Girona FC Španělsko - Girona FC - Zprávy

Nejmenší stadion, parádní fotbal. Girona baví La Ligu, cesty vedou ke Guardiolovi

Není to tak dávno, co tenhle klub vůbec poprvé nakoukl mezi elitu. Premiérový postup do nejvyšší španělské soutěže slavila Girona v roce 2017. Mezitím stihla jednou sestoupit a zase se vrátit, dnes ale atakuje čelo tabulky a píše nejlepší kapitolu svých dějin. Kdo stojí za vzestupem doposud skromného katalánského klubu?

Villarreal se doma pokusí zastavit fantastickou Gironu

Girona zatím patří mezi největší pozitivní překvapení současné sezony a těžko se zastavuje. Tenhle cíl bude ve středu večer mít Villarreal, který Gironu na Estadio de la Cerámica přivítá. Jenže domácí si zatím moc dobře nevedou.

Mallorca rychlým gólem spustila ofenzivní smršť Girony. Katalánci se vyhoupli do čela tabulky

Fotbalisté Girony navázali na turbulentní výkony i v šestém kole LaLigy, v němž na vlastní půdě zdolali Mallorku 5:3. Hosté se sice již ve čtvrté minutě dostali do vedení, poté ale nastala nadvláda Katalánců, kteří v prvním dějství vsítili hned čtyři branky, přičemž o každou z nich se postaral jiný střelec. Rozhodující zásah si nakonec připsal Yangel Herrera. Blanquivermells se tak díky fantastické formě a pátému vítězství v řadě alespoň dočasně posunuli do čela soutěže.

Girona se chce proti Mallorce udržet v popředí

Už jen tři týmy jsou ve španělské soutěži bez porážky a mezi nimi je k překvapení všech Girona. Katalánský celek od úvodního kola šlape jako hodinky a výsledkem je stávající třetí příčka za oběma obávanými giganty. Další možnost upevnit si pozici přijde v sobotu proti Mallorce.

Rozjetá Girona bavila fotbalem i v Granadě a nadále se drží gigantů jako klíště

Girona stále neubrala nohu z plynu a v pátém kole LaLigy porazila Granadu na její půdě 4:2. Fantastickou formu hosté potvrdili již v prvním poločase, kdy si vytvořili až tříbrankový náskok. Největší zásluhu na zisku tří bodů měl brazilský útočník Sávio, jenž sám vstřelil jeden gól a na další asistoval. Gironistes i přes zhoršený výkon ve druhém dějství stále od startu ligového ročníku nepoznali přemožitele, přičemž počtvrté v řadě zvítězili. Lépe už jsou na tom v tabulce pouze giganti Real Madrid a Barcelona.

Girona se chce vrátit na druhé místo, proti bude Granada

O své již čtvrté vítězství v řadě za sebou se bude v pondělní dohrávce pátého kola pokoušet Girona, která v novém ročníku zatím navazuje na velmi úspěšnou minulou sezónu. Po čtyřech kolech byla druhá za prozatím suverénním Realem Madrid, čímž ukázala, že se v nové sezóně rozhodně může pokusit o vylepšení desátého místa.

Stuani neúspěšně bojoval s videorozhodčím, Gironě se vyplatil navrátilec Portu

Girona zvítězila ve čtvrtém kole LaLigy na vlastním hřišti nad Las Palmas 1:0. Hlavní zápletkou zápasu byl dlouhou dobu souboj zkušeného uruguayského útočníka Cristhiana Stuaniho s týmem rozhodčích. Ti totiž kapitánovi katalánského celku překazili v úvodní půli hned dvakrát gólovou radost. V prvním případě předcházel brankové situaci ofsajd, v tom druhém zase faul spoluhráče. Rozhodnutí tak přišlo až minutu před koncem, kdy přesnou hlavičkou z malého vápna rozhodl o porážce týmu z Kanárských ostrovů Portu. Ten si před sezonou musel sáhnout do vlastní kapsy, aby se vyplatil ze smlouvy a mohl se vrátit do týmu z Getafe.

Girona je ve formě, potvrdí to i proti Las Palmas?

Slušnou formu má v úvodu sezony Girona a v neděli odpoledne si může znovu přilepšit, protože hostí nováčka Las Palmas. Ten se zatím hledá, v domácím prostředí uhrál dvě remízy, venku prohrál.

Ligová forma Sevilly je opět na bodu mrazu, Girona je po skvělém startu v kontaktu se špičkou

Sevilla prohrála v domácím zápase třetího kola LaLigy proti Gironě 1:2 a zůstala bez bodového zisku na dně tabulky. Na úvodní gól ještě našli Andalusané odpověď z kopačky Nemanji Gudelje, na trefu Aleixe Garcíi ale reagovat nedokázali. Domácí tak po bídné loňské sezoně opět nedodali svým příznivcům příliš mnoho optimismu, naopak Katalánci se po dvou výhrách a jedné remíze drží na druhé příčce neúplné tabulky.

Sevilla touží po první výhře, Girona má ale skvělou formu

Sevilla zatím začala novou sezonu hodně hluboko pod svými možnostmi a bude si chtít napravit reputaci. Jenže Girona, která se na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán v sobotu večer dostaví, má pro strach uděláno. A favorizuje ji mnoho faktorů.

Girona zvládla Barcelonou nepoznané. Dominantní výhru nad Getafe řídili Jihoameričané

Hráči Girony zdolali ve druhém kole LaLigy na domácí půdě Getafe 3:0. Hosté v úvodním představení ve španělské nejvyšší soutěži udrželi na uzdě střelce Barcelony, tentokrát však inkasovali už ve 12. minutě zásluhou Venezuelana Yangela Herrery, jemuž pozici připravil Brazilec Sávio. Po změně stran na ně pak dvěma zásahy navázal nestárnoucí reprezentant Uruguaye Cristhian Stuani.

Getafe se po Barceloně pokusí odčarovat kouzlo i stadionu Montilivi

Nedělní program 2. kola LaLigy nabídne tři duely a jako první se do sebe pustí Girona s Getafe. Obě mužstva za sebou mají náročný start, který ale zvládla nad očekávání dobře remízovými výsledky se silnými soupeři.

Kubo se vysmýkl z arabského lana a dál září v LaLize. Radost z výhry mu sebralo ukrajinské duo

Hráči Realu Sociedad neudrželi v prvním kole LaLigy vedení a nakonec s Gironou remizovali 1:1. Nadějný vstup do utkání obstaral pro La Real v páté minutě Takefusa Kubo, o kterého jevili hned zkraje přestupového období výrazný zájem v Saúdské Arábii. Japonec se rozhodl zůstat ve Španělsku a pokračuje v kvalitních výkonech, na jeho branku však po přihrávce spoluhráče z ukrajinské reprezentace Viktora Cygankova našel v 72. minutě odpověď Arťom Dovbyk. Ten tak skóroval při svém soutěžním debutu po přestupu z Dnipra-1, soupeře Slavie v Evropské lize.

Real Sociedad bude čelit obměněné Gironě, ta sází na mládí

Prvním sobotním duelem úvodního kola LaLigy se stane utkání v San Sebastiánu, kde domácí La Real vyzve na souboj Gironu. Baskický celek by rád pokračoval ve skvělých výkonech z posledních let, ale Girona už ukázala, že se s ní musí počítat a že svou kůži rozhodně nedá zadarmo.