06.09.202120:04

Lvíčata zdolala Albánii

Kvalifikační utkání fotbalistů do 21 let v Českých Budějovicích o postup na mistrovství Evropy:
ČR - Albánie 4:0 (3:0)
Branky: 6. Ostrák, 13. Fila, 32. Daněk, 83. Šulc. Rozhodčí: Weinberger - Kolbitsch, Teleková (všichni Rak.). ŽK: Šulc - Pellumbi, Mitaj. ČK: 71. Mitaj (Albánie).
ČR: Kovář - Gabriel, Vitík, Donát, Fukala - Solil (59. Beran), Kaloč (46. Červ) - Ostrák, Karabec (59. Šulc), Daněk (81. Patrák) - Fila (73. Sejk). Trenér: Suchopárek.

ČTK
02.09.202119:59

ČR "21" - Slovinsko "21" 1:0

Skupina G:.
ČR - Slovinsko 1:0 (0:0).
Branka:
89. Vitík. Rozhodčí: Robertson - Carr, MacLeod (všichni Skot.). ŽK: Šulc, Donát - Markuš, Stojinovič, Pavlovič, Tičič, Ačimovič (trenér). Diváci: 1552.
Sestavy:
ČR:
Kovář - Gabriel (62. Hošek), Vitík, Donát, Fukala - Kaloč, Solil - Ostrák (46. Daněk), Šulc (83. Zlatohlávek), Kohút (46. Karabec) - Fila (71. Sejk). Trenér: Suchopárek.
Slovinsko: Türk - Trontelj, Stojinovič, Zec, Pavlovič - Zabukovnik, Markuš - Matko, Casar (71. Tičič), Koderman (88. Kancilija) - Cipot (71. Bosilj). Trenér: Ačimovič.

ČTK
27.03.202120:48

Krejčí byl po remíze zklamaný

Trenér české jednadvacítky Karel Krejčí byl po remíze 1:1 se Slovinskem v základní skupině ME do 21 let zklamaný. "Zápas jsme chtěli zvládnout, ale bylo to o prvním gólu. Bohužel jsme si nafackovali sami. Pak jsme dobývali hluboký blok, s čímž jsme měli problém i v kvalifikaci. Prosadili jsme se až na konci a pak už moc času na otočení nebylo. Ve druhé půli jsem byl spokojený s mladšími hráči, kteří to určitě oživili," řekl Krejčí. Po dvou nerozhodných výsledcích bude muset Česko v poslední zápase skupiny s největší pravděpodobností porazit Španělsko.

ČTK
27.03.202118:46

Jednadvacítka prohrává se Slovinskem

Poločasový výsledek dnešního zápasu ME do 21 let: Slovinsko - Česko 1:0 (32. Matko).

27.03.202117:05

Sestavy: Slovinsko "21" - Česko "21"

Základní sestavy pro dnešní zápas ME do 21 let - Slovinsko: Vekič - Žinič, Brekalo, Karič, Kolmanič - Matko, Zaletel, Gnezda Čerin, Prelec - Elšnik, Medved. Česko: Jedlička - Holík, Chaluš, L. Krejčí II., Granečný - Janošek, M. Sadílek - Kohút, O. Šašinka, Bucha - Lingr.

24.03.202119:51

Jednadvacítka na úvod ME remizovala s Itálií

Výsledek dnešního zápasu ME do 21 let: Česko - Itálie 1:1 (75. vlastní Maggiore - 31. Scamacca).

24.03.202119:29

Holík musel střídat se zraněním

Česká jednadvacítka dohrává proti Itálii na mistrovství Evropy bez Libora Holíka. Zraněného obránce Jablonce nahradil na začátku druhého poločasu Denis Granečný.

24.03.202118:47

Jednadvacítka po poločase prohrává s Itálií

Poločasový výsledek dnešního zápasu ME do 21 let: Česko - Itálie 0:1 (31. Scamacca).

24.03.202116:58

Sestavy: Česko "21" - Itálie "21"

Základní sestavy pro dnešní zápas ME do 21 let - Česko: Jedlička - Vitík, Chaluš, L. Krejčí II. - Holík, Bucha, M. Sadílek, Šulc - Karabec - Lingr, O. Šašinka. Itálie: Carnesecchi - Del Prato, Gabbia, Marchizza - Zappa, Frattesi, Tonali, Maggiore, Sala - Scamacca, Cutrone.

