SK Sturm Graz (Rakousko)

Rakousko přebere Foda, trenér ligových lídrů ze Sturmu Graz

Rakouské reprezentace se skutečně ujme Franco Foda. Jednapadesátiletý kouč se s vedením svazu dohodl na dvouleté spolupráci, která se započne až koncem toho roku. Do zimní přestávky se ještě Foda bude dál věnovat Sturmu Graz...
30.10.2017 | Aktuality | 21 komentářů

Atény vyhrály ve Sturmu, propad se zastavil

Nepříznivou sérii zavrhli i hráči AEK Atény, kteří se po výhře ve Sturmu na svého protivníka se třemi body na kontě dotáhli. Právě skupina L patřila k těm skupinám, kde se vytvářel jeden překvapivý výsledek za druhým.
15.12.2011 | Komentáře a souhrny | 10 komentářů

Graz uvidí souboj o třetí příčku, Sturm přivítá AEK

UPC Arena uvidí utkání, ve kterém už půjde oběma celkům jen o čest, jak Sturm, tak i AEK Atény již do postupových plánů promluvit nemohou. Hosté jsou sice bez bodu poslední, na svého nejbližšího soka však ztrácejí pouhé tři body.
13.12.2011 | Previews | 10 komentářů

Lokomotiv Moskva - SK Sturm Graz 3:1

Lokomotiv Moskva doma porazil Sturm Graz 3:1 a zajistil si postup do další fáze. Rusové rozhodli o svém vítězství až ve druhém poločase, kdy padly všechny branky zápasu. Utkání ale hodně ovlivnila poněkud sporná penalta ve prospěch moskevského celku.
01.12.2011 | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Lokomotivu proti Sturmu Graz stačí remíza

Jasný cíl mají fotbalisté Lokomotivu Moskva proti Sturmu Graz - a to neprohrát. Pokud se tak stane, s jistotou si zajistí účast v další fázi společně s vedoucím Anderlechtem. Přesto by mohl ruský celek ještě zabojovat o konečné první místo. K tomu by ale byly potřeba právě body tři.
30.11.2011 | Previews | 6 komentářů

RSC Anderlecht - SK Sturm Graz 3:0

Anderlecht rozstřílel Sturm Graz a dokázal tak naplno bodovat i ve svém jedenáctém utkání v řadě, historicky nejúspěšnější belgický celek si tak zároveň zajistil postup do další fáze Evropské ligy. Hostům naopak nezbývá než vyhrát oba zbývající zápasy a doufat, že Lokomotiv již nebude bodovat.
04.11.2011 | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Preview: RSC Anderlecht - SK Sturm Graz

Na scénu nastupuje další Lukaku. Mladší bratr známějšího Romela nejspíš dostane zítra příležitost předvést, zda by mohl v budoucnost zářit stejně jako jeho bratr. Nebo ho obrana SK Sturm zadrží?
02.11.2011 | Previews | 7 komentářů

SK Sturm Graz - RSC Anderlecht 0:2

Anderlecht s přehledem zvítězil v Grazu a připsal si na své konto další tři body, díky kterým tak potvrdil své vedoucí postavení ve skupině. Postupové plány Sturmu tak dostali vážnou trhlinu.
20.10.2011 | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Preview: SK Sturm Graz - RSC Anderlecht

Ve čtvrtečním programu Evropské ligy dojde i na jednu vzájemnou premiéru. Sturm Graz přivítá rozjetý Anderlecht, kterému by se v případě vítězství výrazně pootevřela vrátka do dalších bojů.
19.10.2011 | Previews | 5 komentářů

