Nizozemci i Rakušané pokukují po postupu. Kdo se lépe poučil z chyb?

Oba celky nasázely v prvním kole tři góly, oba si takyé připsaly první vítězství. Nizozemsko i Rakousko si každopádně na úvod Eura neodpustily také zaváhání, kvůli nimž riskovaly zbytečné bodové ztráty. Teď "Oranjes" i následovníci slavného "Wunderteamu" změří síly proti sobě s cílem eliminovat dosavadní nedostatky.

Eurozápisník II. aneb Sterling se uvedl dRaheem gólem, Patrik schickanoval Skoty

Zase jednou se celý svět baví fikaným českým řešením na Euru. Před 45 lety to byl Panenkův dloubák, před čtvrtstoletím zase Poborského lob, a nyní neuvěřitelně kroucený gól z půlky Patrika Schicka. Kdyby ještě celý svět zároveň dovedl ocenit ty četné slovní hříčky o "klukovi jednom schickovném”...

Rakušané chválili po historické výhře "žolíky", Gregoritsch plakal dojetím

Jako zápis do historie označil trenér Rakouska Franco Foda triumf svých svěřenců na mistrovství Evropy, kteří na úvod šampionátu zdolali Severní Makedonii 3:1. Rakušané vybojovali své vůbec první vítězství na ME a hlavní chvála se snesla na dvojici střídajících útočníků Michaela Gregoritsche a Marka Arnautovice, kteří se v závěrečných 12 minutách postarali o rozdílové skóre.

Rakousko naplnilo roli favorita a přetlačilo Severní Makedonii

Rakousko při svém vstupu do evropského šampionátu potvrdilo úlohu favorita proti největšímu překvapení turnaje ze Severní Makedonie a nakonec ho přehrálo po výsledku 3:1, avšak na tříbodovém zisku se pořádně nadřelo. Až do 78. minuty s ním totiž hrálo nerozhodně v poměru 1:1 a teprve poté vsítilo dvě rozdílové trefy zásluhou střídajících hráčů Michaela Gregoritsche s Markem Arnautovičem.

Severní Makedonie při své premiéře na evropském šampionátu bude chtít zaskočit Rakousko

Skupina C odstartuje zápasem, který bude mít jasného favorita, ovšem Rakušané si musí dát na houževnaté Severní Makedonce velký pozor. Rakousko se probojovalo na evropské mistrovství podruhé za sebou, na druhou stranu ještě nikdy nepostoupilo ze skupiny a teď bude chtít tuto metu konečně překonat. K tomu potřebuje v nedělním utkání uspět, nicméně výběr z Balkánského poloostrova nemá co ztratit a může jen překvapit.

Představení účastníků Eura 2020 - Rakousko

Rakousko čeká třetí mistrovství Evropy a opět bude dosti odlišné od těch předešlých. Roku 2008 Rakušané šampionát hostili a od nezkušeného týmu s pár krajánky nečekali moc. Za osm let naopak po dominantní kvalifikaci čekali zřejmě až příliš, aby se ošklivě spálili. Teď pro jistotu neočekávají zhola nic poté, co se naladili rekordní domácí soutěžní prohrou...

Nominace Rakouska na Euro

Kouč Rakouska Franco Foda nominoval na mistrovství Evropy 21 hráčů z německé bundesligy v čele s obráncem Bayernu Mnichov Davidem Alabou. Z širšího třicetičlenného kádru dnes vyřadil čtveřici Heinz Lindner, Phillipp Mwene, Husein Balic a Adrian Grbic. "Posledních pár dnů jsme spolu s asistenty intenzivně probírali řadu hráčských detailů. Bylo to složité rozhodování, hlavně po lidské stránce," řekl Foda. "Je důležité, aby byli připraveni i členové širšího kádru, všichni jsou pro náš tým důležití," dodal bývalý německý reprezentant. Rakušané, kteří na Euru budou usilovat o premiérový postup do vyřazovacích bojů, se ve skupině C utkají se Severní Makedonií, Nizozemskem a Ukrajinou. V přípravě na šampionát je čekají Anglie a Slovensko.

