Sporting CP Portugalsko - Sporting CP - Zprávy

Sporting po neúspěchu v Ligovém poháru hostí Casa Pia

Sporting přišel minulý týden v semifinále Ligového poháru o šňůru osmi vítězství v řadě a má před svými fanoušky co napravovat. Hostí v malém derby Casa Pia AC, se kterým ještě v lize neprohrál a i nyní je favoritem.

Sporting finále Taçy da Liga neobhájí, díky gólu Abela Ruize si ho zahraje Braga

Braga v semifinále ligového poháru na neutrální půdě v Leiře nakonec zlomila odpor favorizovaného Sportingu a díky zásahu španělského forvarda Abela Ruize zhruba v polovině druhého poločasu postoupila do vytouženého sobotního finále, ve kterém na ni čeká vítěz středečního utkání mezi Benficou a Estorilem. CP tak po triumfech z roku 2021, 2022 a loňské účasti ve finále o cennou trofej tentokráte bojovat nebude.

Sporting se chce podruhé v řadě probojovat do finále Taça da Liga přes nebezpečnou Bragu

Do semifinále letošního ročníku Taça da Liga nepostoupil z tradiční čtyřky jen obhájce vítězství z Porta a dá se tedy znovu očekávat nesmírně napínavá bitva o první cennou trofej nového kalendářního roku. Úvodní duel bude pikantní hned z několika ohledů, jelikož v současnosti tápající Braga se utká s minulým finalistou Sportingem. Za mírného favorita je považován lisabonský tým, jenž se nachází ve vynikající formě.

Sporting nedopustil po nepovedeném prvním poločase ve Vizele drama a pohodlně zvítězil

Utkání plné gólů viděli fanoušci na stadiónu s jednoduchým názvem Estádio do FC Vizela, kam přijel lídr ligové tabulky lisabonský Sporting. Domácí se proti favoritovi v první půli ujali vedení, ale do kabin se již šlo za nerozhodného stavu. V druhém poločase započaly gólové hody, které skončily prohrou domácího mužstva 2:5.

Sporting bude ve Vizele hájit těsný náskok na čele ligy

V minulém kole poslední tým tabulky, tentokrát předposlední. Los lídrovi Ligy Portugal Sportingu v polovině ledna nahrává a ten po výhře v minulém kole nad posledním Chavese nyní cestuje do Vizely, která je o pouhé dva body předposlední.

Sporting splnil roli favorita a z Chavesu veze tři body

Lisabonský Sporting potvrdil přezápasové předpoklady a odvezl si z půdy posledního Chavesu očekávané tři body. Hosté od úvodu převzali otěže deštivého zápasu, ale prvně divákům předvedli jen hromadu neproměněných šancí. Úvodní gól nakonec vstřelil v závěru první půle Paulinho, další přidali po změně stran Trincão a Gonçalves.

Sporting se jako lídr ligy představí na půdě posledního Chavesu

Souboj Davida s Goliášem minimálně v kontextu současné sezóny uvidí publikum na Estádio Municipal de Chaves v rámci 17. kola Ligy Portugal. Proti místnímu GD Chaves, které se momentálně krčí na posledním místě ligové tabulky nastoupí její lídr Sporting CP.

Sporting doma převálcoval Estoril a zůstává na prvním místě

Lídr Ligy Portugal Sporting zvládl roli favorita a doma hladce porazil Estoril 5:1. Už v první půli se domácí dostali díky Edwardsovým gólům do dvougólového náskoku, další tři přidali po změně stran a za hosty v závěrečné desetiminutovce jen korigoval skóre Cassiano.

Sporting bude hájit první místo doma proti Estorilu

Lisabonský Sporting po dramatickém průběhu minulého kola na půdě Portimonense udržel vedoucí pozici v Lize Portugal a byl by rád, kdyby tento stav vydržel nadále. K tomu potřebuje s podporou domácího publika na Estádio José Alvalade porazit nedaleký Estoril, jehož výkony i výsledky šly poslední dobou nahoru.

Sporting se na jihu trápil, trn z paty mu proti Portimonense vytáhl Paulinho

Dominantní výkon s míčem na kopačkách a vysokým počtem střel stačil Sportingu k nakonec tvrdě vydřeným třem bodům z půdy houževnatého Portimonense. Hosté proti domácí taktice zaparkovaného autobusu dlouho bojovali, ale do vedení je v druhé půli poslal Gyökeres, za domácí pak zvládl srovnat Relvas, ale o vítězný gól se postaral deset minut před koncem základní hrací doby Paulinho.

Sporting se na půdě Portimonense hodlá vrátit do čela tabulky

Sporting v dohrávce 15. kola portugalské nejvyšší soutěže zakončí letošní kalendářní rok a do toho nového určitě chce vstupovat z první pozice, k tomu potřebuje vyhrát na stadionu zachraňujícího se Portimonense. Lisabonský klub získal v dosavadních čtrnácti duelech čtyřiatřicet bodů a vzhledem k páteční výhře Benficy nad Famalicãem (3:0) je druhý o dva body právě za obhájcem mistrovského titulu.

Sporting po více než pěti letech porazil v lize Porto a osamostatnil se na čele ligy

Sporting CP prolomil prokletí posledních let a porazil v důležitém ligovém utkání FC Porto 2:0. Výhru domácích nastartoval v úvodu zápasu švédský kanonýr Gyökeres, po změně stran a vyloučení hostujícího kapitána Pepeho přidal druhou trefu Pedro Gonçalves.

Sporting si doma s Portem zabojuje o první místo

To nejlepší na konec. Pondělní dohrávku atraktivního 14. kola Ligy Portugal obstará na Estádio José Alvalade domácí Sporting s hostujícím Portem. Jde o jednoznačný šlágr kola, neboť před jeho začátkem byly oba týmy se shodným počtem bodů na čele tabulky.

Švédský kanonýr Sportingu si zvedá cenovku. Sturm si přes porážku zahraje Konferenční ligu

Sporting porazil v závěrečném kole skupiny D Evropské ligy na domácí půdě rakouský Sturm 3:0. O triumfu portugalského celku, který už měl před utkáním jistou druhou postupovou pozici, rozhodl 16. trefou ve všech soutěžích letošní sezony v závěru první půle Viktor Gyökeres, jehož jméno je spojováno s potenciálním lednovým přestupem do nejednoho evropského velkoklubu. Po změně stran pak přidal dva góly Goncalo Inácio. Graz však porážka nemusí mrzet, jelikož z nepřímého souboje s Rakówem vyšel vítězně a díky lepšímu skóre si zahraje ve vyřazovací fázi Konferenční ligy.

Sporting se soustředí na ligu, Sturm Graz hraje o všechno

Sporting se představí v posledním hracím dni na domácí půdě a prakticky mu půjde jen o to, aby ušetřil nějaké síly na nadcházející víkendový šlágr s Portem. Postup mu už uniknout nemůže, zatímco Sturm Graz bude muset přidat, protože v sázce je třetí příčka.