Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Granada se znovu přiblížila záchraně a brankou Collada porazila Athletic

Jak se správně bojuje o záchranu ukazuje v posledních dnech Granada. O víkendu nastřílela šest branek Mallorce a ve středu večer udolala jediným gólem Álexe Collada baskický Athletic 1:0. Hosté si porážkou přivřeli dveře do evropských pohárů.

Raúl García pokračuje v Bilbau, Athletic s ním prodloužil kontrakt

Raúl García bude ještě rozšiřovat svou už tak bohatou sbírku startů ve španělské nejvyšší soutěži. Útočník dokončuje sedmou sezonu v dresu Athleticu a vysloužil si prodloužení spolupráce o dalších dvanáct měsíců, vedení dnes vše oficiálně potvrdilo...

Athletic nemívá v Granadě štěstí. Ta navíc hraje (jako) o život

Angažování Aitora Karanky zatím Granadě skvěle vychází a tým v minulém kole překvapil drtivou porážkou Mallorky. Už v úterý večer se ale před ním otevírá mnohem složitější úkol. Athletic Bilbao se totiž dostal do solidní formy a jede si do Granady pro výhru.

Evropské poháry se Athleticu po remíze 0:0 s Valencií komplikují

Diváci se na San Memés tentokrát žádného gólu nedočkali a na vině jsou ofenzívy obou celků. Remíza 0:0 je komplikací zejména pro Athletic, který v boji o poháry výrazně ztratil.

Athletic touží Valencii oplatit vyřazení z Copa del Rey

Jsou tomu dva měsíce, co se Athletic Club utkal s Valencií naposledy a nebyl úspěšný. Los Che si přes baskický celek zajistili postup do finále Copa del Rey, kde však později neuspěli. V LaLize je na tom lépe Athletic a narozdíl od Los Che si ještě může zajistit evropské poháry.

Iñaki Williams dovedl Athletic k výhře nad Atléticem

V sobotním utkání 34. kola La Ligy se střetl Athletic Bilbao s Atléticem Madrid. Domácí vyhráli 2:0 a nejlepším hráčem zápasu, ve kterém zvonily čtyřikrát tyče, se zaslouženě stal Iñaki Williams, který měl prsty v obou gólech. Nejprve si v 9. minutě jeho centr sklepnul do vlastní sítě Hermoso a ve druhém poločase se prosadil sám Williams, když proměnil pokutový kop.

Atletico na San Mamés pět let nevyhrálo, dočká se v sobotu?

Obhájce titulu Atlético Madrid bude v sobotu čelit baskickému Athletic Clubu a dějištěm tohoto střetnutí bude neoblíbený San Mamés. Atlético tam nevyhrálo téměř pět let a teď by to potřebovalo změnit. Oběma soupeřům jde o hodně - Athletic ještě oživil šance na evropské poháry, kdežto hosté usilují o umístění v první čtyřce.

Sága venkovních výher mezi Cádizem a Athleticem pokračovala. O výsledku rozhodla první půle

Athletic si ve 33. kole LaLigy odvezl z Cádizu vítězství 3:2 a stále živí naději na umístění v nejlepší šestce. O triumfu hostů dlouho nebylo pochyb zejména díky průběhu první půle, kdy se postupně dostali až do tříbrankového vedení. Gólem a asistencí se blýskla ofenzivní jistota Athleticu Iker Muniain. Zároveň oba týmy potvrdily pravidlo z minulých tří vzájemných soubojů, kdy jako vítěz odcházel vždy hostující celek.

Cádiz chce po Barceloně překvapit i s Athleticem Bilbao

Cádiz pořád ještě těží z minulého kola, v němž šokoval nejen Španělsko výhrou nad slovutnou Barcelonou. Ve čtvrtek večer by chtěl svoje štěstí zopakovat, tentokrát proti výrazně slabšímu soupeři než Barcelona. I Athletic ale jede do Cádizu s nadějí na tři body.

Beltránova dalekonosná lahůdka přispěla k nečekané výhře Celty na hřišti Bilbaa

Fotbalisté Celty Vigo zlomili sérii nevydařených výsledků a v duelu 32. kola španělské LaLigy zvítězili na hřišti Bilbaa 2:0. Do vedení poslal Los Celestes šikovnou tečí v 11. minutě Iago Aspas, na něhož navázal ještě do poločasu Fran Beltrán, který se fantasticky prosadil z dobrých 30 metrů. Pro 23letého záložníka se navíc jednalo o premiérovou ligovou trefu v letošní sezoně.

Athletic může na sedmou příčku, přivítá Celtu Vigo

O evropské poháry ještě zkusí zabojovat Athletic Club, který však ztrácí na šesté místo propastných deset bodů. Určitou nadějí je fakt, že má o jeden odehraný zápas méně i fakt, že v tomto kole se představí na domácím San Mamés. Athletic se utká se Celtou Vigo, která je až dvanáctá.

Po výhře nad Bayernem dělba bodů s Athleticem. Villarreal pokračuje v ligovém trápení

Athletic remizoval v utkání 31. kola španělské LaLigy ve Villarrealu 1:1. Hosté odcházeli do šaten s jednogólovým vedením po trefě Raúla Garcíi, zlepšený výkon Žluté ponorky ve druhém dějství korunoval svou trefou Alfonso Pedraza. Domácí tak po dvou ligových prohrách v řadě opět ztratili a pohárové příčky se jim pomalu, ale jistě vzdalují.

Athletic vyzve posledního přemožitele Bayernu

Pokud patříte mezi fanoušky španělské LaLigy, tak byste si měli vyhradit sobotní podvečer na fotbal. Na Estadio de la Cerámica se totiž odehraje utkání dvou týmů, které od sebe dělí jen jediný bod. A aby toho nebylo málo, tak do akce půjde poslední přemožitel Bayernu Mnichov.

Athletic vydřel výhru nad Elche

Na osmém místě tabulky zůstává po těsné výhře 2:1 nad Elche baskický Athletic Club. Svěřenci trenéra Marcelina měli zejména v prvním poločase výrazně navrch a nakonec zaslouženě získali tři body. V prvním poločase zařídil vedení Álex Berenguer a až před koncem ho pojistil druhým gólem Asier Villalibre. Snížení Josana už znamenalo jen kosmetickou úpravu.

Athletic se po minulém zaváhání musí vzchopit proti Elche

Athletic těsně před reprezentační pauzou nezvládl poměrně snadné utkání s Getafe a jen si s ním rozdělil body. V neděli odpoledne se s kulisou zaplněného stadionu v zádech postaví proti Elche, které se nachází v tabulce hned nad Getafe.