Real Madrid Španělsko - Real Madrid - Zprávy

Splní Real tradici?

Splní královský Real Madrid tradici v nákupu jedné megahvězdy každý rok? Před dvěmi lety Figo, loni Zidane a letos to má být údajně Ronaldo. Ten se uzdravil z těžkého zranění kolene a opět začíná střílet v Interu góly. Dostal šanci už i v brazilské reprezentaci a proslýchá se, že poletí i na šampionát, který bude za necelé dva měsíce. Stejně tak se proslýchá právě to, že Ronaldo by měl posílit Real na příští sezonu. Vše je ovšem ještě komplikovanější, před dvěma měsíci se objevili zprávy, že Ronaldo by měl jít do Manchesteru United výměnou za Beckhama, o Beckhama se ovšem zajímá také německý Bayern... Ovšem ve prospěch Realu mluví poslední informace, kdy zaprvé sportovní ředitel Bayernu prohlásil, že o Beckhama už nemá zájem a to údajně kvůli jeho manželce Viktorii, bývalé Spice-girl, a také to, že Beckham ujistil fanoušky Manchesteru, že klub opustit nehodlá.

O Makeleleho se zajímá Inter

O kamerunského záložníka Clauda Makeleleho ve službách španělského Realu se zajímá italský velkoklub Inter Milán. Sportovní ředitel Interu Massimo Moratti to prohlásil na páteční tiskové konferenci. Za Makeleleho je Inter rozhodnut zaplatit až 48 miliónů eur. K přestupu prý chybí už pouze maličkosti, Realu totiž peníze, které by za Makeleleho dostal, pomůžou k nákupu Patrika Viery, o kterého má Real zájem.

Jak se ve Španělku rozdělí pohárové pozice?

Kdo co bude hrát ve příští sezónu? Tak se nejspíš ptá hodně lidí ve Španělsku. Ve hře o poháry jsou Valencia, Real, la Coruňa, Barcelona, Celta Vigo, Betis Sevilla a Alaves. Valencia a Real mají už Ligu Mistrů jistou. Další pozice však zůstávají otevřené, Barcelona má po dnešní výhře nad Villarealem 60 bodů, la Coruňa má ještě o jeden bod víc a k tomu zápas dobru, a navíc hraje doma se slabou Malagou, má tedy největší šanci hned po Realu a Valencii na příští ročník Ligy Mistrů. 57 bodů má Celta Vigo, má k tomu také dněšní utkání k dobru, hraje ovšem venku se Zaragozou a ta nedá Vigu nic zadarmo, pokud ale Vigo získá ze Zaragozy plný bodový zisk, dotáhne se na Barcelonu, ta má ale lepší skóre. A právě čtyři první pozice zajišťují Ligu Mistrů, pokud tedy chce Celta tuto soutěž hrát, musí vyhrát zbývající dva zápasy a doufat v neúspěch Barcelony. Právě pátá pozice, na které zatím Vigo je, spolu s pozicí šestou, zajišťují pohár UEFA. Na šestém místě se nachází loni ještě druholigový Betis Sevilla, ten má bodů 56 a ktomu utkání k dobru na Mallorce s tamním Realem. Relativní šanci pouze už na pohár UEFA má Alaves, má 51 bodů, ktomu dnešní zápas v Seville, s týmem FC.

Valencia krůček od titulu!

Tým Valencia CF je doopravdy jen malý krůček od zisku titulu letošního ročníku Primera Division. Poté co po strhujícím boji doma porazila Espanol Barcelona 2:1 a Real prohrál venku se San Sebastianem 0:3, má náskok právě na královský Real čtyři body. Ve Valencii se hrálo doopravdy velice strhující a dramatické utkání až do samého konce, domácí Valencia dokonce prohrávala od 28. minuty, kdy dal gól z penalty Tamudo. Valencia kontrovala až ve druhém poločase v 68. minutě Barajou, tentýž hráč dal gól i o jedenáct minut později a rozhodl tak zápas. Baraja je teď nejspíš ve Valencii velký hrdina, stejně jako třeba Vláďa Šmicer, který před pár týdny dal gól v 90. minutě a výrazně tak posílil naděje Liverpoolu na zisk titulu. Real naopak překvapivě podlehl patnáctému týmu tabulky Realu Sociedad San Sebastianu. Madridský velkoklub měl sice v prvním poločase obrovský nápor, ale ten višel vniveč, největší šance měl špílmachr Zidane, ale buď ho lapil skvělý gólman Westerveld, nebo Zidan mířil vedle. Ve druhém poločase nejdřív v 59. minutě Real načal gólem z penalty Kovacevic a v 84. minutě pak ještě přidal druhou branku Khokhlov, v nastaveném čase pak ještě upravil De Paula na konečných 3:0. Realu se tedy sen o titulu dvě kola před koncem pomalu rozplívá, naopak Valencie může jásat už příští kolo, pokud vyhraje. Jinak řečeno - Valencii stačí jedno vítězství a Real musí naopak všechno vyhrát a doufat, že Valencie v následujících dvou utkáních získá maximálně dva body.