13.11.202019:59

Řecko "21" - ČR "21" 0:2

Kvalifikace ME fotbalistů do 21 let v Aténách:
4. skupina:
Řecko - ČR 0:2 (0:0).
Branky:
68. Bucha z pen., 90+1. Drchal. Rozhodčí: Jaccottet - Jobin, Hirzel (všichni Švýc.). ŽK: Diamantis - Plechatý, Krejčí, Ostrák. ČK: 42. Lymperakis (Řec.). Bez diváků.
Sestavy:
Řecko:
Siampanis - Apostolakis, Evangelu, Diamantis, Katranis - Buzukis (46. Tsiggaras), Tsingaras (72. Botos), Balojannis (46. Papanikolau) - Lymperakis, Kutsias (57. Kampetsis), Vrusai (80. Machairas). Trenér: Gumas.
ČR: Jedlička - Zima, Krejčí, Plechatý (46. Ostrák) - Holík, Havelka (46. Granečný), Janošek, Matoušek (65. Vaníček) - Lingr (89. Klíma), Bucha, Šašinka (77. Drchal). Trenér: Krejčí.

13.10.202023:14

Krejčí: Bylo to šťastné vítězství

Česká jednadvacítka napravila porážku ze Skotska a v dalším utkání kvalifikace o postup na ME 2021 vyhrála v Litvě. "Dali jsme první gól a až na dvě výjimky, kdy jsme soupeře pustili do standardek, jsme úvodní poločas kontrolovali. Po přestávce soupeř ožil, zjednodušil hru nákopama a v závěru byl blízko vyrovnání, kdy jednu hlavu dali vedle a Jedlička chytil gól," řekl po utkání trenér Karel Krejčí. "Po tom druhém poločase to beru jako šťastné vítězství, ale potřebovali jsme tři body a jsem rád, že za měsíc máme o co hrát," dodal.

ČTK
13.10.202019:33

Česká "21" vyhrála v Litvě

Utkání kvalifikace ME do 21 let v Edinburghu:
Litva - ČR 0:1 (0:1)
Branka: 22. Šašinka. Rozhodčí: Krogh - Dahl, Mastrup (všichni Dán.). ŽK: Šatkus, Kloniunas, Stočkunas, Ramanauskas, Milašius - Sadílek, Bucha.
Sestavy:
Litva: Krapikas - Stočkunas, Šatkus (61. Armalas), Kloniunas, Širvys - Anisas (46. Milašius), Ramanauskas, Čyžas (86. Malžinskas) - Kružikas (76. Petkevičius), Banevičius, Jankauskas. Trenér: Vencevičius.
ČR: Jedlička - Plechatý, Chaluš, Zima - Vaníček (76. Žitný), Janošek, Bucha, Sadílek, Granečný (84. Havelka) - Matoušek (88. Drchal), Šašinka. Trenér: Krejčí.

13.10.202018:19

Jednadvacítka po poločase vede v Litvě

Poločasový výsledek kvalifikačního utkání o postup na ME do 21 let 2021: Litva - Česko 0:1 (22. O. Šašinka).

09.10.202020:28

Česká "21" prohrála ve Skotsku

Skotsko - ČR 2:0 (1:0)
Branky: 25. Hornby, 82. McCrorie. Rozhodčí: Cuadra - Sobrino, García (všichni Šp.). ŽK: Campbell, Reading, Ashby - L. Krejčí, Granečný.
Sestavy:
Skotsko: Doohan - Mayo, Ashby (84. McLennan), McIntyre, Harvie - McCrorie, Campbell, Ferguson - Patterson (72. Maguire), Hornby, Reading. Trenér: Gemmill.
ČR: Jedlička - Souček, Plechatý, Zima, Sadílek - Vaníček (67. Matoušek), Janošek, Hlavatý (80. Granečný), L. Krejčí, Bucha - Drchal (68. Růsek). Trenér: K. Krejčí.

