Maroko dohrává rovněž bez Ziyecha

Marockou sestavu kosí zranění klíčových hráčů a dalším je Hakim Ziyech, ofenzivně laděný fotbalista nedohrál dnešní duel s Portugalskem.

10.12.202217:16

Maroko přišlo o dalšího obránce

Maroko dohraje dnešní zápas s Portugalskem bez svého kapitána, Romain Saïss se po změně stran zranil a musel střídat. Africkému týmu se obrana ze značné části rozpadla už před utkáním, k němuž nenastoupili Nayef Aguerd a Noussair Mazraoui.

10.12.202216:48

Poločas: Maroko - Portugalsko 1:0

Poločasový výsledek čtvrtfinále MS: Maroko - Portugalsko 1:0 (42. En Nesyri).

10.12.202214:57

Sestavy: Maroko - Portugalsko

Základní sestavy pro dnešní čtvrtfinále MS:

Maroko: Bounou - Hakimi, El Yamiq, Saïss, Attiyat Allah - Ounahi, S. Amrabat, Amallah - Ziyech, En-Nesyri, Boufal.

Portugalsko: Costa - Dalot, Pepe, Dias, Guerreiro - B. Silva, Neves, Otávio - Fernandes, Ramos, João Félix.

09.12.202218:13

Hakimi vynechal trénink Maroka

Maroko možná bude mít problémy sestavit správně své obranné řady pro čtvrtfinálový souboj světového šampionátu proti Portugalsku. Nejenže jeden z tréninků vynechal stoper Nayef Aguerd, zároveň do něj nezasáhl ani jeho parťák z defenzívy Achraf Hakimi. Jestliže se však u prvně jmenovaného se startem do duelu s Portugalci opravdu spíše nepočítá, pak s bekem PSG přece ano. Dle zdrojů RMC Sport se totiž má jednat o potíže menšího charakteru.

getfootballnewsfrance.com
09.12.202208:41

Maročany a Portugalce pohlídají Argentinci

Argentinu dnes čeká utkání proti Nizozemsku a zastoupení bude mít i během zítřejších čtvrtfinále MS. Souboj Maroka s Portugalskem bude jako hlavní rozhodčí řídit Facundo Tello, na pomezí se budou pohybovat jeho krajané Ezequiel Brailovsky a Gabriel Chade.

fifa.com
08.12.202212:45

Aguerd zřejmě nestihne čtvrtfinále

Velkou komplikaci řeší marocká reprezentace. Obránce Neyef Aguerd si během utkání se Španělskem poranil stehenní sval, nemůže trénovat a podle posledních zpráv není příliš pravděpodobné, že bude k dispozici na čtvrtfinále proti Portugalsku.

lequipe.fr
08.12.202210:58

Deila se bojí odchodu Amallaha

Maroko na světovém šampionátu postoupilo překvapivě až do čtvrtfinále, přičemž do všech čtyř dosavadních duelů na turnaji zasáhl také záložník Selim Amallah, který v utkání proti Španělsku kupříkladu vyprodukoval 88% úspěšných přihrávek. Ronny Deila, kouč Standardu, kde je marocký reprezentant aktuálně zaměstnaný, se přitom obává, že by v zimě mohl být o jeho služby zájem na věhlasnějších adresách, a jeho svěřenec by tak mohl klub opustit. "Chtěl bych, aby tu zůstal a hrál za nás, protože jsme s ním někdy daleko lepší,” uvedl v rozhovoru pro Eleven Sports.

getfootballnewsbene.com
07.12.202223:41

Rodri: Maroko neukázalo vůbec nic

Velmi těžko se smiřovalo Španělsko s vypadnutím ze světového šampionátu v Kataru po porážce s Marokem. Ačkoli africký celek zrovna neoplýval atraktivním fotbalovým pojetím, zvládnul lépe penaltový rozstřel. Vyřazení hodně těžko skousával španělský záložník Rodri. "Maroko neukázalo vůbec nic,” uvedl. "V těchto slovech ovšem nehledejte žádnou neúctu. Prostě si náš soupeř během zápasu nic nevytvořil a jen čekal na tu příležitost, aby pronikl do protiútoku. Pouze bránil a spoléhal na brejky,” hodnotil.

sport.ua
07.12.202217:08

Maroko je africkým premiantem

Maroko se včera stalo první africkou zemí, která na světovém šampionátu zvládla penaltový rozstřel. V dramatu udolalo Španělsko, v tomto ohledu přitom nemělo velkou konkurenci, z afrických zemí v minulosti absolvovala rozstřel jenom Ghana (v roce 2010 proti Uruguayi).

sport-express.ru
07.12.202214:29

Maročané čekají na zprávy o Aguerdovi

Maroko postoupilo do čtvrtfinále MS, v tuto chvíli pak je hlavním tématem Nayef Aguerd - obránce nedohrál včerejší utkání se Španělskem a je otázkou, zda ještě zasáhne do dalšího průběhu turnaje.

dailymail.co.uk
07.12.202211:08

Přehled afrických týmů ve čtvrtfinále MS

Přehled afrických týmů ve čtvrtfinále MS (Maroko v úterý jako čtvrtý africký celek uspělo v osmifinále):

Kamerun 1990

Kamerunci v Itálii i díky senzační výhře 1:0 nad obhájci titulu Argentinci v zahajovacím utkání ovládli skupinu. V osmifinále po dalších dvou gólech osmatřicetiletého Rogera Milly zdolali Kolumbii 2:1. Ve čtvrtfinále proti Anglii postrádali "Nezlomní lvi" několik klíčových hráčů, přesto ještě sedm minut před koncem vedli. Kanonýr Gary Lineker však dvěma penaltami otočil skóre na 3:2 po prodloužení.

