LASK Linz Rakousko - LASK Linz - Zprávy

Další články

Toulouse si v Rakousku došlo pro místenku v play off, LASK se rozloučil porážkou

Fotbalisté Toulouse zvítězili v závěrečném zápase skupiny E Evropské ligy na hřišti LASK 2:1, a pojistili si tak druhou postupovou příčku. Na první branku utkání si diváci počkali až do 54. minuty, kdy poslal francouzský celek do vedení Thijs Dallinga. Ačkoliv na sebe domácí odpověď nenechala dlouho čekat, poslední slovo měl obránce Les Violets Gabriel Suazo. Rakouské mužstvo tak obsadilo v tabulce poslední příčku a v jarní části sezony si poháry nezahraje.

LASK Linz hraje o třetí místo, musí ale porazit druhé Toulouse

Vládcem skupiny E je anglický Liverpool, ale za ním ještě o pozici druhého postupujícího není. Konečné pořadí napoví až poslední kolo a v něm si to o druhé místo na dálku rozdají Saint-Gilloise s Toulouse. Francouzský celek v lepší pozici cestuje do Linze.

Liverpool si na lineckém smlsnul už před adventem a upevnil si první místo ve skupině

Liverpool podle předpokladů porazil v pátém kole skupiny E Evropské ligy LASK Linz 4:0, a zajistil si tak postup do vyřazovací fáze z prvního místa. Favorit o triumfu rozhodl už během úvodní čtvrthodiny, když na přesnou hlavičku Luise Díaze navázal krátce nato přesným zásahem Cody Gakpo. Hosté z města, kde má kořeny v Česku velmi populární vánoční cukroví, se díky remíze Royale Unionu v souběžně hraném zápase udrželi v boji o účast alespoň v jarní části Konferenční ligy.

Liverpool si pokusí zajistit první místo ve skupině proti rakouskému outsiderovi z Lince

Reds zažili v uplynulém ročníku anglické ligy velké zklamání a na evropské scéně se tak pro letošek musí "spokojit" s Evropskou ligou. V ní jsou považováni za jedny z největších favoritů na celkové prvenství a až do minulého utkání si vedli naprosto suverénně, teď se pokusí vrátit na vítěznou vlnu proti zřejmě největšímu outsiderovi skupiny E. Pokud ve čtvrtek zvítězí a francouzské Toulouse nevyhraje nad belgickým RU Saint-Gilloise, tak si zajistí přímý postup do osmifinále z prvního místa.

Usor se do Slavie nevrátí, LASK na nigerijského křídelníka uplatnil opci

Nigerijec Moses Usor se už do Slavie nevrátí. Rakouský klub LASK, ve kterém jednadvacetiletý křídelní hráč působí od ledna na hostování, uplatnil opci a uzavřel s ním smlouvu do roku 2028. Podmínky transferu oficiálně zveřejněny nebyly, opce však měla být nastavena na 2 miliony eur...

Union pykal za zpackanou první půli. Postupovou matematiku skupiny E zamotal Horvath

LASK porazil ve čtvrtém kole skupiny E Evropské ligy Royale Union 3:0 a připsal si vůbec první body do tabulky. O osudu utkání rozhodl již první poločas, ve kterém černobílí vstřelili dvě branky. Nejprve proměnil ve 25. minutě pokutový kop Sascha Horvath a stejný hráč si následně připsal i asistenci při gólu hlavou Maksyma Talovjerova, jenž u Die Laskler hostuje z pražské Slavie. Překvapivá porážka poslala Belgičany na třetí pozici s pouhým jednobodovým náskokem na poslední příčku, kde se nachází právě tým z Lince.

LASK potřebuje nutně vyhrát, Saint-Gilloise je ale ve skvělé formě

LASK zatím okusil tvrdou realitu skupinové fáze Evropské ligy a není divu, že se mu to zatím moc nelíbí. Rakouský celek ještě neposbíral ani jeden bod a tuhle tristní bilanci se pokusí napravit v domácím duelu s belgickým Saint-Gilloise.

