Pět zápasů pro Dioga a Fabiana
Hodně tvrdé tresty udělila disciplinární komise Luisi Fabianovi a Carlosi Diogovi. Oba fotbalisté se poprali v závěru sobotního ligového utkání mezi Zaragozou a Sevillou, za což je stihl trest v podobě zákazu startu v následujících pěti duelech.
Luis Fabiano prosí o odpuštění
Luis Fabiano se veřejně omluvil za zkrat, který předvedl společně s obráncem Diogem v sobotním utkání Sevilly v Zaragoze. "Chci požádat o odpuštění všechny, kteří to viděli. Byl to odporný incident, šlápl na mě, poté mě inzultoval a začal na mě útočit a já jsem se musel bránit," vrátil se brazilský útočník k bitce s obráncem Zaragozy.
O Kepu je zájem
Kepa Blanco možná v zimě odejde ze Sevilly. O hostování španělského reprezentanta do 21 let, jemuž nedávno v útoku přibyla konkurence v podobě Aleksanra Keržakova, mají zájem Bordeaux a Aston Villa.
Christoph Metzelder by se po půl roce mohl v jednom městě opět potkat s útočníkem Betisu Sevilla Davidem Odonkorem. Kapitán Borussie Dortmund je spojován s možným odchodem do sevillského FC, které se nedávno marně snažilo zlákat Tomáše Ujfalušiho.
Sevilla dnes dotáhla do úspěšného konce dlouhá jednání se Zenitem Petrohrad ohledně přestupu Aleksandra Keržakova. Ruský reprezentant přestoupil do španělského klubu za pět milionů eur a působit v něm by měl až do léta 2011.
Tomáš Ujfaluši se v dohledné době z Fiorentiny nikam stěhovat nebude. O českého reprezentačního obránce údajně velmi stojí ve španělské Seville, vedení italského klubu ale dalo ústy prezidenta Panatalea Corvina jasně najevo, že Ujfaluši není na prodej.
Daniel Alvés, pravý obránce FC Sevilla, se rozhodl prodloužit se svým klubem smlouvu. Brazilci, o jehož služby se zajímala většina evropských velkoklubů, měl stávající kontrakt vypršet v roce 2011, nyní se však obě strany dohodly na prodloužení spolupráce o další rok. Výkupní klauzule je stanovena na 60 milionů eur.
FC Sevilla, momentální lídr španělské ligy, nebude v zimním přestupovém období nijak posilovat svůj kádr. Tuto možnost vyloučil trenér Juande Ramos, podle nějž je posilování fungujícího týmu zbytečné a mohlo by narušit vyváženost mužstva.
Záložník Sevilly Antonio Puerta (22) se stále nedohodl na prodloužení smlouvy, která mu končí v létě roku 2008 a objevil se další zájemce o jeho angažování. V týmu by jej údajně rád uvítal Sir Alex Ferguson, manažer Manchesteru United. Už dříve se spekulovalo o Arsenalu.
Srbský obránce Ivica Dragutinovič v nejbližších dvou měsících nepomůže Seville v boji o titul, čeká jej totiž operace kolena. 31letý reprezentant má už delší dobu potíže s chrupavkou v levém koleni a přestože zatím problém není vážný, lékaři se obávají zhoršení a raději přistoupí k operaci.
Chelsea by podle informací deníku The Mirror ráda získala pravého obránce Sevilly Daniela Alvése. Za 23letého naturalizovaného Španěla brazilského původu, o nějž se v létě neúspěšně zajímal Liverpool, je připravena nabídnout 10 miliónů liber.
Ruský reprezentant Alexandr Keržakov je s velkou pravděpodobností na odchodu ze Zenitu Petrohrad, otázkou zůstává, kam zamíří. 24letý útočník by údajně nejraději zamířil do Sevilly, jenže ta podle slov vedení klubu nabídla "směšný milión eur". Dalším zájemcem je Betis, jeden klub z Francie a jeden z Anglie.
Skauti Arsenalu údajně sledují hned dvojici talentovaných fotbalistů španělské Sevilly. Sportovní ředitel vítěze minulého ročníku Poháru UEFA Ramon Rodriguez Monchi potvrdil, že se Arsenal zajímá o 20leté záložníky Antonia Puertu a Jesuse Navase, ale zároveň zdůraznil, že klub chce oba udržet a i s jejich pomocí bojovat o titul.
Fotbalisté Dánska před cestou do České republiky ke středečnímu přátelskému zápasu absolvovali galavečer s vyhlášením nejlepšího dánského hráče roku 2006. Stal se jím 26letý záložník Sevilly Christian Poulsen. Talentem roku se stal obránce Daniel Agger (21) z Liverpoolu, nejlepším dánským fotbalistou všech dob pak fanoušci zvolili Michaela Laudrupa.
Sevilla v pohárovém utkání se Segovianou (3:0) přišla o záložníka Jesuse Navase (20), který si poškodil meniskus a obnovil staré zranění vazů v levém koleni. Čeká jej ještě další vyšetření, mimo hru by měl být šest až osm týdnů.
Brazilský krajní bek Marcelo je podle informací španělského deníku As velmi blízko přestupu do Realu Madrid. Zájem o 18letého mladíka má i Sevilla a údajně nabízí šest miliónů eur, ale zdroj z Realu prý tvrdí, že hráč chce oblékat dres madridského týmu. Údajně už v pondělí by mohl být Marcelo oficiálně představen jako budoucí posila Bílého baletu.
Sevilla se bude muset měsíc obejít bez Luise Fabiana, který si ve víkendovém duelu proti Tarragoně natrhl stehenní sval. Mimo hru je navíc stále Ernesto Chevanton a trenéru Juande Ramosovi tak zůstali pouze dva zdraví útočníci - Kepa a Frederic Kanoute.
Španělská FC Sevilla už dorazila do Prahy, odkud se ve čtvrtek vydá na sever Čech do Liberce k utkání Poháru UEFA. A dorazila bez několika hráčů, hlavně záložníků - Jesus Navas dostal volno, Antonio Puerta a Adriano Correia jsou zranění. Dlouhodobě mimo jsou také obránce Andreas Hinkel a útočník Ernesto Chevantón.
Sevilla zřejmě konečně vyřešila své problémy s útočníky, španělský klub dnes z Monaka získal Javiera Ernesta Chevantona. Uruguajský útočník stál úřadujícího vítěze Poháru UEFA osm milionů eur a upsal se mu na pět let.
Luis Fabiano možná nestihne začátek nové sezóny Primera Division. Brazilský útočník Sevilly si poranil koleno a kotník a mimo hru bude minimálně tři týdny.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele