FC Barcelona Španělsko - FC Barcelona - Zprávy

Bažant přinesl Barce postup

Oba španělské velkokluby, Real Madrid a FC Barcelona postoupili do semifinále Ligy Mistrů, oba zápasy provázely velké emoce, Barceloně dokonce pomohl bažant, který vypustil ve druhém poločase domácí fanoušek. Barcelona zažila velký šok již v 8. minutě, kdy překvapil domácího golmana Bonana kyperský střelec Konstantinu a najednou musela dát Barca tři góly. Devadesátitisícový kotel Barci zažil první gól ve 23. minutě po gólu Luise Enriqua, nebyl to ovšem jeho jediný gól, ve 49. minutě přidal další. Hned po gólu zapracovaly nervy na straně řeckého týmu, když chtěl okamžitě po gólu vzít z brány Panathinaikosu míč útočník Saviola, obránce hostí mu v tom bránil až oba spadli. Naštěstí pro Barcu se nakonec v 61. minutě trefil Saviola a tento výsledek Barca udržela až do konce i když se nastavovalo dlouhých sedm minut. Po utkání si ještě neodpustil poznámku trenér hostí na účet pořdatelů když se divil jak mohl fanoušek na stadion propašovat bažanta. Ještě snad oněco vyhecovanější utkání se hrálo v Madridu, kde hrál německý Bayern který sem přijel s výhrou 2:1 z původního utkání. Ještě před utkáním poznamenal obránce Realu Roberto Carlos že kdyby Real hrál takovým stylem jak Bayern, tak na ně chodí maximálně tisícovka diváků. Bayern se neustále bránil stálému tlaku královského Realu a bránil se úspěšně. Spojnici tyčky a břevna se podařilo nastřelit kouzelníkovi Zidanovi a v deváté minutě se zapletl míč Morientesovi který byl sám před brankou. Ve druhém pločase se už Bayern neubránil a v 69. minutě se trefil Helguera. Kapitána hostí pak diváci trefili nějákým předmětem do hlavy a musel být chvíli ošetřován. Pojistku přidal pět minut před koncem Guti a tak se přihlížející španělský král Juan Carlos mohl těšit z postupu Realu. Real se utká v semifinále právě s Barcelonou. Další utkání sehrál anglický Manchester s la Coruňou, její šance na postup byli ovšem mizivé poté, co doma prohrála 0:2. Na toto utkání také nikdy nezapomene argentinec s rakouským pasem Duscher, záložník Deportiva, který chladnokrevně poslal k zemi anglického miláčka Beckhama a vykoledoval si žlutou. Horší pro celou Anglii je to, že Beckham nejspíš nestihne první utkání Anglie na MS proti Švédsku. United v tomto utkání nastříleli pět branek, přesto vyhráli těně - 3:2, dva góly byli totiž vlastni. Právě za Beckhama nastoupil Ole Gunnar Solkajser který dal gól hned ve 23. minutě. Ve 45. si ovšem dal vlastní Blanc a tak hráči odcházeli po poločase do šaten za nerozhodného stavu 1:1. V 56. přidal Solkajser druhý gól a v 69. po skvělé individuální akci třetí Ryan Giggs. Ovšem v minutě devadesáté kopal Djalminha přímý kop který si srazil do sítě Butt. Hráči Deportiva navíc dostali dvě červené.

Semifinalisté Ligy Mistrů jsou známi

Do semifinále letošního ročníku Ligy Mistrů se probojovaly dva španělské týmy - Real Madrid a FC Barcelona, anglický Manchester United a vedoucí tým německé bundesliky Bayer Leverkusen. Odvetné čtvrtfinálové zápasy přinesly velmi zajímavý fotbal, zvlášť šestigólové drama v Leverkusenu. V semifinále, které se hraje za 14 dní, se utkají odvěcí španělští rivalové - Real a Barcelona, v druhém duelu změří síly Manchester a Leverkusen. Komentáře ke všem čtvrtfinálovým zápasům najdete zde.

Ranieri možná vezme Barcelonu

Manažer Chelsea, argentinec Claudio Ranieri, je v hledáčku vedení španělské Barcelony, která v létě vymění trenéra. Současný kouč Carles Rexach v létě z týmu odejde. Ranierimu končí v Chelsea smlouva v roce 2003 a vedení londýnského klubu mu už nabídlo prodloužení. Ranieri chce ale se vším počkat do konce sezóny. Mimo něj se Barcelona zajímala i o trenéra AS Řím Fabia Capella, ten měl ale podle katalánského klubu některé nesplnitelné požadavky. Dalšími kandidáty jsou ještě úspěšný trenér Deportiva La Coruňa Javie Irureta a bývalý kouč klubu Boca Juniors Carlos Bianchi.