ČTK
09.10.202019:21

Česká jednadvacítka prohrává ve Skotsku

Poločasový výsledek kvalifikačního utkání o postup na ME do 21 let 2021: Skotsko - Česko 1:0 (25. Hornby).

05.10.202022:11

Klíma se Součkem nahradili Holíka a Lingra

Z nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na zápasy evropské kvalifikace ve Skotsku a v Litvě vypadli ze zdravotních důvodů jablonecký krajní obránce Libor Holík a ofenzivní univerzál Ondřej Lingr ze Slavie. Trenér Karel Krejčí místo nich povolal zadáka Jakuba Klímu a středopolaře Filipa Součka. Sparťan Souček byl do jednadvacítky nominován poprvé. Mladoboleslavský Klíma se "Lvíčaty" už absolvoval zářijový sraz, ale do utkání se San Marinem a Chorvatskem nezasáhl. Jednadvacítka se sešla dnes, celý tým absolvoval povinný test na koronavirus s negativním výsledkem, takže může pokračovat v přípravě podle plánu. V úterý bude trénovat v Kunicích a ve středu odletí do Skotska.

ČTK
30.09.202010:58

Nominace jednadvacítky na Skotsko a Litvu

Nominace české reprezentace do 21 let na zápasy kvalifikace mistrovství Evropy ve Skotsku (9. října v Edinburghu) a v Litvě (13. října v Marijampole):
Brankáři: Martin Jedlička (Dunajská Streda), Petr Mikulec (Mladá Boleslav), Matouš Trmal (Guimaraes).
Obránci: Libor Holík (Jablonec), Ladislav Krejčí (Sparta Praha), Matěj Chaluš (Liberec), Dominik Plechatý (Sparta Praha), David Zima (Slavia Praha), Michal Sadílek (PSV Eindhoven), Daniel Souček (Dukla Praha), Denis Granečný (Emmen).
Záložníci: Pavel Bucha (Plzeň), Jan Fortelný (Sparta Praha), Filip Havelka (České Budějovice), Dominik Janošek (Mladá Boleslav), Michal Hlavatý (Pardubice), Ondřej Lingr (Slavia Praha), Jan Matoušek (Liberec), Antonín Vaníček (Bohemians Praha 1905), Patrik Žitný Teplice).
Útočníci: Václav Drchal (Mladá Boleslav), Antonín Růsek (Brno), Ondřej Šašinka (Ostrava).

ČTK
07.09.202019:59

Česká "21" remizovala s Chorvatskem

Utkání kvalifikace ME 2021 do 21 let v Českých Budějovicích:
ČR - Chorvatsko 0:0
Rozhodčí: Stojanov - Venev, Stoilov (všichni Bulh.). ŽK: Drchal, Plechatý, Havelka, Šašinka - Šverko, Sosa, Ivanušec, Moro. Bez diváků.
Sestavy:
ČR: Jedlička - Holík, Plechatý, Ladislav Krejčí, Sadílek - Bucha, Havelka (90+2. Lingr), Šašinka, Janošek, Šulc (19. Matoušek) - Drchal (78. Granečný). Trenér: Karel Krejčí.
Chorvatsko: Šemper - Šutalo, Erlić, Šverko, Sosa - Ivanušec, Moro, Nejašmić, Majer (68. Bistrović) - Špikić (60. Dolček), Musa (76. Kulenović). Trenér: Rukavina.

07.09.202018:56

Jednadvacítka hraje po půli nerozhodně

Poločasový výsledek kvalifikačního utkání o postup na ME do 21 let 2021: Česko - Chorvatsko 0:0.

02.09.202022:33

Jednadvacítka vyhrála v San Marinu

San Marino - ČR 0:6 (0:2)
Branky:
19. a 27. Drchal, 64. a 76. Ladislav Krejčí, 77. Holík, 84. Šulc. Rozhodčí: Kurgheli - Chomčenko, Kosovec (všichni Běl.). ŽK: Conti, Ceccaroli, Pancotti (všichni San Marino).
ČR: Trmal - Holík, Zima, Ladislav Krejčí, Sadílek - Bucha (74. Šulc), Janošek, Karabec (65. Beran), Havelka (81. Havelka), Žitný (74. Vaníček) - Drchal (64. Lingr). Trenér: Karel Krejčí.