22.06.202108:55

Dánové se zapsali do historie

Dánsko se včera stalo první zemí, která na evropském šampionátu postoupila ze základní skupiny, přestože prohrála první dva zápasy. Seveřané nejprve nestačili na Finsko a následně podlehli i Belgii, v pondělí ale porazili Rusko a poskočili na druhé místo tabulky.

sport-express.ru
21.06.202123:52

Dánové narazí na Wales

Po Itálii s Rakouskem je na mistrovství Evropy známa další osmifinálová dvojice. Tvoří ji Wales, který skončil na druhém místě ve skupině A a Dánsko jako druhý celek skupiny B. Jejich duel se odehraje v sobotu od 18 hodin v Amsterdamu.

uefa.com
21.06.202122:50

Dánové přehráli Rusy a postupují

Výsledek večerního utkání mistrovství Evropy: Rusko - Dánsko 1:4 (70. Dzjuba z pen. - 38. Damsgaard, 60. Poulsen, 79. Christensen, 82. Maehle).

21.06.202121:47

Dánové vedou nad Ruskem

Poločasový výsledek večerního utkání mistrovství Evropy: Rusko - Dánsko 0:1 (38. Damsgaard).

21.06.202120:17

Sestavy: Rusko - Dánsko

Základní sestavy pro večerní utkání mistrovství Evropy:
Rusko: Safonov - M. Fernandes, Divejev, Džikija, Kudrjašov, Kuzjajev - Al. Mirančuk, Ozdojev, Zobnin, Golovin - Dzjuba.
Dánsko: Schmeichel - Christensen, Kjaer, Vestergaard - Wass, Höjbjerg, Delaney, Maehle - Braithwaite, Poulsen, Damsgaard.

17.06.202119:55

Belgie otočila zápas s Dánskem

Výsledek podvečerního utkání mistrovství Evropy: Dánsko - Belgie 1:2 (2. Poulsen - 55. T. Hazard, 70. De Bruyne).

17.06.202118:49

Dánsko po poločase vede nad Belgií

Poločasový výsledek podvečerního utkání mistrovství Evropy: Dánsko - Belgie 1:0 (2. Poulsen).

17.06.202117:01

Sestavy: Dánsko - Belgie

Základní sestavy pro dnešní utkání mistrovství Evropy:
Dánsko:
Schmeichel - Christensen, Kjaer, Vestergaard, Mæhle - Wass, Højbjerg, Delaney - Y. Poulsen, Damsgaard, Braithwaite.
Belgie: Courtois - Alderweireld, Boyata, Vertonghen - Meunier, Tielemans, Dendoncker, T. Hazard - Mertens, Lukaku, Carrasco.

15.06.202118:15

Dány na tréninku podpořil princ Frederik

Dánské reprezentanty navštívil na dnešním tréninku korunní princ Frederik. Třiapadesátiletý velký sportovní fanoušek přišel podpořit národní tým, kterým v úvodním zápase mistrovství Evropy v sobotu otřásl kolaps záložníka Christiana Eriksena. "Hlavní je, že se mu vzhledem k okolnostem daří dobře," uvedl princ už po zápase s Finskem, který Dánové dohráli po dlouhém přerušení a podlehli 0:1. "Bylo dojemné sledovat fantastického týmového ducha a podporu hráčů a fanoušků poté, co jsme všichni zažili ten šok," ocenil monarcha, který dnes před tréninkem prohodil pár slov s trenérem Kasperem Hjulmandem a jeho asistentem Mortenem Wieghorstem.

ČTK
13.06.202119:34

Dánové zrušili nedělní trénink

Dnešní trénink dánské reprezentace byl zrušený. Trenér Kasper Hjulmand chce po včerejším kolapsu Christiana Eriksena nechat hráče psychicky odpočinout.

13.06.202114:44

Podle Petera Schmeichela se Dánsko - Finsko nemělo dohrávat

Peter Schmeichel, bývalý dánský brankář, mistr Evropy z roku 1992 a otec současné dánské reprezentační jedničky Kaspera Schmeichela, zkritizoval rozhodnutí pokračovat v utkání Dánsko - Finsko po kolapsu Christiana Eriksena. "Byly to nejhorší dvě hodiny za dobu, co se pohybuju ve fotbale. A pak přijde UEFA a řekne, buď to dohrajte teď, nebo zítra ve 12 hodin. Co je to za možnosti? Výsledek zápasu je v takové chvíli absolutně irelevantní. Měli se snažit najít jiný scénář a ukázat trochu empatie, ale neudělali to," uvedl Schmeichel starší.

bbc.co.uk
13.06.202109:32

Eriksen byl zvolen hráčem zápasu

Christian Eriksen dostal cenu pro nejlepšího hráče včerejšího utkání mezi Dánskem a Finskem. Záložník Interu Milán ze známých důvodů duel nedohrál a jeho spoluhráči nakonec i přes výraznou převahu prohráli 0:1, sám fotbalista ovšem vybojoval mnohem důležitější souboj.

12.06.202122:34

Lukaku poslal vzkaz Eriksenovi

Belgický útočník Romelu Lukaku otevřel na Euru už po deseti minutách skóre zápasu proti Rusku. Branku věnoval spoluhráči z Interu Milán Christianu Eriksenovi, který po děsivém kolapsu v zápase Dánů s Finskem skončil v nemocnici. "Chrisi! Chrisi! Zůstaň silný! Máme tě rád!" zakřičel Lukaku do kamery.

dailymail.co.uk
12.06.202121:18

Dány požádal o dohrání zápasu sám Eriksen

Dánský fotbalista Christian Eriksen, který zkolaboval během utkání mistrovství Evropy proti Finsku, mluvil se spoluhráči přímo z nemocnice pomocí aplikace Facetime a požádal je, aby zápas dohráli.

12.06.202120:12

Dánsko - Finsko bude pokračovat ve 20:30

Dánové a Finové se dohodli, že dokončí utkání mistrovství Evropy, které bylo přerušeno po kolapsu Christiana Eriksena. Zápas by měl pokračovat od 20:30. Nejprve se dohrají čtyři minuty první půle a po pětiminutové přestávce začne druhý poločas.

twitter @DBUfodbold
12.06.202119:30

UEFA svolala krizový mítink

V 19:45 by měl proběhnout krizový mítink UEFA, kde by mělo být rozhodnuto o tom, co bude dál s přerušeným utkáním Dánsko - Finsko. Duel byl přerušen po kolapsu dánského záložníka Christiana Eriksena na konci prvního poločasu.

Twitter @EURO2020
12.06.202118:55

Eriksen zkolaboval na hřišti

Dánský fotbalista Christian Eriksen zkolaboval během utkání mistrovství Evropy proti Finsku před koncem prvního poločasu přímo na trávníku. Utkání bylo kvůli zásahu záchranářů přerušeno.

12.06.202117:11

Sestavy: Dánsko - Finsko

Dánsko:
Schmeichel - Wass, Kjaer, Christensen, Mæhle - Eriksen, Højbjerg, Delaney - Y. Poulsen, Wind, Braithwaite.
Finsko: Hrádecký - Raitala, Arajuuri, O'Shaughnessy, Uronen - Lod, Kamara, Sparv, Toivio - Pahjanpalo, Pukki.

03.06.202113:46

Dánové nepustí na zápas s Ruskem hostující fanoušky

Evropská fotbalová unie (UEFA) neuspěla u dánské vlády s žádostí, aby udělila výjimku pro vstup do země ruským fanouškům, kteří si koupili vstupenky na zápas svého týmu proti Dánům v Kodani. Kvůli protikoronavirovým opatřením nesmějí do Dánska občané ze států mimo Evropskou unii. Zástupci ruského svazu v pondělí odeslali na vedení UEFA žádost o prozkoumání možností, jak celou situaci vyřešit a dostat fanoušky na stadion. Zbývající dvě utkání v základní skupině proti Belgii a Finsku odehrají Rusové na domácí půdě v Petrohradu. UEFA se s žádostí na dánskou vládu obrátila přes tamní fotbalový svaz, avšak neuspěla. Mluvčí ministerstva kultury k tomu uvedla, že rozhodnutí dánské vlády není politicky motivované.

ČTK
23.04.202115:39

Němci s Dány v Innsbrucku

Německo se 2. června utká s Dánskem v rámci přípravy na mistrovství Evropy. Duel se bude hrát v rakouském Innsbrucku.