Patý duel Dánů s Iry během dvou let nepoznal vítěze

Dva zápasy v baráži o mistrovství světa, dva zápasy v Lize národů a teď kvalifikace mistrovství Evropy. Při těchto příležitostech se v posledních devatenácti měsících setkali Dánové s Iry. Jejich poslední duel nepoznal vítěze, skóre sice otevřel Højbjerg, v závěru ale kontroval Duffy.

Dánsko s Irskem svedou boj o čelo tabulky

Irům se v Dánsku dlouhodobě nedaří sbírat body, teď by ale nutně potřebovali uspět. A vůbec k tomu nemají špatné předpoklady, protože před dlouhým výletem vévodí skupině D, zatímco domácí Dánsko zatím jen remizovalo.

Irové udolali Gruzii 1:0 a dostali se do čela skupiny D

Irsko nepředvedlo na půdě trpaslíka z Gibraltaru nijak oslnivý výkon a hubená výhra 1:0 je pro něj spíše ostudou, nyní dokázalo na vlastním stadionu zdolat stejným poměrem Gruzii a taktéž svým představením nijak nenadchlo. Ve velmi vyrovnaném souboji rozhodlo o svém úspěchu necelých deset minut před přestávkou zásluhou Conora Hourihaneho. Celkově se diváci dočkali jen čtyř střel mezi tři tyče a poměr držení míče byl naprosto vyrovnaný.

Irsko chce proti Gruzii odčinit blamáž s Gibraltarem

Ze skupiny D se pokusí postoupit také Irsko, které zvládlo první duel velmi těsnou výhrou. V Dublinu se pokusí o lepší herní projev proti záludnému soupeři. S Gruzií se totiž vůbec nehraje snadno a po minulé porážce si její hráči budou chtít zlepšit náladu.

Irsko hubeně vyhrálo v Gibraltaru, rozhodl Hendrick

Irsko zvítězilo na půdě Gibraltaru 1:0 díky gólu Jeffa Hendricka ze 49. minuty. Irové tedy sice do kvalifikace o Euro vstoupili vítězně, jejich fanoušci však s výkonem, ani výhrou o pouhý jeden gól, určitě spokojení nebudou.

Trpaslík z Gibraltaru vyzve na úvod kvalifikace Iry

Zcela jednoznačným favoritem zápasu mezi Gibraltarem a Irskem budou hosté. Gibraltar je jedním z nejhůře hodnocených národních týmů v rámci celého světa. Od založení svého fotbalového svazu v roce 2016 pochopitelně nehrál na žádném velkém turnaji.

Robbie Keane ukončil oficiálně hráčskou kariéru, bude asistentem u reprezentace

Irský útočník Robbie Keane se rozhodl v 38 letech definitivně uzavřít svou hráčskou kariéru. Nejlepší střelec v historii reprezentace a bývalý forvard Liverpoolu, Tottenhamu či Interu Milán bude nově asistentem manažera irského národního týmu Micka McCarthyho.

Irskou reprezentaci převzal McCarthy

Novým trenérem irské reprezentace byl jmenován Mick McCarthy. Devětapadesátiletý kouč se k národnímu týmu vrací po 16 letech. McCarthy podepsal smlouvu na dva roky, po evropském šampionátu 2020 ho nahradí trenér Dundalku Stephen Kenny. Kouč úřadujícího irského mistra povede následující dva roky irský výběr do 21 let.

U irské reprezentace skončili trenéři O'Neill a Keane

Irská reprezentace změní po pěti letech trenéra. Kouč Martin O'Neill a jeho asistent Roy Keane rezignovali poté, co s týmem letos vyhráli jediný zápas a v Lize národů sestoupili z druhé do třetí ligy.

Nudná partie mezi Dánskem a Irskem skončila bez branek

Dánové se na domácí půdě rozešli smírně s Irskem. Utkání již nemohlo změnit osud obou mužstev, jelikož už před výkopem bylo jasné, že domácí ovládnou skupinu a hosté sestupují o patro níž.

Preview: Dánsko - Irsko

Ať už duel Dánska s Irskem skončí jakkoli, dění ve skupině a postavení obou týmů už to neovlivní. Irové by se rádi se skupinou po definitivním sestupu rozloučili první výhrou, ale proti domácímu Dánsku to nebude snadné.

Wales podruhé porazil Irsko a dostal se zpět na první místo

Irové ani napodruhé nezvládli duel s Walesem a již nyní je jasné, že neskončí na prvním místě. Wales se naopak vyšplhal zpět na čelo. O osudu zápasu rozhodla jediná branka Wilsona z přímého kopu na začátku druhého poločasu.

Preview: Irsko - Wales

Aviva Stadium v Dublinu se stane dějištěm dalšího velmi zajímavého klání mezi dvěma ostrovními týmy. Irsko stále ještě nevyhrálo, teď však cítí šanci. Velšané se totiž budou muset obejít bez několika tahounů.

Irsko - Dánsko 0:0

Dánové dokázali v Dublinu získat bod, který je posouvá do čela skupiny. Na stadionu Aviva nepadla za devadesát minut žádná branka, přestože oba celky k ní měly poměrně blízko.

Preview: Irsko - Dánsko

Dublin v sobotu večer ožije, neboť na Aviva Stadium se domácí jedenáctka Irů popere s Dány. Irové mají za sebou krutý debakl od Walesu, na který musí reagovat. Dánsko ale nebude snadným soupeřem, což už několikrát ukázalo.