AEK Atény - SK Sturm Graz 1:2

AEK Atény toužily v dnešním klání se Štýrským Hradcem napravit debakl z minulého zápasu proti Anderlechtu, svůj cíl ale splnit nedokázaly. Rakouský celek totiž dvěma góly v samotném závěru otočil stav utkání na 2:1 a vybojoval cennou výhru.
29.09.2011 | Komentáře a souhrny | 13 komentářů
16.01. Anderlecht posílil středopolař Zulj
Peter Zulj se stal novou akvizicí Anderlechtu. Ten získal 25letého záložníka ze Sturmu Graz, který za svoji oporu vyinkasoval čtyři miliony eur. (transfermarkt.de)
23.11.2018 Sturm Graz má uzavřený stadion
Jeden zápas evropských pohárů bez diváků a pokuta 30.000 eur (778.000 korun) - takový trest uložila Evropská fotbalová unie Sturmu Graz za zranění rozhodčího fanouškem. V srpnovém utkání 3. předkola Evropské ligy s AEK Larnaka hodil jeden z diváků v Rakousku z tribuny kelímek piva z tvrdého plastu na hřiště a trefil jím asistenta rozhodčího, který se skácel k zemi s krvavou tržnou ránou na hlavě. Zápas byl na 40 minut přerušen. Zraněného kolegu musel ve zbytku utkání zastoupit čtvrtý sudí. Sturm prohrál první zápas 0:2 a po debaklu 0:5 v Larnace byl ze soutěže vyřazen. Rakouský vicemistr má navíc dvouletou podmínku, během které se musí vyvarovat prohřešků, jinak mu UEFA uzavře stadion na další zápas. (ČTK)
12.11.2018 Sturm Graz přebral trenér Mählich
Roman Mählich se stal novým trenérem Sturmu Graz. Bývalý záložník rakouského klubu a trenér Wieneru Neustadt nahradil Heika Vogela. (transfermarkt.de)
09.08.2018 Ve Štýrském Hradci zranili fanoušci sudího
Úvodní utkání třetího předkola Evropské ligy mezi fotbalisty Štýrského Hradce a AEK Larnaka bylo asi na 40 minut přerušeno kvůli řádění fanoušků. Chuligáni zasáhli hozenou sklenicí do hlavy jednoho z asistentů rozhodčího, který utrpěl krvavé zranění. Švédský sudí Mohammed Al-Hakim však nechal zápas dohrát a kyperský celek nakonec zvítězil 2:0. Incident se odehrál v 78. minutě za stavu 2:0 pro Larnaku ve chvíli, kdy měli hosté rozehrávat rohový kop. Sklenice zasáhla do hlavy asistenta Fredrika Klyvera a hlavní sudí poslal oba celky do kabin. Po asi 40 minutách nejistoty však nechal Al-Hakim utkání dokončit. (ČTK)
31.07.2018 Sturm Graz oznámil příchod Kiteišviliho
Otar Kiteišvili se stěhuje z Gruzie do Rakouska. Dvaadvacetiletý záložník Dinama Tbilisi přestoupil do Sturmu Graz, kde uzavřel kontrakt do roku 2022. (transfermarkt.de)
11.07.2018 Hosiner novou akvizicí Sturmu Graz
Sturm Graz posílil Philippe Hosiner. Zkušený útočník přichází z berlínského Unionu, přičemž ve svém novém působišti uzavřel tříletý kontrakt. (transfermarkt.de)
03.07.2018 Sturm Graz potvrdil zisk Ferreiry
Filipe Ferreira přestoupil z Portugalska do Rakouska. Obránce Paçosu Ferreira přestoupil do Sturmu Graz, kde se dohodl na spolupráci do roku 2020 s opcí. (transfermarkt.de)
28.06.2018 Austria Vídeň přivedla Edomwonyiho
Bright Edomwonyi bude nastupovat za vídeňskou Austrii. Ta se na příchodu nigerijského útočníka, jenž poslední měsíce pomáhal Sturmu Graz, domluvila s Rizesporem, obě strany potom uzavřely smlouvu do roku 2022. (transfermarkt.de)
09.05.2018 Rakouský pohár vyhrál Sturm Graz
Výsledek finále Rakouského poháru: Sturm Graz - Salzburg 1:0 po prodloužení (112. Hierländer).