11.06.202321:26

Bronz z dvacítek získal Izrael

Izraelští fotbalisté vybojovali při premiérové účasti na mistrovství světa hráčů do 20 let medaili. V duelu o třetí místo dnes v La Platě porazili 3:1 Koreu, která na turnaji v Argentině obhajovala stříbro.

Izrael na šampionátu prohrál jen s Kolumbií v základní skupině a pak s Uruguayí v semifinále. Ve čtvrtfinále vyřadil po prodloužení Brazilce. V posledním utkání se o zisk medaile brankami zasloužili Ran Binjamin, Omer Senior a osmnáctiletý útočník Maccabi Haifa Anan Khalaili, který skóroval na turnaji potřetí a byl nejlepším střelcem týmu. V prvním poločase vyrovnal z penalty Seung-Won Lee.

Výsledek utkání o 3. místo na MS hráčů do dvaceti let: Izrael - Jižní Korea 3:1 (19. Binyamin, 76. Senior, 85. Khalaili - 24. Seung-Won Lee z pen.).