Bažant přinesl Barce postup

Oba španělské velkokluby, Real Madrid a FC Barcelona postoupili do semifinále Ligy Mistrů, oba zápasy provázely velké emoce, Barceloně dokonce pomohl bažant, který vypustil ve druhém poločase domácí fanoušek. Barcelona zažila velký šok již v 8. minutě, kdy překvapil domácího golmana Bonana kyperský střelec Konstantinu a najednou musela dát Barca tři góly. Devadesátitisícový kotel Barci zažil první gól ve 23. minutě po gólu Luise Enriqua, nebyl to ovšem jeho jediný gól, ve 49. minutě přidal další. Hned po gólu zapracovaly nervy na straně řeckého týmu, když chtěl okamžitě po gólu vzít z brány Panathinaikosu míč útočník Saviola, obránce hostí mu v tom bránil až oba spadli. Naštěstí pro Barcu se nakonec v 61. minutě trefil Saviola a tento výsledek Barca udržela až do konce i když se nastavovalo dlouhých sedm minut. Po utkání si ještě neodpustil poznámku trenér hostí na účet pořdatelů když se divil jak mohl fanoušek na stadion propašovat bažanta. Ještě snad oněco vyhecovanější utkání se hrálo v Madridu, kde hrál německý Bayern který sem přijel s výhrou 2:1 z původního utkání. Ještě před utkáním poznamenal obránce Realu Roberto Carlos že kdyby Real hrál takovým stylem jak Bayern, tak na ně chodí maximálně tisícovka diváků. Bayern se neustále bránil stálému tlaku královského Realu a bránil se úspěšně. Spojnici tyčky a břevna se podařilo nastřelit kouzelníkovi Zidanovi a v deváté minutě se zapletl míč Morientesovi který byl sám před brankou. Ve druhém pločase se už Bayern neubránil a v 69. minutě se trefil Helguera. Kapitána hostí pak diváci trefili nějákým předmětem do hlavy a musel být chvíli ošetřován. Pojistku přidal pět minut před koncem Guti a tak se přihlížející španělský král Juan Carlos mohl těšit z postupu Realu. Real se utká v semifinále právě s Barcelonou. Další utkání sehrál anglický Manchester s la Coruňou, její šance na postup byli ovšem mizivé poté, co doma prohrála 0:2. Na toto utkání také nikdy nezapomene argentinec s rakouským pasem Duscher, záložník Deportiva, který chladnokrevně poslal k zemi anglického miláčka Beckhama a vykoledoval si žlutou. Horší pro celou Anglii je to, že Beckham nejspíš nestihne první utkání Anglie na MS proti Švédsku. United v tomto utkání nastříleli pět branek, přesto vyhráli těně - 3:2, dva góly byli totiž vlastni. Právě za Beckhama nastoupil Ole Gunnar Solkajser který dal gól hned ve 23. minutě. Ve 45. si ovšem dal vlastní Blanc a tak hráči odcházeli po poločase do šaten za nerozhodného stavu 1:1. V 56. přidal Solkajser druhý gól a v 69. po skvělé individuální akci třetí Ryan Giggs. Ovšem v minutě devadesáté kopal Djalminha přímý kop který si srazil do sítě Butt. Hráči Deportiva navíc dostali dvě červené.

Semifinalisté Ligy Mistrů jsou známi

Do semifinále letošního ročníku Ligy Mistrů se probojovaly dva španělské týmy - Real Madrid a FC Barcelona, anglický Manchester United a vedoucí tým německé bundesliky Bayer Leverkusen. Odvetné čtvrtfinálové zápasy přinesly velmi zajímavý fotbal, zvlášť šestigólové drama v Leverkusenu. V semifinále, které se hraje za 14 dní, se utkají odvěcí španělští rivalové - Real a Barcelona, v druhém duelu změří síly Manchester a Leverkusen. Komentáře ke všem čtvrtfinálovým zápasům najdete zde.

