Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

1 : 0
(1:0)
De Kuip, Rotterdam

Nizozemsko s Moldavskem nezaváhalo a pokračuje ve vítězné sérii

Nizozemci díky jedenácté kvalifikační brance Huntelaara přehráli Moldavsko a připsali si tak na své konto další tři body, čímž si před posledním zápasem ve Švédsku zároveň zajistili první místo ve skupině.

Moldavsko dávalo podobně jako před rokem od začátku najevo, že nechce dát svou kůži lacino. První příležitost si Oranjes vypracovali ve čtrnácté minutě. Ke střele se dostal Strootman, z dobré pozice ale trefil pouze břevno hostující svatyně. Krátce poté se mohl zapsat do střelecké listiny i Van der Vaart, na pozorného Namaşca se mu ovšem vyzrát nepodařilo.

Těsně před půlhodinou hry znovu pálil Van der Vaart, ani jeho druhý pokus ale na hostujícího brankáře nevyzrál. Brankář Kubaňu Krasnodar potom podržel svůj tým i při šancích Kuyta a Van Persieho, jenž hlavičkoval po parádním centru Pieterse. Čtyři minuty před koncem první půle se ale domácí přece jen radovali. Střelu Kuyta vyrazil Namaşco pouze k Huntelaarovi, jenž se z takovýchto pozic nemýlí - 1:0.

Po přestávce se hrálo podle stejných not. Navýšit vedení mohl Van Persie, jehož chytré zakončení zaťukalo už podruhé na horní tyč hostující branky. I v dalších minutách se hrálo především na jednu branku, ale zajímavých situací k vidění mnoho nebylo. To se změnilo až s příchodem Elii, který hned po svém příchodu našel křižným pasem Huntelaara, střelec Schalke ale tentokrát cíl nenašel.

Jediná vážnější šance hostujícího celku přišla až šest minut před koncem. Po standardní situaci se k hlavičce protlačil Golovatěnko, mezi tři tyče se mu však zamířit nepodařilo. Ve zbývajících minutách už si svěřenci Berta van Marwijk hubené vedení pohlídali a připsali si tak na své konto podobně jako Německo již devátou kvalifikační výhru v řadě.

Autor: Jiří Vojík / goal.com