Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

07.10.2011 22:00 CET
5 : 3
(3:0)

Portugalsko přestřílelo Island a vrací se do čela

Portugalsko dalo výhrou nad Islandem Dánsku jasnou odpověď a před vzájemným úterním duelem se tak vrátilo o skóre do čela skupiny H. O přímém postupujícím se tak rozhodně až v Kodani.

Portugalci dávali hned od začátku jasně najevo, kdo bude diktovat tempo hry. První příležitost si přesto v páté minutě vypracovali hosté. Do zakončení se prodral kapitán Jónasson, pozorný Patricio si však s jeho střelou poradil. Nicméně, ve třinácté minutě se vedení ujali svěřenci Paula Benta. Eliseu našel přesným pasem Naniho, a ten hlavou otevřel skóre - 1:0.

Ve 22. minutě měl ten samý hráč po nedorozumění Jónassona s Magnússonem další stoprocentní příležitost a ani tentokrát středopolař ManUtd nezaváhal - 2:0. Těsně před půlhodinou hry měl další velkou možnost Cristiano Ronaldo, jeho střelu z úhlu ale stačil Magnússon vyrazit. Minutu před odchodem do kabin, ale Alves našel Postigu, a ten chladnokrevně zvýšil na 3:0.

Úvod druhé půle ale patřil hostům. Jónsson rozehrál rohový kop, Jónasson přetlačil Rolanda a snížil na 3:1. Po hodině hry se celá akce opakovala, i s gólovým zakončením Jónassona a rázem to bylo už pouze o jednu branku - 3:2. Islanďané cítili šanci a snažili se srovnat krok, to se jim ale i přes velkou snahu nepovedlo, navíc v 81. minutě přidal po spolupráci s Eliseuem črvrtý portugalský zářez Moutinho - 4:2.

Tři minuty před koncem pak sám útočník Málagy parádní ranou překonal Magnússona popáté - 5:2. A když už se zdálo, že se ve zbývajícím čase nic zajímavého nestane, tak Rolando fauloval ve vápně Bajrnasona a hosté tak měli ještě možnost zahrávat pokutový kop. Míč si na značku postavil specialista na podobné situace Gylfi Sigurdsson a přesnou střelou upravil na konečných 5:3.

Autor: Jiří Vojík / goal.com