Sporting CP Portugalsko - Sporting CP - Zprávy

Bielsa pogratuloval hráčům. Je to absolutně zasloužené, říká

V Primera Division má stále naději na to skončit na čtvrtém místě zaručujícím Ligu mistrů, postrachem soupeřů pak je v pohárových soutěžích. Skvělou sezonu letos prožívá Athletic, celek z Bilbaa včera vyhrál doma nad lisabonským Sportingem 3:1 a zajistil si účast ve finále Evropské ligy...

Llorente vystřelil Athletiku těsně před koncem finále

Jednogólové manko dokázali svěřenci Marcela Bielsy překonat a také díky gólu Fernanda Llorenteho před koncem utkání nakonec postupují přes Sporting do finále Evropské ligy. Portugalci sice branku vstřelili, ale nakonec jim to úspěch nezaručilo.

Do Bilbaa přijíždí bránit náskok Sporting

Baskičtí Lvi mají před sebou veledůležitý zápas, v rámci odvetného utkání Evropské ligy přivítají portugalský Sporting. A musí vyhrát, chtějí-li se podívat do finále v jiné podobě než jako diváci.

Sporting otočil duel s Athleticem a do odvety veze naději

Fantastická závěrečná čtvrthodina v podání Sportingu zařídila vítězství lisabonského týmu 2:1, Athletic tak čeká v domácí odvetě pořádná práce. Skóre otevřel po přestávce hostující Aurtenetxe, patnáct minut před koncem ale vyrovnal Insúa a o výsledku rozhodl o chvilku později Capel.

Rozjetému Athleticu zatarasí cestu do finále Sporting

Evropská liga je ve své předposlední fázi, semifinále je přehlídkou týmů z pyrenejského poloostrova. Portugalský Sporting Lisabon přivítá na domácím hřišti španělský Athletic Bilbao a oba celky si budou chtít zajistit dobrou výchozí pozici pro odvetu.

Metalist v Evropské lize končí, do semifinále jde Sporting

Fotbalisté Sportingu uhráli v odvetě s charkovským Metalistem remízu 1:1, která je po domácím vítězství 2:1 posílá mezi nejlepší čtyři celky Evropské Ligy. V semifinále na ně čeká Athletic Club.

Metalist musí nad Sportingem vyhrát, ten je semifinále nablízku

Sporting Lisabon je postupu do semifinále Evropské ligy rozhodně blíže. Jenže Metalist není v odvetě vůbec bez šance. I když podlehl v prvním zápase 1:2 a musí nyní bezpodmínečně vyhrát, klidně mu k tomu stačí výsledek 1:0. Ukrajinský celek navíc bude mít výhodu domácího prostředí.

Sporting proti Metalistu sice uspěl, jenže v závěru inkasoval

Fotbalisté lisabonského Sportingu vstoupili do úvodního čtvrtfinálového duelu Evropské ligy proti ukrajinskému Metalistu Charkov dobře a soupeři dokázali vsítit hned dvě branky, o které se postarali Marat Izmailov a Emiliano Insúa. Mrzet je ale může inkasování v 90. minutě od Cleitona Xavera, který se trefil z penalty.

Další těžká zkouška pro Sporting, čelí totiž Metalistu

Zajímavá pouť ukrajinského Metalistu pokračuje po dramatickém postupu z osmifinále i nadále. Klub z Charkova se může pyšnit suverénně nejlepší ofenzívou ze všech celků Evropské ligy a nijak defenzivně nehodlá hrát ani na půdě Sportingu Lisabon. Ten se má po Manchesteru City opravdu na co těšit.

Manchester svou úlohu nezvládl. I přes výhru 3:2 postoupil Sporting

Favorit Evropské ligy na celkové vítězství Manchester City nakonec nepostoupil kvůli pravidlu o více vstřelených branek na půdě soupeře, díky němuž právě postoupil Sporting. Domácí srazila na kolena první půle, ve které dvakrát inkasovali, a i když se v té druhé vzpamatovali, ke kýženým čtyřem gólům to nevedlo.

Citizens musejí nad Sportingem vyhrát. Jinak nepostoupí

Dva zápasy stačí k tomu, aby se vyskytly nepříjemné komplikace. Manchester City totiž v prvním kole osmifinále Evropské ligy nezvládl úlohu favorita a se Sportingem prohrál na jeho hřišti 0:1. Do odvety přitom nejde s úplně nejlepší náladou. O víkendu totiž díky překvapivé porážce ve Swansea ztratil průběžné vedení v lize.

Sporting překvapil Man City a doma ho porazil 1:0

Po zcela jasném vyřazení Porta narazil jeden z žhavých kandidátů na titul v Evropské lize na další portugalský klub. Manchester City v Lisabonu se Sportingem odehrál vyrovnaný první poločas a ve druhém měl možná o trochu více ze hry. Jediný gól zápasu nicméně vstřelil domácí Xandao a dal tak zelenobílým solidní naději na postup do čtvrtfinále, kterou budou hájit za týden na Etihad Stadium.

Citizens mají po Portu chuť i na zákusek. Tím má být Sporting

Ostře sledovaný souboj spolu svedou Sporting a Manchester City. Především domácí musejí mít ze svého soupeře pořádný strach. Hosté jsou totiž aktuálně nejlepším týmem v Anglii, tedy co se týče ligových výsledků, a navíc si již v předchozí fázi Evropské ligy v pohodě poradili s jiným portugalským celkem. Jednoznačně před nimi padlo Porto.

Sporting CP - Legia Varšava 1:0

Portugalský Sporting dokázal v odvetě s polskou Legií Varšava uhájit uhranou remízu 2:2 z prvního utkání a díky domácímu vítězství 1:0, o které se postaral v 84. minutě Matías Fernández, postoupil do osmifinále Evropské ligy. V něm ale narazí na pořádně těžkého soupeře. Manchester City přitom ve stejné fázi vyřadil jeho kolegu z Porta.

Sporting musí potvrdit roli favorita, Legia se nevzdává

Lisabonský Sporting dokázal pod vedením Sá Pinta v Polsku vyválčit remízu 2:2, která dává směrem k odvetě velké naděje na postup. O ten se ale ještě svede krutý boj, neboť i Legia prokázala kvality a bude se chtít porvat o naději.