Izrael nakonec udolal houževnatou Albánii a zajistil si premiérový postup do Ligy A

Izrael při vyřazení Ruska z letošního ročníku Ligy národů ovládl skupinu 2 s osmi body a bez jediné porážky postoupil poprvé ve své historii do elitní Ligy A. V sobotu totiž po nervydrásajícím závěru porazil Albánii nejtěsnějším poměrem 2:1, rozdílovou branku vsítil až v nastaveném čase Tai Baribo. Domácí tak zakončili skupinu důležitou výhrou a před druhým Islandem si vytvořili nedostižný pětibodový náskok.

Izrael je krůček od senzačního postupu do Ligy A, jistotu mu dá jen výhra nad Albánií

Druhá skupiny Ligy B nemá dle papírových předpokladů úplně nejsilnější složení a kvůli válečnému konfliktu z ní navíc vypadl největší favorit Rusko. O lákavou vstupenku do nejvyšší výkonnostní kategorie se tedy pere trio Izrael - Island - Albánie, a zatím je na tom nejlépe první jmenovaný. Izraelci totiž ve třech odehraných utkáních ani jednou neprohráli a s pěti body vévodí tabulce o dva body před Islandem.

Albánie poločasové vedení neudržela, Solomonovy dvě trefy přisoudily výhru Izraeli

Druhá skupina béčkové ligy nabídla po dvou úvodních remízách první vítězství. A na svoje konto si ho připsal Izrael, který se díky dvěma přesným zásahům Manora Solomona posunul do čela tabulky před Island. Albánii vyšel lépe první poločas, penaltu proměnil v jeho závěru Armando Broja, nicméně v tom druhém domácí celek těsný náskok neudržel a dokonce padl.

Albánie a Izrael se ve vzájemném měření sil pokusí posunout do čela tabulky

Jestliže většina týmů v tomto reprezentačním cyklu absolvuje nezvykle čtyři soutěžní zápasy, pak v béčkové lize je situace jiná kvůli vyřazení Ruska z této soutěže. Albánii s Izraelem tak nyní čeká teprve druhý duel v pořadí, přičemž pokud jeden z nich uzme výhru, usadí se na čelo tabulky, které okupuje Island. Ten je oběma svým soupeřům vzdálený na jediný bod.

Skupina 2 Ligy B opět vítěze nepoznala, Island se rozešel smírně s Albánií

Pondělní zápas mezi ostrovním výběrem a vyzyvatelem z Balkánského poloostrova přinesl dle očekávání vyrovnaný průběh a i přes vedení hostujícího týmu skončil nerozhodně v poměru 1:1. Island tak i ve svém druhém utkání získal bod a prozatím se vyhoupl do čela tříčlenné tabulky, Albánie při svém vstupu do tohoto ročníku Ligy národů nepředvedla špatný výkon a remíza z Rejkjavíku pro něj určitě není k zahození.

Albánie vstoupí do Ligy národů na půdě nevyzpytatelného Islandu

Skupina 2 Ligy B má v tomto ročníku Ligy národů netradičně jen tříčlenné složení, jelikož Rusko bylo vyloučeno a postup do nejvyšší výkonnostní kategorie je tedy blíže než v ostatních skupinách. Doposud byl odehrán jediný zápas mezi Izraelem a Islandem, který i přes náskok ostrovního výběru skončil nerozhodně po výsledku 2:2. Teď se v domácím prostředí pokusí zdolat konkurenční Albánii, ale jednoduché to mít nebude.

Albánie se na výhru nad Andorrou natrápila, třetí příčku ve skupině I přesto udržela

Možná až nečekaně tuhý boj musela podstoupit Albánie doma v duelu proti Andoře. V Tiraně se nemohla spolehnout na fanoušky, ne vlivem opatření spjatých s pandemií koronaviru, ale kvůli trestu za nepřístojnosti diváků v říjnovém měření sil s Polskem, a v komorním prostředí jako by se neuměla vyburcovat k optimálnímu výkonu. Výhru urvala až ve druhém poločase.

Albánie bude proti Andoře hájit třetí příčku ve skupině I

Albánie v pátek inkasovala tvrdý debakl, v Anglii tahala jednoznačně za kratší konec, celkem si zapsala na své konto pět obdržených branek, a to navíc již v prvním poločase, a definitivně tak ztratila jakoukoli matematickou možnost postoupit na světový šampionát do Kataru. Proti Andoře se na závěr tohoto kvalifikačního cyklu pokusí udržet alespoň třetí příčku v tabulce.

Pět gólů už do poločasu. Anglie doma napráskala Albánii a je blízko účasti na MS v Kataru

Anglie je jen krůček od přímého postupu na světový šampionát do Kataru. V posledním kole na půdě San Marina jí bude stačit uhrát bod a o první příčku jí nikdo nepřipraví. V měření sil s Albánií se famózně prezentovala hlavně v první půli, v níž zaznamenala všech pět branek, přičemž hattrick zaregistroval do svých už tak bohatých statistik nezastavitelný Harry Kane.

Anglie se v duelu s Albánií hodlá nasměrovat k přímému postupu na MS

Čtyři body z posledních dvou duelů potřebuje uzmout Anglie, aby se jistě kvalifikovala přímo na MS 2022 do Kataru. A dle papírových prognóz se předpokládá, že tento cíl by měla splnit bez větších obtíží. Nejprve se představí proti Albánii, následně pak na půdě trpaslíka ze San Marina. A udržet na uzdě druhé Polsko se na první pohled jeví opravdu jako snadný úkol.

Albánské fanoušky podle svazu k házení lahví na fotbalisty vyprovokovali Poláci

Albánský fotbalový svaz odsoudil chování fanoušků, kteří při kvalifikačním utkání v Tiraně házeli na hráče Polska láhve. Zdůraznil ale, že domácí příznivce k tomu vyprovokovali hostující fanoušci.

FIFA vyšetřuje bitku fanoušků Maďarska ve Wembley a házení lahví na hráče Polska

Maďarsku a Albánii hrozí tresty za chování fanoušků při úterních zápasech kvalifikace mistrovství světa. Maďarští příznivci se při utkání s Anglií poprali s policií, v Tiraně zase domácí zasypali polské hráče lahvemi. Světová federace FIFA zahájila v souvislosti s oběma zápasy disciplinární řízení.

Albánie těsně prohrála s Polskem, jedinou branku zaznamenal Świderski

Albánie prohrála s Polskem, ačkoli po většinu utkání rozhodně netahala za kratší konec. Rozhodla ale produktivita a ta byla jednoznačně na straně Sousovy ekipy.

Souboj o druhé místo svede domácí Albánie a třetí Polsko

Albánie ještě nikdy v historii nedokázala vyhrát nad Poláky a proto se těší na úterní večer. Polsko totiž pojede do Tirany s vědomím, že na domácí tým v tabulce skupiny I ztrácí. Na druhou stranu, v případě výhry se Poláci před Albánii posunou.

Albánie potvrdila postupové ambice, maďarským katem je opět Broja

Maďarsko nezvládlo další zápas a ze hry o postup na světový šampionát je prakticky venku poté, co podruhé v průběhu krátké doby prohrálo s Albánií. Ta v obou vzájemných zápasech vyhrála 1:0, jedinou branku dala až v závěru a jejím autorem byl pokaždé Armando Broja.