Figo se vrátil a Real vyhrál

Portugalský fotbalový záložník Luis Figo se vrátil po zranění v zápase proti Vallecanu a hned proměnil penaltu, kterou kopal v 79. minutě. Již v 10. minutě si dal vlastní gól Etxeberria, další poté přidal ve 39. minutě Morrientes, a již zmíněný pokutový kop poté proměnil Figu v 79. minutě, za domácí pak pouze kontroval dvě minuty před koncem Hernandez. V dalším zápase pak doma la Coruňa deklasovala Mallorcu 5:0 a udržela si tak stále šanci na titul, pohárové naděje si udržela i Barcelona, která vyhrála v Bilbau 2:0, Bilbao se tak po tří katastrofálních porážkách téměř s poháry loučí. V dalším zápase pak Las Palmas remizovali se Zaragozou 1:1. Další zápasy se hrají zítra, vede stále Real Madrid o tři body před Valencií, ale ta má zápas k dobru.

La Coruňa nevyužila domácí prostředí

Španělský fotbalový tým Deportivo la Coruňa nevyužil domácí prostředí ve čtvrtfinálovém zápase Ligy Mistrů proti anglickému Manchesteru United a s postupem se téměř loučí. Zápas načal již v 15. minutě David Beckham z Manchesteru, který krásnou ránou z pětatřiceti metrů otevřel skóre. Druhý gól přidal anglický šampión ve 41. minutě, kdy si po milimetrovém pasu Silvestra zaběhl za domácí obranu nizozemský ostrostřelec van Nistelrooy. La Coruňa se tak téměř loučí, aby postoupila do semifinále, musí na Old Trafford vyhrát o tři góly. V dalším zápase zažil obrovské zklamání královský Real Madrid, jenž už od 13. minuty vedl na Olympijském stadiónu v Mnichově 1:0 po ráně kamerunského záložníka Geremiho. Kapitán domácího Bayernu Effenberg sice zahodil penaltu, ale vše si vynahradil v 82. minutě, když vyrovnal na 1:1, konečnou ránu zasadil Bayern Realu dvě minuty před koncem regulerní hrací doby, kdy po závaru před brankou Realu dopravil míč do sítě Pizzaro. Větší šanci na postup má ovšem Real, kterému doma stačí výhra 1:0. Další španělský tým, FC Barcelona hraje dnes na stadionu v Athénách s tamním Panathinaikosem. Rýsuje se nám tak pomalu bitva Španělsko - Anglie, protože pokud Real přejde přes Bayern a Barca přes Athény, první semifinále bude Real - Barcelona. A pokud Manchester přejde přes la Coruňu a Liverpool přes Leverkusen, bude druhé semifinále právě mezi těmito dvěma anglickými kluby. A poté by už mohlo nastat finále klubů z dvou nejlepších klubových zemí Evropy!

Vedoucí dvojka nezaváhala

Dva vedoucí týmy španělské fotbalové ligy, Real Madrid a Valencia CF nezaváhali a vyhráli svoje zápasy, i když královský Real vyhrál neprávem. Jediný gól vstřelil ve 22. minutě madridský Helguera, střela však byla zcela jasně tečována Makelelem, který byl v jasném ofsajdu. I přes velké protesty domácích hráčů rozhodčí Pino Zamorano gól uznal, Real tdy vyhrál v Seville s tamním FC 1:0. Krok udržela i Valencia která vyhrála v Tenerife rovněž 1:0, gól dával v 77. minutě Pablo Aymar. Real zatím vede ligu o skóre právě před Valencií. Téměř definitivně ztratila možnost boje o titul Barcelona, která doma pouze remizovala s týmem Las Palmas 1:1. V zápase padly dvě červené karty, v 84. minutě ji dostal domácí Kluivert a v 87. minutě dostal kartu hráč hoistů Samways. Zaváhala i třetí la Coruňa která remizovala venku se San Sebastianem 1:1.

Real si zopakuje loňské semifinále

Královský Real si zopakuje loňské semifinále Ligy Mistrů, potká Bayern Mnichov, zato Barcelona chytla papírově nejlehčího soupeře, Panathinaikos Athény. Real minulý rok vypadl právě s Bayernem, Real je tým, který si letos dělá největší ambice na vítězství v Lize Mistrů a rozhodně bude chtít Bayernu loňskou porážku oplatit. Navíc poslední výsledky Bayernu nejsou příliš přesvědčivé, doma s Nantes vyhráli těsně 2:1 a vítězný gól dali až tři minuty před koncem regulerní hrací doby! Zato Barcelona chytla Panathinaikos a podle všeho by neměla mít s postupem problémy, ale uvidíme.

