Liga národů CONCACAF CONCACAF - Liga národů CONCACAF 2019/2020 - expres zprávy

07.06.202108:12

USA vyhrálo Liga národů CONCACAF

Výsledky nočních zápasů o třetí místo a finále Ligy národů CONCACAF: Honduras - Kostarika 3:2 po penaltách (48. Rodriguez, 80 Elis - 8. Campbell, 85. Calvo), USA - Mexiko 3:2 po prodloužení (27. Reyna, 82. McKennie, 114. Pulisic - 2. Corona, 79. Lainez).

04.06.202110:36

Zápas Mexika s Kostarikou byl přerušen

Postup fotbalistů Mexika do finále Ligy národů zóny CONCACAF zastínilo chování jejich fanoušků. Příznivci "Tri" ve čtvrtečním duelu proti Kostarice v Denveru skandovali homofobní hesla, kvůli nimž muselo být utkání na tři minuty přerušeno. Mexičtí fanoušci doprovázeli nevhodnými pokřiky každý dotek s míčem kostarického brankáře Leonela Moreiry. Když neuposlechli varování z amplionů na stadionu, museli v závěru rozhodčí duel na několik minut zastavit. Mexický svaz byl za podobné chování svých fanoušků potrestán v minulých letech několikrát. FIFA s ním například vedla disciplinární řízení po mistrovství světa 2018 v Rusku.

ČTK
04.04.202009:34

CONCACAF odkládá finále Ligy národů

V náhradním termínu se odehraje i finále Ligy národů v zóně CONCACAF. Na neurčito byly odloženy zápasy Honduras - USA a Mexiko - Kostarika a k tomu následné duely o třetí a první místo, hrát se mělo začátkem června v Houstonu a Dallasu.