Sporting CP Portugalsko - Sporting CP - Zprávy

Sporting bude hájit vedoucí příčku proti povzbuzené Boavistě

Sporting prozatím zažívá celkem povedenou sezonu a po třech letech se touží vrátit na portugalský trůn, nicméně do tohoto nedělního utkání 26. kola Ligy Portugal bude vstupovat s hořkou pachutí, jelikož ve čtvrtek i přes nadějný začátek v odvetném osmifinále Evropské ligy na půdě italské Atalanty nakonec prohrál 1:2 a evropské poháry tak pro něj letos skončily. Teď po náročném přesunu zpět do Portugalska bude hájit jednobodový náskok před druhou Benficou.

Ofenzivní tandem Atalanty bleskovým obratem zlomil naděje Sportingu na postup

Atalanta porazila v odvetném duelu osmifinále Evropské ligy Sporting 2:1, a postoupila tak do další fáze soutěže. Utkání se pro italský celek nevyvíjelo dobře, když krátce po půlhodině hry poslal tým z Lisabonu do vedení Pedro Goncalves, jenž musel chvíli nato z důvodu zranění střídat. Bergamo ovšem po změně stran zápas otočilo. Jen pár vteřin po návratu ze šaten vyrovnal Ademola Lookman a postupové razítko přidal v 59. minutě Gianluca Scamacca.

Atalanta si po remíze v Lisabonu hodlá zajistit postup do čtvrtfinále na domácí půdě

Atlanta uplynulý týden sehrála dramatický souboj v Lisabonu se Sportingem a po vyrovnání z konce prvního poločasu sahala po změně stran i na výhru, ovšem i nerozhodný výsledek 1:1 jí v domácí odvetě dává celkem slušnou naději na postup do čtvrtfinálové fáze. Klub z Bergama však v posledních týdnech prochází krizí na ligové scéně, v Serii A totiž nevyhrál čtyřikrát za sebou a teď ji proti sebevědomě hrajícímu soupeři nemusí čekat nic snadného.

Sporting si hladce poradil s Aroucou a uhájil čelo tabulky

Fotbalisté Sportingu se nezalekli španělského útočného trojlístku z Aroucy a odvážejí si z horského města tři body. Favority z Lisabonu poslal v prvním poločase do vedení kanonýr Gyökeres, vítězné pojistky pak přidali v nastaveném čase Geny Catamo a Hjulmand.

Sporting čeká náročný duel na půdě zlepšující se Aroucy

Sporting se v minulém kole vrátil do čela ligové tabulky, a aby se stoprocentní jistotou uhájil výsadní postavení, potřebuje vyhrát na půdě Aroucy. Ta si ovšem po slabším začátku sezony vzpomněla na minulý ročník a momentálně se těší ze skvělé formy.

Šachování se sestavami vyústilo v pat. V partii trenérů dvou generací střelcům odzvonilo

Sporting remizoval v úvodním zápase osmifinále Evropské ligy s Atalantou 1:1. Útoky obou celků nastoupily v obměněných sestavách oproti domácím soutěžím a nečekané volby se trenérům, které od sebe dělí 27 let, vyplatily. V 17. minutě potěšil kouče zelenobílých Rubéna Amorima, o nějž se mají zajímat věhlasné kluby v čele s Barcelonou či Liverpoolem, zkušený Paulinho. Na jeho zásah ale ještě v první půli odpověděl Gianluca Scamacca, jenž v týmu Gian Piera Gasperiniho rovněž většinou plní roli náhradníka.

Tápající Atalanta si v Lisabonu zkusí zajistit lepší výchozí do odvety proti "tradičnímu" soupeři Sportingu

Úvodní zápas osmifinálové fáze letošního ročníku Evropské ligy je na programu netradičně už ve středu a odehraje se v portugalském hlavním městě Lisabonu, kde rozjetý Sporting přivítá vysoce ambiciózní Atalantu. Favorit tohoto dvojzápasu se hledá velmi těžko, protože oba soupeři mají jen ty nejvyšší ambice, nicméně CP se poslední dobou dařilo o něco více, jelikož klub z Bergama v předchozích dvou duelech prohrál.