Kmenový slávista živil naději na vítěznou trefu. Gólové dveře Unionu otevřel v závěru Puertas

LASK padl ve třetím kole skupiny E Evropské ligy s Royalem Union 1:2. Zápas ve prospěch klubu z Lince gólově načal ve 24. minutě Moses Usor, jenž je u černobílých do konce kalendářního roku na hostování z pražské Slavie. Bodový zisk si však hosté z podhůří Alp domů neodvezli, neboť v samotném závěru vystřelili belgickému týmu výhru Cameron Puertas a Christian Burgess.

Belgičané se pokusí přenést skvělou ligovou formu i do pohárů proti LASKu

Rakouský LASK se pokusí získat vůbec první body ve skupině a nyní cítí velkou šanci. Ani domácí Saint-Gilloise totiž není zrovna ve formě a trápí se minimálně co se týče Evropské ligy. Jak dopadne duel předposledního s posledním?

Toulouse po 14 letech okusilo chuť evropského vítězství. Sváteční moment obstaral bek z Chile

Toulouse doma porazilo ve druhém kole skupiny E Evropské ligy LASK 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v prvním poločase reprezentant Chile Gabriel Suazo, jenž se od lednového příchodu z Jižní Ameriky trefil teprve podruhé. Les Violets díky němu zvítězili v utkání některého z evropských pohárů poprvé od prosince 2009, kdy v hlavní fázi téže soutěže zdolali srbský Partizan.

Toulouse chce poprvé vyhrát v EL proti houževnatému LASKu

O favoritovi skupiny E není pochyb, jelikož anglický Liverpool by se klidně mohl prát i o celkové vítězství v prestižní Lize mistrů, nicméně o druhou pozici zajišťující play-off osmifinále Evropské ligy by se měl strhnout pořádný boj. Francouzské Toulouse se vrátilo do evropských pohárů po dlouhých šestnácti letech, kdy se dostalo do základní skupiny ještě tehdejšího Poháru UEFA, a v žádném případě v něm nechce hrát druhé housle.

Liverpool probrala až poločasová sprcha, obrat v Rakousku režírovali Jihoameričané

LASK Linz v úvodním utkání skupiny E Evropské ligy podlehl Liverpoolu 1:3. V zápase, ve kterém měli výraznou převahu hosté z Anglie, se ovšem jako první prosadil ve 14. minutě Florian Flecker, jenž si na mezinárodní scéně připsal premiérovou trefu. Reds začali být podobně jako ve víkendovém duelu s Wolves nebezpečnější až po změně stran, tři body jim tak vystřelil v 63. minutě Luis Díaz. Z lavičky favorita utkání přihlížel i český brankář Vítězslav Jaroš, jenž se na soupisce Liverpoolu objevil poprvé téměř po třech letech.

Liverpool zahájí evropskou část sezóny v rakouském Linci

Liverpool dlouhodobě patří mezi nejlepší světové kluby, avšak v loňské sezóně Premier League obsadil až pátou pozici, a místo věhlasné Ligy mistrů ho tak čeká "pouze" Evropská liga. Vzhledem k obrovským kvalitám je však považován za jednoho z největších favoritů na postup do květnového finále hraného v irském Dublinu, skupinovou fázi teď odstartuje v Rakousku na půdě místního LASKu a měl by mít jasně navrch.

Talovjerov se vrací do Rakouska, v LASKu bude hostovat s opcí

Vyzkoušená spolupráce pokračuje. Slávista Maksym Talovjerov (23) si prodlouží půlroční angažmá za rakouskými hranicemi, LASK Linec získal mládežnického reprezentanta Ukrajiny na roční hostování s opcí na budoucí přestup. Rodák z Doněcku, který odehrál v sešívaném dresu pouze 679 minut, naskočil v jarní části sezony do 12 bundesligových střetů. Další starty bude moct přidat už brzy.