20.04.202318:58

Garnacho přijde i o MS

Argentině bylo přiděleno pořadatelství letošního mistrovství světa hráčů do dvaceti let a toho se nezúčastní Alejandro Garnacho - jméno mladého křídelníka Manchesteru United sice je v nominaci, anglický klub ho ovšem neuvolní. Red Devils hráče nepustili už na jihoamerický šampionát dvacítek, fotbalista má nyní od poloviny března problémy s kotníkem.

sport.es
04.04.202315:59

Mascherano pokračuje u argentinské dvacítky

Javier Mascherano bude i nadále trenérem argentinské reprezentace do dvaceti let. Někdejší záložník má důvěru, přestože s týmem neuspěl na letošním jihoamerickém šampionátu, Argentina skončila už ve skupině.

sport.es
31.12.202220:15

United nepustí Garnacha na Copu América

Manchester United se pravděpodobně dostane do křížku s argentinským svazem. V Kolumbii se na přelomu ledna a února uskuteční jihoamerický šampionát hráčů do dvaceti let a anglický klub na něj neuvolní Alejandra Garnacha. Osmnáctiletý křídelník by podle všeho nechyběl v nominaci trenéra Javiera Mascherana.

dailymail.co.uk
10.12.202109:46

Mascherano povede argentinskou "20"

Bývalý hráč Barcelony či Liverpoolu Javier Mascherano povede od příštího roku argentinskou reprezentaci do 20 let. Pro sedmatřicetiletého defenzivního univerzála půjde o první trenérské angažmá po loňském ukončení aktivní kariéry. Mascherano odehrál za Argentinu 147 zápasů a v historické tabulce je druhý za Lionelem Messim. Dvojnásobný olympijský vítěz a vicemistr světa z roku 2014 působil v Evropě v letech 2006-2018 ve West Hamu, Liverpoolu a Barceloně. S katalánským velkoklubem získal pět titulů ve španělské nejvyšší soutěži a dvakrát vyhrál Ligu mistrů.

ČTK
01.12.202114:17

Mascherano převezme argentinskou dvacítku

Javier Mascherano před rokem ukončil aktivní kariéru, u fotbalu ale zůstal a brzy bude jmenován novým trenérem argentinské reprezentace do dvaceti let. Někdejší vynikající záložník už nyní pracuje pro argentinský svaz, a to jako člen jeho technického týmu.

football-espana.net
16.10.201609:52

Argentinská "20" má svého trenéra

Ačkoliv dalších 44 trenérů zaslalo Argentinské fotbalové asociaci své vlastní vize ohledně fungování výběru do 20 let, Claudio Ubeda nic takového neudělal a stejně závod o uvolněný post vyhrál. Zkušenosti přitom sbíral hlavně jako hráč Racingu, který teď také chvíli vedl jako trenér.

afa.com.ar
05.06.201511:18

Argentina překvapivě končí na MS do 20 let

Argentina na mistrovství světa do 20 let ani ve třetím utkání nevyhrála a nečekaně skončila už v základní skupině. Největší favorit zakončil nepovedený turnaj na Novém Zélandu remízou 0:0 s Rakouskem. Šestinásobný vítěz MS dvacítek před Rakouskem remizoval také s Panamou (2:2) a podlehl 2:3 Ghaně a do osmifinále mohl postoupit jen jako jeden ze čtyř nejlepších týmů na třetích místech. Výhra domácího Nového Zélandu 5:1 nad Barmou ale jihoamerickému týmu vzala i poslední naději.

ČTK
08.02.201511:26

Argentinci si zahrají na OH v Riu

Argentinští fotbalisté si zahrají na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro. Postup si zajistili sobotním triumfem na mistrovství Jižní Ameriky hráčů do 20 let. Po domácí Brazílii jsou druhým jistým účastníkem. Další čtyři týmy "dodá" červnový evropský šampionát hráčů do 21 let, jehož hostitelem je Česká republika. Tři celky postoupí z prosincového mistrovství Afriky do 23 let a z asijského šampionátu do 23 let, který se uskuteční za rok stejně jako severoamerická kvalifikace, z níž postoupí dvě mužstva. V prosinci bude znám také účastník z Oceánie. Poslední, šestnácté místo získá příští rok v dubnu vítěz baráže mezi třetím týmem ze Severní Ameriky a Kolumbií, která v Jižní Americe skončila druhá za Argentinou.

ČTK
13.02.201112:24

Argentina olympijské zlato obhajovat nebude

Právě skončené mistrovství Jižní Ameriky rozhodlo také o tom, kdo se kvalifikuje na olympijské hry 2012. Letenky do Londýna si tak již mohou rezervovat fotbalisté Brazílie a Uruguaye. Jelikož Argentina skončila až třetí, nebude tak moci obhajovat zlaté medaile z posledních dvou olympiád v Pekingu (2008) a Aténách (2004).

13.02.201111:30

Brazilci jsou mistři Jižní Ameriky do 20 let

Fotbalisté Brazílie do 20 let rozhodli drtivým vítězstvím 6:0 nad Uruguayí v posledním kole finálové skupiny jihoamerického šampionátu o svém triumfu (celkem jedenáctý). Stříbro nakonec připadlo Uruguayi a bronz Argentině. Všichni tři medailisté a navíc čtvrtý Ekvádor se kvalifikovali na MS do 20 let, které v letošním roce hostí Kolumbie.

09.02.200909:15

Argentina senzačně vyřazena

Argentinská reprezentace do dvaceti let se nezúčastní světového šampionátu, který se koná a přelomu září a října v Egyptě. Argentinci skončili ve finálové skupině na mistrovství Jižní Ameriky až na posledním místě a místo nich si na závěrečném turnaji MS zahrají Brazílie, Paraguay, Uruguay a Venezuela.