Los čtvrtfinále Ligy Mistrů

Ve čtvrtfinále Ligy Mistrů na sebe narazí obhájce Bayern Mnichov a největší favorit Real Madrid. Další dvojice jsou Manchester - Deportivo, Liverpool - Leverkusen, Barcelona - Panathinaikos. Bayern s Realem na sebe v pohárech narážejí už po sedmé. V dosavadních zápasech byl lepší Bayern - vyhrál osmkrát, jednou skončil zápas remízou a třikrát vyhrál Real. Panathinaikos a Barcelona se střetnou vůbec poprvé, Liverpool s Leverkusenem v soutěžním zápase také, ale před sezónou spolu hráli prátelský zápas - Liverpool vyhrál 3:2. Manchester a Deportivo spolu také nehrají poprvé, letos se dvakrát potkali v první fázi Ligy Mistrů. Španělský tým oba zápasy vyhrál, doma 2:1 a na Old Trafford 3:2. První zápasy se hrají 2. a 3. dubna, odvety 23. a 24. dubna. V semifinále na sebe narazí vítězové duelů Bayern - Real a Barcelona - Panathinaikos, druhá dvojice vzejde ze zápasů Manchester - Deportivo a Liverpool - Leverkusen. Jubilejní desáté finále Ligy Mistrů se bude hrát 15. května na stadiónu Hampden Park v Glasgow.

Real chce Owena

Prezident Realu Madrid Florentine Perez řekl, že má zájem o hvězdu útoku Liverpoolu, Michaela Owena. Chystá se jej koupit po mistrovství světa. Královský klub z Madridu v minulých dvou sezónách dvakrát překonal rekordní přestupovou částku - za Figa a Zidana. A chce to udělat potřetí - za Owena. "Owen je jedním z nejlepších hráčů na světě a nejlepší hráči musí hrát za Real Madrid. V Anglii jsou dvě velké hvězdy - Owen a David Beckham. Beckham ale bohužel hraje na stejném postu jako Luis Figo. Chtěl bych koupit anglickou hvězdu. Strategie našeho klubu je koupit každý rok jednoho hráče světového kalibru." Liverpool se ale svého klenotu určitě nevzdá jen tak, pokud opravdu odejde, bude to za hodně peněz...

Real si pokazil narozeniny

Zrovna v den, kdy slavil královský Real Madrid své sté výročí, hrál finále španělského poháru. Mohl si darovat krásný dárek, hráči la Coruňi ovšem byli proti... Hráči Realu před utkáním říkali, že si věří, že pohár vyhrají, někteří také říkali, že vítězství ve španělském poháru by je více motivovalo do budoucích bojů v domácí lize a v Lize Mistrů. Mluvili o tom, jak letos vyhrájí vše co se dá - španělský pohár, domácí ligu a Ligu Mistrů. Radost jim však překazili hráči Deportiva La Coruňa, kteří dnes zvítězili na stadionu Bernabeu 2:1. Hosté vedli nad ligovým šampiónem před 75 000 diváky po prvním poločase 2:0. Kanonýr Raúl sice dokázal po hodině hry snížit, ale další gól už Real z obrovského tlaku nevytěžil. Real hrál ve své nejsilnější sestavě (César - Salgado, Hierro, Pavón (46. Solari), Roberto Carlos - Makelele, Iván Helguera - Figo (83. McManaman), Raúl, Zidane - Morientes (67. Guti).

Vieira neodejde ani za rekodrdí částku

Poslední dobou se objevují "zaručené" zprávy o tom, že záložník Arsenalu, francouz Patrick Vieira, je v kontaktu s Realem Madrid. Zástupci Realu to ale popírají, Arsene Wenger říká, že Vieira není na prodej. Objevily se i dohady, že Vieira se při své soukrommé návštěvě Madridu s Realem dohodl na letním přestupu za 27 miliónů liber. To španělé popírají. Wenger k tomu říká: "Nevidím nic divného na tom, že jel Patrick do Madridu. Když má dva dny volno, může si jet kam chce. Je tam větší teplo než tady v Anglii..." Vieira jel prý navštívit Zinedina Zidana, svého spoluhráče z reprezentace a nejdražšího hráče světa (v létě jej Real získal z Juventusu za 46 miliónů liber). Ke spokulacím o Vieirově bodoucnosti Wenger také řekl: "I kdyby přišla nabídka padesáti miliónů liber, odmítneme ji. Je to hodně peněz, ale nechci ho prodat. K čemu je mi plná kasa peněz, když namám kvalitní hráče?" Ale přestože Wenger trvá na tom, že se žádný přestup neuskuteční, stát se to může. Real už v minulosti přesvědčil o tom, že když někoho chce, tak ho dostane. O tom vypovídá to, jak získali z Barcelony Luise Figa, i rekordní Zidaneho přestup z Juventusu. Takže protože Vieira je na seznamu cílů Realu, bylo by to jen malé překvapení, kdyby se v létě v Madridu objevil...