Senegal 2002

Také Senegalci na úvod šampionátu v Japonsku a Koreji při svém debutu na MS senzačně zdolali obhájce titulu z Francie 1:0, poté remizovali s Dánskem a Uruguayí a postoupili z druhého místa. V osmifinále proti Švédsku dal Henri Camara v prodloužení zlatý gól na 2:1, ve čtvrtfinále "Lvy z Terangy" vyřadili obdobným způsobem Turci.

Ghana 2010

Ghaňané v Jihoafrické republice postoupili ze skupiny se čtyřmi body jen díky lepšímu skóre na úkor Austrálie. Osmifinále s týmem USA rozhodl v prodloužení svou třetí brankou na turnaji Asamoah Gyan. Stejný hráč neproměnil v závěru čtvrtfinále s Uruguayí penaltu za úmyslnou ruku Luise Suáreze a v následném rozstřelu "Černé hvězdy" neuspěly.

Maroko 2022

Po úvodní bezbrankové remíze s Chorvatskem Maročané porazili Belgii i Kanadu a nečekaně ovládli skupinu F se dvěma medailisty z předchozího MS. V osmifinále si "Lvi z Atlasu" vyšlápli na dalšího evropského favorita Španělsko, jež po bezbrankových 120 minutách vyřadili v rozstřelu. Hrdinou byl brankář Jasín Bunú, který ze tří pokusů neinkasoval. V sobotním čtvrtfinále čekají Maroko Portugalci.

ČTK
06.12.202221:30

Bounou si odnesl cenu pro hráče zápasu

Cenu pro nejlepšího hráče odpoledního osmifinále mistrovství světa mezi Marokem a Španělskem dostal Yassine Bounou. Brankář afrického výběru udržel 120 minut čisté konto a navrch v rozstřelu chytil tři penalty.

fifa.com
06.12.202220:35

Regragui: Odehráli jsme neuvěřitelný zápas

Maroko v osmifinále MS po penaltách vyřadilo Španělsko a jako čtvrtý africký tým v historii postoupilo do čtvrtfinále světového šampionátu."Odehráli jsme neuvěřitelný zápas proti jednomu z nejlepších týmů světa, i po taktické stránce. Hráči do puntíku splnili naše pokyny. Věděli jsme, že Španělé nás budou chtít utahat, že musíme být trpěliví. Dali jsme do toho veškerou energii a celé srdce. Bojovali jsme, aby na nás mohli být všichni Maročané hrdí, abychom jim udělali radost," hodnotil marocký trenér Walid Regragui.

ČTK
06.12.202218:48

Maroko po penaltách vyřadilo Španělsko

Výsledek dnešního osmifinále MS: Maroko - Španělsko 0:0 i po prodloužení, 3:0 na penalty.

06.12.202218:20

Maročané chtěli proniknout na osmifinále MS

Několik stovek marockých fanoušků se před osmifinále mistrovství světa se Španělskem pokusilo prolomit bezpečnostní zátarasy poblíž stadionu Education City v Dauhá. Podle agentury Reuters proti výtržníkům úspěšně zasáhla katarská policie.

Nebylo to poprvé, co organizátoři šampionátu měli problémy s marockými příznivci, kteří se bez platné vstupenky snažili dostat na stadion. Před závěrečným utkáním skupinové fáze s Kanadou se před stadionem Sumáma v Dauhá strhla velká strkanice a někteří lidé zkoušeli přelézt plot.

Před dnešním zápasem to podle Reuters vypadalo na posílení bezpečnostních složek a bylo nasazeno i více policistů na koních. Přesto se maročtí fanoušci snažili protlačit skrz zátarasy. "Bratři, ztrácíte čas, tady neprojdete," hlásil megafonem jeden z členů ostrahy.

ČTK
06.12.202217:54

Zápas Maroko - Španělsko jde do prodloužení

Výsledek dnešního osmifinále MS: Maroko - Španělsko 0:0, prodlužuje se.

06.12.202216:46

Poločas: Maroko - Španělsko 0:0

Poločasový výsledek osmifinále MS: Maroko - Španělsko 0:0.

06.12.202214:57

Základní sestavy: Maroko - Španělsko

Základní sestavy pro dnešní osmifinále MS:

Maroko: Bono - Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui - Ounahi, S. Amrabat, Amallah - Ziyech, En-Nesyri, Boufal.

Španělsko: Simón - M. Llorente, Rodri, Laporte, Alba - Gavi, Busquets, Pedri - F. Torres, Asensio, Olmo.

05.12.202219:27

V úterý odpoledne pískají Argentinci

Hlavním rozhodčím utkání Maroko - Španělsko byl zvolen Fernando Rapallini, na pomezí mu budou asistovat jeho argentinští krajané Juan Pablo Belatti a Diego Bonfá.