Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

11.10.2011 19:45 CET
1 : 1
(0:0)

Makedonie - Slovensko 1:1

Fotbalisté Slovenska zakončili neúspěšnou kvalifikaci na EURO 2012 remízou 1:1 na půdě Makedonie. V tabulce tak končí na čtvrtém místě s šestibodovou ztrátou na druhé místo. Makedonci urvali z tohoto duelu alespoň bod v 79. minutě díky kapitánovi Noveskimu a zůstávají nakonec předposlední.

Hlavně na hostech bylo vidět, že je poslední porážka s Ruskem, která jim definitivně zabouchla vrátka na evropský šampionát, ještě pořád hodně mrzí. Byť ve Skopje hráli se vztyčenými hlavami, žádnou ofenzivní podívanou proti druhému nejslabšímu celku skupiny ani zdaleka nepředvedli.

V první půli mohl skórovat ve 13. minutě snad jen Weiss, jenže po centru Jendriška z ostrého úhlu nezamířil mezi tři tyče. Naopak ze dvou větších šancí se mohla ujmout vedení právě Makedonie. Jenže Gjurovski ztroskotal na dobře chytajícím Muchovi a Sikovovu ránu slovenský gólman vytěsnil.

Druhý poločas byl o poznání zajímavější. A v 54. minutě rozvlnili síť Slováci. Soupeřova obrana si totiž včetně brankáře Bogatinova nerozuměla, takže se míč najednou dostal k Piroskovi, který hlavou ukončil třízápasové trápení slovenského týmu vsítit nějakou tu branku. O čtyři minuty později mohlo být pro domácí hodně zle.

Jenže tentokráte se Bogatinov mezi třemi tyčemi činil. Nejprve polapil Hamšíkův pokus, po něm se snažili dorážet Weiss i Piroska, ale ani jednomu se makedonského muže v rukavicích překonat nepodařilo. Na druhé straně zahrozil dvakrát Lazarevski, kterého zlikvidoval Mucha, deset minut před koncem se však po rohovém kopu zapsal na střeleckou listinu Noveski.

Autor: Patrik Sandev / onlajny.cz