Dánové zesměšnili Rakušany a pokračují v suverénní jízdě

Málokdo by po nezáživné první půli řekl, že ve Vídni nakonec padnou čtyři branky. Dánsko se ale v druhém poločase nebývale rozstřílelo a domácí Rakušany nakonec rozneslo na kopytech.

Dánové budou v Rakousku hájit první místo. Ubrání hosté Kalajdžiće?

Ve skvělé formě hrající Saša Kalajdžić táhne rakouskou bárku kvalifikačním prologem. Mladý forvard se prosadil v obou dosavadních zápasech a další trefu by rád zaznamenal i ve středu. Proti silnému Dánsku, které ještě ani jednou neinkasovalo, to však rozhodně nebude mít snadné.

Rakousko otočilo vývoj s Faerskými ostrovy a na konto si tak připsalo první výhru

Rakousko se oklepalo z nedávné remízy ve Skotsku a tentokráte se dobře naladilo na důležitý středeční zápas s konkurenčním Dánskem, když dokázalo zdolat Faerské ostrovy po výsledku 3:1. Domácí sice po necelých dvaceti odehraných minutách nečekaně prohrávali, ovšem ještě do přestávky vsítili všechny tři své góly a po změně stran si už dostatečný náskok pohlídali. V tabulce jim momentálně patří druhé místo se čtyřmi body.

Rakousko se pokusí zapomenout na remízu ve Skotsku proti Faerským ostrovům

Rakousko se podruhé za sebou kvalifikovalo na evropský šampionát a na tomto turnaji startuje v posledních letech celkem pravidelně, což se však nedá říct o mistrovství světa. Tohoto vrcholného fotbalového svátku se totiž naposledy účastnilo před necelými třiadvaceti lety, v roce 1998 ve Francii vypadlo ve skupinové fázi. Ani do tohoto cyklu nevstoupilo úplně tím nejlepším způsobem, neboť v Glasgow pouze remizovalo se Skotskem (2:2).

Kalajdžić opět řádil, přesto si Rakousko odvezlo ze Skotska pouze bod

Až v druhé půli duelu mezi Skotskem a Rakouskem začaly padat branky. Na každé straně se střelci prosadili rovnocenně dvakrát a obě mužstva se tedy rozešla smírně. z výsledku budou více nešťastní asi hosté z alpské země, neboť v glasgowském Hampden Parku dvakrát vedli. Domácí ale pokaždé našli odpověď.

Skotsko přivítá Rakousko, které do Hampden Parku nakonec dorazilo v plné polní

Skotská kopaná řešila v uplynulých dnech ne zcela fotbalové záležitosti, utkání národního mužstva je ale na severu Británie vždy důvodem k tomu, aby se národ sjednotil. V glasgowském Hampden Parku zahájí domácí kvalifikaci o mundial proti silným Rakušanům.

Ozvěny z Bundesligy: Alaba již není výjimečný. Rakouská horda mohutně zesílila

Dlouho se malá alpská země upínala k jedinému prvotřídnímu hráči, který do své vlasti posílal fotbalovou radost. Za poslední roky se však Rakušané v Bundeslize rozmnožili jako kobylky. V německé nejvyšší soutěži jich působí přes 30 a rozhodně zde nezůstávají pouze do počtu. Očekávaný odchod rakouského věrozvěsta z Bayernu Mnichov tak nezpůsobí těžko hojitelnou ránu. David Alaba totiž do Německa nasměroval nespočet talentovaných následovníků.

Leverkusen a Rakousko zřejmě přijdou o Baumgartlingera

Rakouské reprezentaci hrozí, že se na mistrovství Evropy bude muset obejít bez kapitána Juliana Baumgartlingera. Třiatřicetiletý záložník Leverkusenu si vážně poranil koleno při sobotní bundesligové porážce od Wolfsburgu (0:1) a hrozí mu dlouhá pauza.