Sporting proti Farense přišel o dvougólové vedení, přesto nakonec slaví těsné vítězství

Fotbalisté Sportingu splnili roli favorita a vyhráli na domácí půdě utkání 24. kola Ligy Portugal proti Farense. Už po půlhodině hry vedli domácí díky trefám Bragançy a Gyökerese o dva góly, ale vzápětí snížil Belloumi a krátce po změně stran vyrovnal Zé Luís. Vyrovnaný stav ovšem nevydržel dlouho, protože vítězný gól nakonec vstřelil domácí Pedro Gonçalves.

Sporting po zaváhání v minulém kole hostí Farense

Nabitý zápasový program Sportingu pokračuje. Lvi z Lisabonu měli po úspěšném derby jen dva dny regenerace, po kterých v rámci 24. kola Ligy Portugal hostí ligového nováčka Farense. Po nečekané ztrátě v minulém kole navíc mají co napravovat.

Sporting těsně udolal Benficu a do dubnové odvety semifinále Taça de Portugal bude vstupovat v lepší výchozí pozici

Úvodní semifinálový duel Taça de Portugal mezi lisabonskými giganty přinesl dle očekávání atraktivní podívanou a z dílčího vítězství se radoval Sporting, který sice neudržel dvoubrankový náskok, ovšem výsledek 2:1 rozhodně není k zahození do dubnové odvety. Domácí celek působil o něco sebevědomějším dojmem a alespoň částečně odčinil nedávnou ligovou ztrátu s podceňovaným Riem Ave (3:3).

Sporting v úvodním semifinále "gigantů" přivítá městského rivala Benficu

Závěrečná fáze letošního ročníku Taça de Portugal neprobíhá úplně podle předem stanoveného harmonogramu, jelikož čtvrtfinálový duel mezi Portem a Santa Clarou nemohl být odehrán v původním termínu kvůli nezpůsobilé hrací ploše - tento odložený zápas je na programu ve čtvrtek a paradoxem je, že v úplně stejný den se odehraje také první semifinále mezi aktuálně dvěma prvními celky portugalské nejvyšší soutěže Sportingem a Benficou.

Sporting v emotivní přestřelce jen remizoval s Rio Ave a propadl se na druhé místo

Pořádné drama se odehrálo v rámci 23. kola Ligy Portugal na Estádio do Rio Ave FC, kam zavítal Sporting CP. Favorit z Lisabonu s o udržení bojujícím domácím týmem jen remizoval 3:3, na trávníku přitom vířily emoce. K vidění byly dva pokutové kopy i červená karta.

Remízový král Rio Ave hostí ve formě hrající Sporting

Zápas s jasně rozdanými kartami se odehraje na Estádio do Rio Ave FC ve Vila do Conde, kde se proti místnímu Rio Ave představí lisabonský Sporting. Zatímco domácí čeká v závěrečné třetině sezony boj o ligovou příslušnost, hosté pomýšlejí na titul.

Švédský uragán potvrdil gólový apetit, vybojovaná remíza byla pro Young Boys málo

Sporting remizoval v domácí odvetě prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy s Young Boys 1:1, což mu v součtu obou duelů stačilo k postupu. Portugalci si sice dovezli z prvního měření sil dvoubrankový náskok, ještě větší klid jim však na kopačky dodal už ve 13. minutě rozjetý kanonýr Viktor Gyökeres, pro kterého se jednalo již o 26. trefu v letošní sezoně. Po změně stran sice 25letý Švéd neproměnil penaltu, mrzet jej to však nemuselo. I přesto, že hosté v 83. minutě vyrovnali.

Sporting v první půli dvakrát překonal obranný val Moreirense a veze do Lisabonu další cennou výhru

Pouhý den ztrácel lisabonský Sporting tři body na první místo v ligové tabulce. Vyhrál totiž 2:0 na půdě houževnatého Moreirense a srovnal se bodově se svým úhlavním rivalem Benficou. Oba góly padly už v prvním poločase. Skóre otevřel otevřel krátkce po začátku Morita a následně na něj navázal Gonçalves.