Real doma senzačně prohrál s Gironou

Real Madrid po slibné sérii výher nečekaně vybouchl a trápící se Gironě doma podlehl 1:2. Přitom domácí se v prvním poločase ujali vedení, ale po změně stran dvakrát inkasovali a v závěru ještě přišli o Sergia Ramose, který uviděl červenou kartu. Góly Katalánců zařídili obvyklí střelci Cristhian Stuani a Cristian Portugués.
17.02. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Real Madrid změří doma síly s trápící se Gironou

Na Santiago Bernabeu zavítá trápící se Girona. Domácí Real chytil slušnou formu a aktuálně se vyhoupl už na druhou příčku LaLigy. Girona stále padá tabulkou dolů a její mizerné výkony ji dostaly až do záchranářských problémů.
16.02. | Previews | 4 komentáře

Huesca zvítězila i v Gironě a živí šance na záchranu

Na další problémy si zadělala Girona, která doma nezvládla zápas s poslední Huescou. Naopak hosté neprohráli už ve třetím zápase v řadě a na nesestupové pozice ztrácí už "jen" šest bodů. Huesca si už v prvním poločase zajistila pohodlný dvoubrankový náskok, který pak dokázala dovést do zdárného konce. Obě branky Azulgranas vstřelil Luis Ezequiel Ávila.
10.02. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Girona se pokusí zastavit nepříjemný pád proti Huesce

Girona se potkala s hodně špatnou formou a ta by ji mohla velmi brzo stát pád mezi poslední tři místa. Paradoxně by se o to mohl postarat úplně poslední tým tabulky. Huesca jede do Girony po fantastickém výsledku z minulého kola.
08.02. | Previews | 1 komentář

Eibar třemi brankami skolil Gironu

Už třetí porážku v řadě zaznamenala katalánská Girona, která tentokrát nestačila na Eibar a po výsledku 0:3 se nebezpečně přiblížila sestupovým pozicím. Eibar otevřel skóre v prvním poločase, ale utkání definitivně zlomil ve svůj prospěch krátce po změně stran, kdy vstřelil dva góly Charles.
04.02. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Girona uzavřela novou smlouvu se svým střelcem Stuanim

Cristhian Stuani bude i nadále trápit španělské defenzívy v dresu katalánské Girony. Uruguayský útočník patří mezi důležité postavy svého týmu a vedení si toho je moc dobře vědomo, důkazem je nová smlouva platná až do června 2022...
02.02. | Aktuality | 14 komentářů

Girona se pokusí zastavit pád v Eibaru

Gironě se v poslední době přestalo dařit a porážky se na jejím kontě kupí stále častěji. Další šanci zastavit pád tabulkou má v neděli v podvečer, kdy se dostaví na stadion Eibaru. Jeho oblíbenou disciplínou se pro změnu stávají remízy.
01.02. | Previews | 1 komentář

Katalánské derby zvládla lépe Barcelona, na Gironě zvítězila 2:0

Malé katalánské derby ovládla favorizovaná Barcelona výsledkem 2:0 a druhému Atléticu opět utíká na rozdíl pěti bodů. Gironu dost poznamenalo vyloučení Espinosy, jen krátce po začátku druhého poločasu. Góly Barceloně obstarali Semedo a Lionel Messi. Nová posila Kevin-Prince Boateng zůstal jen na lavičce náhradníků a do utkání nezasáhl.
27.01. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Girona přivítá na svém stadionu vedoucí Barcelonu

Neděle nám nabídne malé katalánské derby mezi domácí Gironou a Barcelonou. Oba celky se nacházejí ve zcela odlišném rozpoložení. Zatímco hosté v LaLize válcují jednoho soupeře za druhým, Girona čeká na ligovou výhru již od konce listopadu.
26.01. | Previews | 5 komentářů

Betis v nastavení urval vítězství nad Gironou

Sergio Canales proměněnou penaltou ve čtvrté minutě nastavení nakonec zařídil vítězství Betisu nad Gironou 3:2. Zápas se pro celek z Andalusie nevyvíjel dobře, Girona po prvním poločase vedla, ale domácí dokázali nejprve vyrovnat a v nastavení strhnout vítězství na svojí stranu.
20.01. | Komentáře a souhrny | žádný komentář
18.06. Real Sociedad posílil Portu
Cristian Portu mění v rámci Španělska dres. Ofenzivní hráč Girony se přesunul do Realu Sociedad, se kterým se dohodl na pětileté spolupráci. (soccerway.com)
14.06. Gironu převzal trenér Unzué
Juan Carlos Unzué se stal novém trenérem Girony. Dvaapadesátiletý kouč na lavičce druholigového klubu nahradil Eusebia Sacristána a podepsal roční smlouvu s dvouletou opcí v případě návratu do LaLigy. (lequipe.fr)
06.06. Girona se zaměřila na trenéra Unzuého
Girona hledá nového trenéra a hlavním favoritem na uvolněnou funkci je Juan Carlos Unzué. V katalánském klubu nebude pokračovat Eusebio Sacristán, pod jehož vedením španělský celek letos sestoupil z nejvyšší soutěže. (marca.com)
06.06. Portu bude stát deset milionů eur
Portu bude i po sestupu Girony pokračovat ve španělské nejvyšší soutěži. Ofenzivní fotbalista co nevidět přestoupí do Realu Sociedad, kluby jsou domluveny na odstupném deset milionů eur. (football-espana.net)
04.06. Porro se dostal do hledáčku Valencie
Pedro Porro by i po sestupu Girony mohl pokračovat ve španělské nejvyšší soutěži. Mladý obránce či křídelník má smlouvu ještě na čtyři roky, zájem o něho ale má několik týmů a jedním z nich je Valencia. (marca.com)
30.05. Portu má namířeno do Realu Sociedad
Cristian Portu nebude po sestupu ze španělské nejvyšší soutěže pokračovat v Gironě. Ofenzivní záložník má namířeno do Baskicka, brzy bude potvrzen jeho přestup do Realu Sociedad. (marca.com)
29.05. Portu si prý vybral Real Sociedad
Girona sestoupila z LaLigy, načež přijde o většinu opor, mezi které patří i Cristian Portu. Sedmadvacetiletý záložník podle posledních zpráv preferuje odchod do Realu Sociedad, jednání mezi oběma týmy je však teprve na začátku. (lequipe.fr)
26.05. Portu by mohl posílit Celtu
Celta Vigo se zajímá o útočníka sestupující Girony Cristiana Portua. Právě Portu a také další ofenzivní fotbalista Cristhian Stuani budou pro prvoligové kluby nejžhavějším zbožím z kádru Girony. (football-espana.net)
23.05. Ramalho se rozhodl opustit Gironu
Girona sestupuje ze španělské nejvyšší soutěže a z jejího kádru odejde řada klíčových hráčů. Jedním z nich bude Jonás Ramalho, obránci končí smlouva a novou s katalánským klubem nepodepíše. (marca.com)
21.05. Girona bude hledat trenéra
Jenom jeden rok bude Eusebio Sacristán trenérem Girony. Katalánský klub letos sestoupil ze španělské nejvyšší soutěže a jeho vedení oznámilo, že někdejší kouč Realu Sociedad nebude na jeho lavičce pokračovat. (marca.com)