Jednadvacítka zkusí v Severním Irsku prodloužit suverenitu

Už na páté vítězství v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2011 zaútočí v úterý čeští fotbaloví reprezentanti do jednadvaceti let. Svěřenci trenéra Jakuba Dovalila podstoupí náročnou "ostrovní" prověrku v Severním Irsku, kde touží navázat na předchozí čtyři kvalifikační triumfy. Další úspěch by už "lvíčata" výrazně přiblížil účasti v baráži v příštím roce.

Rodilý Kanaďan v jednadvacítce Lensky žije život plný paradoxů

Narodil se v kanadském Vancouveru, ale otec i matka jsou rodilými Čechy a do Prahy jezdil za prarodiči a známými pravidelně aspoň jednou za rok v zimě na prázdniny. Reprezentoval už juniorské kanadské výběry, ale když mohl Jacob Lensky povýšit až do tamní dospělé reprezentace, rozhodl se hrát za českou jednadvacítku.

Jednadvacítka na srazu musela vyměnit brankáře, hlásil se Lensky

Rošádu na brankářském postu musel udělat před dnešním srazem trenér české reprezentace do jednadvaceti let Jakub Dovalil. Zraněného a původně nominovaného slávistu Jana Hanuše nahradil Jakub Jakubov z druholigové Dukly Praha.

V nominaci jednadvacítky je kanadský rodák Lensky

Rodilý Kanaďan Jacob Lensky se objevil v nominaci české jednadvacítky na kvalifikační utkání o mistrovství Evropy v Severním Irsku. Trenér Jakub Dovalil povolal hráče nizozemského Utrechtu na doporučení předsedy svazu Ivana Haška. Lenského start však musí ještě schválit mezinárodní federace FIFA.

Češi byli sehranější, uznal německý tisk po prohře jednadvacítky

Češi působili sehraněji, Němcům ale chyběla i potřebná dávka štěstí. Tak dnes německý tisk hodnotí úterní kvalifikační utkání hráčů do 21 let, v němž český výběr ve Wiesbadenu překvapivě porazil favorizované domácí fotbalisty 2:1. Suverenitou podle komentátorů neoplýval ani anglický rozhodčí

Česká jednadvacítka nečekaně vyhrála v Německu

Čeští hráči do 21 let dnes v kvalifikaci mistrovství Evropy překvapivě vyhráli na hřišti favorizovaných Němců 2:1. O oba góly se postaral brněnský útočník Michael Rabušic. Němci, kteří hráli posledních 20 minut o deseti, snížili až v nastavení z penalty.

Jednadvacítka bude v Německu čelit nejtěžší zkoušce

Česká reprezentace do 21 let se připravuje na nejtěžší test v evropské kvalifikaci, v níž má zatím po třech odehraných zápasech plný počet bodů a navíc ani jednou neinkasovala. Svěřenci kouče Jakuba Dovalila se v úterý představí na půdě Německa, úřadujícího mistra Evropy.

Rozhodla neproměněná penalta soupeře, shodla se jednadvacítka

Soupeřova zahozená penalta rozhodla podle českých hráčů do 21 let jejich včerejší kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy proti Severnímu Irsku. Brankář Tomáš Vaclík na začátku druhé půle vychytal Shanea Duffyho a domácí pak dvěma góly v posledních dvaceti minutách vybojovali výhru 2:0.

Česká jednadvacítka porazila v kvalifikaci Severní Irsko 2:0

Čeští reprezentanti do 21 let porazili v dnešním kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy v roce 2011 Severní Irsko 2:0 a ve třech dosud odehraných zápasech ve skupině ještě neztratili ani bod. "Lvíčata" zlomila odpor hostů v posledních dvaceti minutách, kdy se trefili liberečtí Gecov s Dočkalem.

Jednadvacítka se chce udržet na vítězné vlně i se Severním Irskem

Po dvou výhrách v San Marinu a na Islandu se česká fotbalová reprezentace do 21 let těší na domácí premiéru v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2011. Cíl svěřenců kouče Jakuba Dovalila je před pátečním duelem se Severním Irskem v Jablonci jasný

V nominaci české jednadvacítky chybí Morávek

V nominaci reprezentace do 21 let pro dvě utkání kvalifikace mistrovství Evropy se Severním Irskem a Německem chybí Jan Morávek ze Schalke. Nevešel se mezi třiadvacet hráčů, které dnes nominoval trenér Jakub Dovalil.

Nominace české jednadvacítky

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let k zápasům proti Severnímu Irsku (4. září) a Německu (8. září):

Jednadvacítka vyhrála v kvalifikaci 2:0 na Islandu

Aktualizováno: Čeští fotbalisté do jednadvaceti let dnes vyhráli v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2:0 na Islandu. Branky vstřelili v 59. minutě Rabušic a v 79. Čelůstka. Zápas byl přitom dlouho vyrovnaný a českým hráčům pomohl k výhře až zlepšený výkon ve druhém poločase.

Jednadvacítka čelí v evropské kvalifikaci první těžké zkoušce

První těžký test absolvují ve středu čeští fotbalisté do 21 let v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2011. Tým "lvíčat" se po červnové drtivé výhře 8:0 nad outsiderem ze San Marina znovu představí na půdě soupeře, ale na chladném Islandu jej čeká nepoměrně těžší úkol než v malém jihoevropském státečku.

Jednadvacítka míří na Island bez opor Mazucha a Pekharta

Zraněné opory Ondřeje Mazucha z Anderlechtu Brusel a slávistického útočníka Tomáše Pekharta bude postrádat reprezentace do 21 let v druhém utkání evropské kvalifikace ve středu na Islandu. Trenér Jakub Dovalil ale jinak může spoléhat na osvědčené hráče