Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

07.10.2011 17:00 CET
4 : 1
(2:0)

Arménie - Makedonie 4:1

Arménie před měsícem smetla favorizované Slovensko a uchovala si tak stále velkou naději na postup minimálně do baráže. Dnes však nesměla proti Makedonii za žádnou cenu zaváhat. To se jí nakonec bez větších potíží povedlo a na konto si připsala další vysokou výhru, tentokrát v poměru 4:1.

Domácí fotbalisté začali velmi dobře a už v desáté minutě mohli jít do vedení. Movsisjan ale nakonec orazítkoval pouze tyč. Ihned vzápětí dala o sobě vědět také Makedonie. V gólové pozici se ocitl Filip Ivanovski, na centr Georgievskiho však jen těsně nedosáhl.

Z prvního gólu se tak nakonec přeci jen radovala Arménie. V 28. minutě se Movsisjan prodral do pokutového území, následně poslal míč ke kopačkám Marcose Pizzelliho, který si už věděl rady. O šest minut později navýšil vedení domácích Henrik Mchitarjan. Ten se prosadil nádhernou dalekonosnou střelou, na níž gólman Bogatinov nedosáhl.

Ještě před přestávkou se pokoušel o snížení hostující kapitán Šumulikoski, avšak připravený Berezovskij jeho pokus lapil.

Po změně stran se začalo ve velkém tempu. Nejprve neuspěl záložník Mchitarjan, krátce na to zklamal v zakončení na druhé straně hřiště také Ivanovski, který pálil nad. V 53. minutě přišel pro Makedonce velmi důležitý moment. Šumulikoski byl v souboji v Pizzellim pozdě, arménského útočníka fauloval a viděl červenou kartu.

V deseti lidech už svěřenci trenér Toshacka příliš vzdorovat nedokázali. V 69. minutě se navíc Arménie zásluhou Ghazarjana dostala do třígólového vedení a o vítězi již nebyl pochyb. Makedonie sice díky přesné hlavičce Šikova snížila, poslední slovo ale opět patřilo domácím. V nastaveném čase se dostal k zakončení střídající Sarkisov a bez problémů zakončil.

Autor: Tomáš Honajzer / eurosport.com