FC Barcelona Španělsko - FC Barcelona - Expres Zprávy

05.03.202423:11

Pedri přijde o mistrovství Evropy

Zranění záložníka Barcelony Pedriho se ukázalo býti vážnějším, než se původně zdálo. Španělský středopolař se už nejspíše v této sezoně nepředstaví a zmešká i letní mistrovství Evropy.

football-espana.net
05.03.202419:43

Yamal laboruje s kolenem

Problémy Barcelony neberou konce a dalším zraněným hráčem je Lamine Yamal. Mladého útočníka trápí koleno, v pátek by mohl přijít o zápas proti Mallorce.

03.03.202423:36

Pedriho trápí stehenní sval

Barcelona remizovala bez gólu na hřišti Athletic Clubu, kde ze zdravotních důvodů nedohrál Pedri. Odchovanec katalánského celku odstoupil před koncem prvního poločasu s pochroumaným stehenním svalem.

mundodeportivo.com
03.03.202423:04

De Jong nedohrál kvůli zranění

Barcelona remizovala bez gólu na půdě Athleticu, navíc dohrávala bez Frenkieho de Jonga. Za brzkým střídáním nizozemského reprezentanta byl zraněný kotník.

02.03.202416:12

Lewandowski hráčem měsíce v LaLize

Robert Lewandowski získal podruhé v kariéře ocenění pro nejlepšího fotbalistu měsíce LaLigy. V únoru nastoupil Lewandowski ve čtyřech ligových zápasech Barcelony a vstřelil v nich celkem čtyři góly. Trefil se proti Alavésu, zásah slavil i proti Granadě a dvakrát se prosadil do sítě Celty Vigo. Jen jednou vyšel gólově naprázdno - ve druhém utkání proti Alavésu. Ve všech čtyřech případech strávil polský kanonýr na hřišti celých 90 minut.

flashscore.pl
01.03.202414:45

Christensen chce zůstat v Barceloně

Andreas Christensen nechce v létě opustit Barcelonu. Dánský fotbalista se také domnívá, že není ani na seznamu "přebytečných" hráčů a svou smlouvu, která platí do roku 2026, hodlá dodržet.

26.02.202420:47

Barcelona prodlouží s Yamalem

Lamine Yamal se rychle usadil v sestavě Barcelony a katalánský klub s ním prodlouží kontrakt do června 2030, stávající je platný do léta 2026. Mladý útočník bude moci smlouvu podepsat až během příštího července, kdy oslaví osmnácté narozeniny, součástí bude výstupní klauzule nastavená na jednu miliardu eur.

26.02.202419:59

Barceloně se zranil Garrido

Aleix Garrido minimálně na šest týdnů vypadne ze sestavy rezervního týmu Barcelony. Dvacetiletý záložník utrpěl zlomeninu zánártní kůstky na levé noze.

26.02.202409:12

Barca lepší v závěrech utkání než Real

Real Madrid v neděli vyhrál v utkání LaLigy nad Sevillou, jediná branka utkání přitom padla až v závěrečných pasážích zápasu. Aktuální lídr španělské nejvyšší soutěže tak vybojoval celkem 17 bodů díky gólům, které vstřelil v posledních patnácti minutách. Lépe je na tom v rámci této sezóny už jenom Barcelona, ta zaznamenala 24 bodů zásluhou přesných zásahů od 75. minuty a později.

twitter.com/OptaJose
25.02.202415:44

Barcelona nastřílela přes 11 000 gólů

Barcelona si včera poradila s Getafe 4:0 a její třetí trefu si na své konto připsal Frenkie de Jong. Nizozemský záložník se zapsal do análů katalánského klubu, jednalo se o soutěžní gól Barcelony s číslem 11 000.

sport-express.ru
23.02.202420:32

Barcelona ukončila několik smluv

Barcelona podle webu Relevo kvůli finančním problémům ukončila dlouholeté smlouvy s katalánskými celky o přechodu talentovaných mladíků. Kluby jako Jàbac Terrassa nebo Atlètic Sant spolupracovaly s Barcelonou a umožňovaly hráčům, kteří byli vybráni skauty, rychlé zařazení do systému akademie La Masia. Na oplátku Barcelona klubům údajně platila roční poplatky ve výši 6 000 eur, přičemž některé dohody se táhly desítky let.

22.02.202411:29

Lewandowski se dostal za dva velikány

Pětatřicetiletý polský kanonýr Robert Lewandowski skóroval v dresu Barcelony ve středečním utkání osmifinále milionářské soutěže proti Neapoli a v Lize mistrů má na kontě už 93 branek. Lépe jsou na tom pouze Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Zároveň se stal nejstarším barcelonským střelcem ve vyřazovací fázi této soutěže, to když v této statistice překonal právě Messiho.

ČTK
21.02.202423:09

Lamine Yamal zapsal další rekord

Barcelona v úvodním zápase osmifinále Ligy mistrů remizovala 1:1 v Neapoli, Lamine Yamal se přitom stal nejmladším hráčem, který nastoupil ve vyřazovací fázi milionářské soutěže (16 let a 223 dní).

twitter.com/OptaJoe
21.02.202422:52

Barcelona veze z Neapole remízu

Výsledek úvodního zápasu osmifinále Ligy mistrů: Neapol - Barcelona 1:1 (75. Osimhen - 60. Lewandowski).

21.02.202421:46

Poločas: Neapol - Barcelona 0:0

Poločasový výsledek úvodního zápasu osmifinále Ligy mistrů: Neapol - Barcelona 0:0.

21.02.202420:07

Sestavy: Neapol - Barcelona

Základní sestavy pro úvodní zápas osmifinále Ligy mistrů:

Neapol: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Olivera - Anguissa, Lobotka, Cajuste - Politano, Osimhen, Kvaratskhelia.

Barcelona: Ter Stegen - Koundé, Araujo, I. Martínez, Cancelo - F. de Jong, Christensen, Gündogan - Lamine Yamal, Lewandowski, Pedri.

kicker.de
20.02.202418:12

Barcelona se zajímá o Asprillu

Yáser Asprilla se dostal do hledáčku Barcelony. Dvacetiletý kolumbijský záložník patří Watfordu, letos dal šest branek a smlouvu má do června 2026, londýnský klub si ho cení minimálně na čtyřicet milionů eur.

sport.es
20.02.202413:29

João Félix se vrací do nominace

V nominaci Barcelony se po třech týdnech objevil i João Félix, portugalský útočník je v pořádku po zranění kotníku a bude k dispozici na zítřejší duel proti Neapoli.

abola.pt
19.02.202416:23

João Félix zpátky v tréninku

Část pondělního tréninku Barcelony absolvoval i João Félix, jenž od konce ledna absentuje se zraněným kotníkem. Kmenový útočník Atlética Madrid měl původně chybět měsíc, všechno ale nasvědčuje tomu, že se uzdraví rychleji.

abola.pt
17.02.202421:31

Barce se daří v závěrečných fázích

Barcelona uspěla na půdě Celty Vigo v rámci 25. kola LaLigy, rozhodující trefu přitom katalánský celek zapsal v nastavení druhé půle. Potvrdil tak, že velmi rád střílí branky v posledních fázích utkání, v této sezóně nikdo nezískal více bodů (celkem 24) díky gólům, které padly od 76. minuty. Naopak výběr z Galicie ztratil v tomto ohledu bodů vůbec nejvíce (dohromady 13).