Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

11.10.2011 19:00 CET
1 : 2
(1:0)

Gruzie - Řecko 1:2

Řecko dokázalo uspět v Tbilisi a zajistilo si tak vstupenku na Euro. Domácí se sice dostali zásluhou brzké branky Targamadzeho do vedení, Řekové však po změně stran dokázali srovnat krok, v samém závěru potom rozhodl zkušený Charisteas.

Gruzínci si nemohli přát lepší začátek. Již v devatenácté minutě Papadopoulos fauloval ve vápně Mčedlidzeho a sudí Orsato nařídil pokutový kop. K němu se postavil Targamadze a umístěnou střelou překonal Tzorvase - 1:0.

Srovnání mohlo přijít těsně před půlhodinou hry, ale Gekas nedokázal ani nadvakrát uspět. V závěru první půle rozehrál Katsouranis volný přímý kop, Rekišvili balón vyrazil pouze k Vyntrovi, který ještě posunul Gekasovi, ten ovšem opět selhal a z dobré pozice nedokázal zamířit přesně.

Po přestávce se ke střele opět dostal povzbuzený Targamadze, ale Tzorvas si s jeho zakončením tentokrát věděl rady. Další možnost přišla po standardce Katsouranise, který přesným centrem našel hlavu Charistease, zkušený útočník však hlavičkoval nepřesně.

Kýženého vyrovnání se ovšem Řekové nakonec dočkali v 79. minutě. Po rohu Katsouranise se balón odrazil k Fotakisovi, jenž se nerozpakoval a parádní dalekonosnou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Rozhodnutí potom přišlo šest minut před koncem. Byl u toho opět Karagounis, který posunul ve vápně Charisteasovi, a ten otočil na konečných 1:2.

Autor: Jiří Vojík / soccernet.com