Reiziger popírá kontakt s Manchesterem

Michael Reiziger popřel, že by měl po sezóně přestoupit do Manchesteru United. Včera se objevily zprávy, že chce z Barcelony pryč. Na dnešní tiskové konferenci uvedl Reiziger věci na pravou míru: "Teď není ten správný čas na podobné diskuse. Barcelona teď musí bojovat v domácí lize i v Lize Mistrů. Po sezóně uvidíme, co se stane." Reiziger byl v úvodu sezóny zraněný, do týmu se pak zpátky neprobojoval a vysedává na lavičce. Přestože je pravda, že v kontaktu s Manchesterem byl, Alex Ferguson asi těžko bude chtít hráče, který seděl celou sezónu na lavičce...

Reiziger chce do Manchesteru

Michale Reiziger je v Barceloně nespokojen a rád by přestoupil do Manchesteru United. "Už jsem hrál ve třech z nejlepších evropských klubů, teď jdu do nejlepšího klubu na světě. Je to jen otázka času. Barcelona za mě chce 10 miliónů Euro (7.9 miliónu liber), ale doufám že se s Manchesterem nějak dohodne, protože dobře chápe můj problém." Reiziger v katalánském klubu nedostává moc příležitostí a tak je jeho odhodlání odejít pochopitelné. Také dobře ví, že boss Manchesteru, Sir Alex Ferguson, o něj měl zájem. "Jsem si jist, že budu hrát příští sezónu s Ruudem van Nistelrooyem a opravdu se na to těším."

Vedoucí dvojka nezaváhala

Dva vedoucí týmy španělské fotbalové ligy, Real Madrid a Valencia CF nezaváhali a vyhráli svoje zápasy, i když královský Real vyhrál neprávem. Jediný gól vstřelil ve 22. minutě madridský Helguera, střela však byla zcela jasně tečována Makelelem, který byl v jasném ofsajdu. I přes velké protesty domácích hráčů rozhodčí Pino Zamorano gól uznal, Real tdy vyhrál v Seville s tamním FC 1:0. Krok udržela i Valencia která vyhrála v Tenerife rovněž 1:0, gól dával v 77. minutě Pablo Aymar. Real zatím vede ligu o skóre právě před Valencií. Téměř definitivně ztratila možnost boje o titul Barcelona, která doma pouze remizovala s týmem Las Palmas 1:1. V zápase padly dvě červené karty, v 84. minutě ji dostal domácí Kluivert a v 87. minutě dostal kartu hráč hoistů Samways. Zaváhala i třetí la Coruňa která remizovala venku se San Sebastianem 1:1.

Real si zopakuje loňské semifinále

Královský Real si zopakuje loňské semifinále Ligy Mistrů, potká Bayern Mnichov, zato Barcelona chytla papírově nejlehčího soupeře, Panathinaikos Athény. Real minulý rok vypadl právě s Bayernem, Real je tým, který si letos dělá největší ambice na vítězství v Lize Mistrů a rozhodně bude chtít Bayernu loňskou porážku oplatit. Navíc poslední výsledky Bayernu nejsou příliš přesvědčivé, doma s Nantes vyhráli těsně 2:1 a vítězný gól dali až tři minuty před koncem regulerní hrací doby! Zato Barcelona chytla Panathinaikos a podle všeho by neměla mít s postupem problémy, ale uvidíme.

Los čtvrtfinále Ligy Mistrů

Ve čtvrtfinále Ligy Mistrů na sebe narazí obhájce Bayern Mnichov a největší favorit Real Madrid. Další dvojice jsou Manchester - Deportivo, Liverpool - Leverkusen, Barcelona - Panathinaikos. Bayern s Realem na sebe v pohárech narážejí už po sedmé. V dosavadních zápasech byl lepší Bayern - vyhrál osmkrát, jednou skončil zápas remízou a třikrát vyhrál Real. Panathinaikos a Barcelona se střetnou vůbec poprvé, Liverpool s Leverkusenem v soutěžním zápase také, ale před sezónou spolu hráli prátelský zápas - Liverpool vyhrál 3:2. Manchester a Deportivo spolu také nehrají poprvé, letos se dvakrát potkali v první fázi Ligy Mistrů. Španělský tým oba zápasy vyhrál, doma 2:1 a na Old Trafford 3:2. První zápasy se hrají 2. a 3. dubna, odvety 23. a 24. dubna. V semifinále na sebe narazí vítězové duelů Bayern - Real a Barcelona - Panathinaikos, druhá dvojice vzejde ze zápasů Manchester - Deportivo a Liverpool - Leverkusen. Jubilejní desáté finále Ligy Mistrů se bude hrát 15. května na stadiónu Hampden Park v Glasgow.

Rivaldo se zranil

Po sobotním ligovém utkání proti Realu Madrid muselo vedení klubu Barcelona FC oznámit svým fanouškům smutnou zprávu. Patrně největší hvězda týmu brazilec Rivaldo si v zápase poranil vazy v levém kotníku a následkem tohoto zranění nestihne klíčové utkání LM proti tureckému týmu Galatasaray Istanbul. Pro katalánský klub je to o to citelnější ztráta, že Skupina B je značně vyrovnaná a ani případná remíza nezaručuje Barceloně jistotu postupu, jelikož ji může předstihnout Liverpool. KOMENTÁŘE (0)