Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

11.10.2011 19:00 CET
2 : 0
(0:0)

Chorvatsko - Lotyšsko 2:0

Chorvatsko nakonec první příčku v tabulce F nevybojovalo. V posledním zápase sice dokázalo podle očekávání porazit Lotyšsko 2:0, ani to však družině trenéra Biliće nestačilo. Řecko totiž svůj duel v Gruzii zvládlo a postupuje přímo.

Domácí Chorvati začali velmi aktivně a hned v úvodu měli dvě solidní příležitosti. Nejprve zahrozil se svou střelou útočník Eduardo, následně dal o sobě vědět také Mario Mandžukić, který mířil vedle.

Tím to však neskončilo a gólman Vanins si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemohl. Nejprve jej nepříjemnou střelou zaměstnal Niko Kranjčar, o malou chvíli později naopak pálil těsně nad Luka Modrić.

Blízko brance byli také Srna a Eduardo, ani jeden z nich ovšem neuspěl. Chorvatsko bylo po většinu první půle jednoznačně lepším celkem, jenže své šance nedokázalo využívat. Nakonec nechybělo zase tak moc a těsně před přestávkou mohlo inkasovat. Rudnevsova skákavá střela ale proletěla těsně okolo tyčky.

Zasloužené branky se domácí hráči dočkali až v 66. minutě. Obránce Strinić našel svým přesným centrem hlavu kanonýra Eduarda, který nezaváhal a přesně zakončil. Za dalších šest minut Chorvati své vedení pojistili. Tentokrát se hlavou prosadil Eduardův útočný parťák Mario Mandžukić.

Druhý gól už definitivně zlomil jakýkoliv odpor Lotyšů a Chorvatsko si tak mohlo závěrečné minuty skutečně vychutnat. Blízko třetí brance byl ještě stoper Josip Šimunić, jenže svou příležitost využít nedokázal.

Autor: Tomáš Honajzer / soccernet.com