rozpadu federace.

Slovensko - Polsko 2:1

Slovensko zvítězilo nad Polskem 2:1 a vzepřelo se tak historii. Hrdinou utkání se stal Stanislav Šesták, který pět minut před koncem utkání vsítil během dvou minut dva góly.

Preview: Slovensko - Polsko

Ve třetí kvalifikační skupině se utkají dva týmy, které dokázaly vyhrát své sobotní utkání. V Bratislavě na stadionu Tehelné Pole se postaví domácí Slovensko proti hostům z Polska. Případné vítězství jednoho z týmů by ho mohlo slušně nakopnout k vynikající výchozí pozici v boji o postup na mistrovství světa.

Výkon proti San Marinu Weisse nepotěšil

Trenér slovenské reprezentace Vladimír Weiss byl po sobotním vítězství svých svěřenců 3:1 nad San Marinem spokojený jen se ziskem tří bodů. Naopak výkon mužstva proti outsiderovi třetí skupiny mu radost neudělal.

San Marino - Slovensko 1:3

Slovensko v utkání na hřišti jasného outsidera ani nemohlo pomýšet na nic jiného, než na výhru, což se mu také povedlo. Nebylo to však nic jednoznačného.

Preview: San Marino - Slovensko

Naši východní sousedé se v sobotu utkají se San Marinem, a tak se v zákulisí hovoří hlavně o výsledku než o tom, kdo vyhraje.