Španělsko je extrémně těžký soupeř, nebude stačit jen bránit, řekl trenér Krejčí

Trenér reprezentace do 21 let Karel Krejčí považuje Španělsko za extrémně těžkého a kvalitního soupeře. "Lvíčata" však podle kouče v úterním závěrečném utkání skupiny B mistrovství Evropy nemohou proti favorizovaným obhájcům zlata pouze bránit, ale potřebují hrát odvážně, jestli chtějí pomýšlet na postup do čtvrtfinále.

Jednadvacítka bude v utkání se Španělskem hrát o čtvrtfinále ME

Česká reprezentace do 21 let úterním zápasem proti Španělsku uzavře skupinovou fázi mistrovství Evropy. Svěřencům trenéra Karla Krejčího zajistí čtvrtfinále vítězství nad úřadujícími šampiony, za určitých okolností jim k postupu může stačit i remíza. Utkání ve slovinském Celje má výkop ve 21:00.

Jednadvacítku podle Lingra motivuje výkon "áčka" s Belgií

Ofenzivní univerzál Ondřej Lingr věří, že české reprezentaci do 21 let bude rozhodující úterní duel skupiny B na mistrovství Evropy proti obhájcům zlata Španělům vyhovovat víc než sobotní remízová bitva s domácími Slovinci. Inspirací pro "Lvíčata" je podle Lingra reprezentační A-tým, který v sobotním kvalifikačním duelu o postup na mistrovství světa remizoval s favorizovanou Belgií 1:1.

Lidé nám moc nevěří, ale my sobě ano, řekl brankář jednadvacítky Jedlička

Podle brankáře Martina Jedličky se české reprezentaci do 21 let před úterním závěrečným duelem skupiny B na mistrovství Evropy proti úřadujícím vítězům ze Španělska moc nevěří. Za podstatné ale považuje, že důvěru v sebe sama mají samotní hráči.

Nezvládli jsme tíhu utkání, řekl trenér Lvíčat Krejčí po remíze se Slovinskem

Trenér reprezentace do 21 let Karel Krejčí byl po remíze 1:1 se Slovinskem v druhém zápase na mistrovství Evropy zklamaný, protože podle něj "Lvíčata" hlavně v úvodním poločase neunesla tíhu důležitého utkání. Kouč stále cítí naději na postup, byť posledního soupeře ve skupině B Španělsko považuje ze mimořádně silný tým.

Sadílek: Zápas se Španělskem musíme odjezdit na krev

Čeští reprezentanti do 21 let musí podle záložníka Michala Sadílka závěrečný duel skupiny B na mistrovství Evropy s obhájci zlata Španěly odjezdit na krev. Stejně jako v úvodním zápase s Italy i dnes "Lvíčata" s domácími Slovinci remizovala 1:1 a výrazně si tak zkomplikovala postup do čtvrtfinále.

Jednadvacítka remizovala i se Slovinci. Soupeř si opět dal vlastní gól

Čeští reprezentanti do 21 let i ve druhém zápase na mistrovství Evropy remizovali 1:1. Po Itálii si svěřenci trenéra Karla Krejčího rozdělili body s domácím Slovinskem. Také dnes "Lvíčatům" pomohl k bodu vlastní gól, který si vstřelil v 86. minutě Nik Prelec. Jeho spoluhráč Aljoša Matko v Celje otevřel skóre po půl hodině hry. Češi uzavřou skupinu B v úterý zápasem proti úřadujícím šampionům ze Španělska, které pravděpodobně budou muset porazit, aby postoupili do čtvrtfinále.

Trenér jednadvacítky Krejčí: Se Slovinci to bude zápas o všechno

Trenér české reprezentace do 21 let Karel Krejčí označil sobotní duel se Slovinskem ve skupině B mistrovství Evropy jako zápas o všechno, ve kterém remíza nic neřeší. Podle kouče bude spolupořadatel šampionátu proti Česku hrát jinak než při úvodní porážce 0:3 s obhájcem zlata Španělskem.

Čeští mladíci hrají o naději na postup do play off. Proti Slovinsku musí zvítězit

Zápas o naději. Tak lze jednoduše vykreslit sobotní střetnutí českých reprezentantů do 21 let na Mistrovství Evropy. S domácími Slovinci se "Lvičata" porvou o šanci na postup ze základní skupiny. Dobré vyhlídky si totiž s největší pravděpodobností udrží pouze vítěz duelu.

Sadílek už Slovince dvakrát porazil, vyhrát chce i v sobotu

Český fotbalista Michal Sadílek už dokázal porazit Slovinsko v reprezentačních kategoriích do 17 i 19 let a v sobotu by rád zvítězil také s jednadvacítkou na mistrovství Evropy v druhém utkání skupiny B. Podle záložníka Liberce musí "Lvíčata" pro udržení postupových nadějí získat tři body.

Bucha: Karanténa byla nepříjemná, účast na Euru beru jako výhru

Reprezentant do 21 let Pavel Bucha krátce před mistrovstvím Evropy zažil velkou nepříjemnost a kvůli hromadné nákaze koronavirem ve Viktorii Plzeň strávil dva týdny v karanténě. Nakonec s klubovým spoluhráčem Pavlem Šulcem stihli odcestovat do Slovinska a oba také za "Lvíčata" odehráli úvodní zápas skupiny s Itálií (1:1), což třiadvacetiletý záložník bere jako výhru.

Karabec i po Itálii musí v týmu plnit povinnosti nejmladšího

Český reprezentant do 21 let Adam Karabec ve středečním úvodním zápase mistrovství Evropy s Itálií nečekaně nastoupil v základní sestavě a pomohl k remíze 1:1, poté co si po jeho standardní situaci vstřelil vlastní gól Giulio Maggiore. Přesto musí sedmnáctiletý záložník v týmu "Lvíčat" dál plnit povinnosti nejmladšího hráče, na které je zvyklý i z pražské Sparty.

Lingr: Bodu s Itálií si moc ceníme, byl to perfektní týmový výkon

Český reprezentant do 21 let Ondřej Lingr si hodně cenil remízy 1:1 s Itálií v úvodním zápase mistrovství Evropy. "Lvíčata" podle ofenzivního hráče pražské Slavie podala v Celje proti favoritovi perfektní týmový výkon a bod si zasloužila.

Hlavně Jedličkovou zásluhou jsme uhráli bod, řekl trenér Krejčí

Podle trenéra Karla Krejčího uhráli čeští reprezentanti do 21 let v úvodním duelu mistrovství Evropy s Itálií remízu 1:1 hlavně díky vynikajícímu výkonu brankáře Martina Jedličky. Jednička "Lvíčat" ale slova chvály mírnila.

Jednadvacítka na úvod ME remizovala s Itálií 1:1

Čeští reprezentanti do 21 let vstoupili do mistrovství Evropy remízou 1:1 s Itálií. Jednoho z favoritů turnaje poslal ve slovinském Celje do vedení v 31. minutě útočník Gianluca Scamacca, ale v 75. minutě "Lvíčata" díky vlastní brance Giulia Maggioreho vyrovnala. Od 84. minuty dohrávala Itálie bez vyloučeného Sandra Tonaliho, ve čtvrté minutě nastavení uviděl červenou kartu i Riccardo Marchizza.