Celtic FC Skotsko - Celtic FC - Zprávy

Celtic hostí po sedmi letech AC Milán

Sedm let uplynulo od posledního vzájemného zápasu Celticu s Milánem, tehdy ještě v milionářské soutěži zvané Liga mistrů. Rossoneri ho zvládli lépe, ale v následujících sedmi letech zažili obrovský propad a odchod ze scény nehodný slavného jména. AC se letos vrátilo do pohárů po roční pauze a má velký hlad po úspěchu. Ve skupině H, kde je i pražská Sparta, jde o vrcholné střetnutí.

Lennon: Hráči nejsou tak dobří, jak si o sobě myslí

Glasgowský Celtic si ani v letošní sezoně nezahraje základní skupinu Ligy mistrů. Skotský šampion včera hostil maďarský Ferencváros a po drtivou většinu duelu byl jasně lepším týmem, roli favorita ovšem nenaplnil, soupeř vytěžil z minima maximum a domů si odvezl postup za výhru 2:1...

Skotská liga skončila, Celtic má titul, Zlámalův tým sestoupil

Skotské kluby se dohodly na předčasném ukončení sezony. Titul obhájil Celtic Glasgow, který vyhrál podeváté za sebou a celkově rozšířil počet ligových prvenství na 51. Sestoupili fotbalisté Heart of Midlothian s českým brankářem Zdeňkem Zlámalem. Vedení ligy o tom informovalo v prohlášení.

Trenéři a funkcionáři Celticu si na tři měsíce snížili platy

Manažer Celticu Neil Lennon, jeho spolupracovníci i kluboví funkcionáři si v době zastavení skotské ligy kvůli koronaviru na tři měsíce snížili platy. Přesnou částku mistrovský celek nezveřejnil, snížení nicméně označil za zásadní.

Kodaň po překvapivé výhře v Celtic Parku postupuje do osmifinále

Kodaň skvěle zvládla druhý poločas na půdě skotského Celticu a postupuje do osmifinále Evropské ligy, což je pro ní obrovský úspěch. Po domácí remíze 1:1 se krátce po změně stran dostala do vedení, a i když soupeř zhruba deset minut před přestávkou vyrovnal, tak samotný závěr byl v její režii. Díky výhře 3:1 se probojovala mezi šestnáctku nejlepších, naopak domácímu celku zbyly jen oči pro pláč.

Kodaň se v odvetě o osmifinále Evropské ligy pokusí zaskočit Celtic

Když se Celtic naposledy probojoval mezi šestnáctku nejlepších ve druhé nejprestižnější klubové soutěži Evropy, psal se rok 2004, tehdy ještě pod patronátem dnes již zaniklého Poháru UEFA. A protože z Kodaně si do odvety nepřivezl vůbec špatný výsledek, rád by po dlouhé době konečně prošel dál. Pasován bude bezpochyby do role jasného favorita.

Na úvod plichta, Kodaň se rozešla se Celticem smírně

Celtic na půdě Kodaně přišel o svou dlouhou šňůru devíti vítězství v řadě napříč všemi soutěžemi, přesto pro něj nebyla konečná remíza vyloženě neúspěchem. Vstřelil totiž v Dánsku důležitou branku pro následnou odvetu, a to zásluhou Odsonnea Édouarda. Jeho sok už stačil jen srovnat, po přestávce se na střeleckou listinu zapsal Dame N'Doye.

Celtic zavítá do Kodaně. Bude hrát její nejlepší šutér Sotiriou?

Kodaň nečeká proti Celticu vůbec jednoduchá úloha. Protože na spadnutí je údajně přestup jeho nejlepšího střelce Pierose Sotirioua do kazašské Astany, která je ochotna zaplatit za kyperského forvarda čtyři milióny eur, je možné, že se v sestavě vůbec neobjeví. To je rozhodně dobrá zpráva pro jeho soka, který na něj číhá v play-off Evropské ligy.

Nechceme Edouarda prodávat, reaguje na spekulace manažer Lennon

Ze Celticu před rokem a půl odešel Moussa Dembélé a nyní by skotský celek mohl přijít o dalšího mladého francouzského útočníka. Terčem spekulací je Odsonne Edouard, o něhož stojí Leicester City, případné nabídky každopádně budou pro glasgowský klub nevítanými záležitostmi...

Celtic má zájem o Šporara, Slovan ho nehodlá pustit lacino

Skotský Celtic má velký zájem o slovinského útočníka Andraže Šporara. Vedení Slovanu Bratislava, za který momentálně nastupuje, dokonce potvrdilo, že už klub dostal ze Skotska první nabídku. Dohoda se ale zatím zdá být poměrně daleko.

Kluž pohotově skolila Celtic a zajistila si postup z druhého místa

Kluži se díky dvěma vstřeleným brankám ze druhého poločasu podařilo skolit před vlastními fanoušky v tabulce jistě první Celtic, uzmula doma i napotřetí plný počet bodů a zajistila si účast v jarní fázi Evropské ligy. Oba celky si ve finále postup zasloužily. Jak třetí Lazio, tak čtvrté Rennes nedosáhly ani náhodou na dvouciferný počet bodů stejně jako ony.

Kluž potřebuje remízu v souboji s prvním Celticem

Protože Kluž naposledy nezvládla duel na půdě Lazia, musí proti Celticu zabrat, aby si s jistotou zajistila účast v jarní fázi Evropské ligy. K tomu, aby svoje ambice naplnila, potřebuje uhrát aspoň bod. Skotský klub má již první místo ve skupině zaručené, velmi nerad by si ovšem kazil svou parádní bilanci hned čtyř vítězství a jedné remízy.

Celtic skolil Rennes a zajistil si první místo ve skupině

Celtic mohl před vlastními fanoušky stvrdit vedoucí příčku ve skupině. Potřeboval k tomu bezpodmínečně skolit Rennes, které naopak po čtyřech kolech ztratilo možnost proklouznout do další fáze Evropské ligy. A tři body nakonec skotský gigant opravdu získal. Už po půli vedl o dvě branky, po obrátce mu poté jenom stačilo pohodlný náskok udržovat.

Celtic chce potvrdit roli lídra skupiny proti nepostupujícímu Rennes

Rennes letošní působení v Evropské lize v těžké konkurenci nezvládlo vůbec podle svých představ. A už po čtyřech zápasech ztratilo možnost postoupit dál. V posledních dvou vystoupeních se bude snažit o to, aby reálně předskočilo v tabulce aspoň třetí Lazio, které má už jen malou šanci na úspěch. Teď se bretaňský celek představí na půdě Celticu.

Celtic ovládl dramatický závěr a vybojoval postup

Lazio doma selhalo a všechny tři body si odvezl Celtic. Skotský celek zachránil střídající Olivier Ntcham gólem v nastaveném čase, takže Celtic poprvé na italské půdě vyhrál.