SL Benfica Portugalsko - SL Benfica - Expres Zprávy

23.10.202313:46

Benfica trénovala s navrátilci

Alexander Bah, Orkun Kökçü a Ángel Di María nechyběli na pondělním tréninku Benficy. Zmíněná trojice se zbavila zdravotních problémů a měla by být připravena na zítřejší utkání Ligy mistrů proti Realu Sociedad.

abola.pt
14.10.202315:23

Di María a Bah se zotavují

Ángel Di María a Alexander Bah se zotavují ze svalových zranění. Je však nepravděpodobné, že by některý z nich byl připraven nastoupit za Benficu na Azorech proti SC Lusitania (20. října). S jejich návratem se počítá až proti Realu Sociedad (24. října).

abola.pt
14.10.202315:05

Victor se vrací do hry

Benfica využila reprezentační pauzy k sehrání přípravného zápasu s druholigovým celkem Torreense. Jediný gól utkání vstřelil brazilský obránce João Victor, který byl znovu začleněn do týmu poté, co byl dříve vyřazen z tréninku kvůli nedostatečnému nasazení. Konkrétně před cestou do Milána, kde Benfica prohrála s Interem 0:1 ve 2. kole skupinové fáze Ligy mistrů 3. října.

abola.pt
12.10.202314:08

Turecku nebude chybět Kökçü

Orkun Kökçü je k dispozici turecké reprezentaci pro večerní zápas kvalifikace o postup na ME 2024 v Chorvatsku. Záložník Benficy se zbavil zdravotních problémů, kvůli nimž vynechal ligový duel s Estorilem (1:0).

abola.pt
10.10.202317:29

Rafa Silva jedná o nové smlouvě

Rafa Silva má v Benfice kontrakt na poslední rok a s vedením jedná o prodloužení spolupráce. Ofenzivně laděný fotbalista požaduje vyšší plat, z roční gáže 2,5 milionu eur by si rád polepšil na 3,5 milionu.

abola.pt
07.10.202321:06

Benfica nastoupí i s Juráskem

David Jurásek nechybí v základní sestavě Benficy pro dnešní zápas na půdě Estorilu. Český reprezentant se po zdravotních problémech vrací do základní sestavy poprvé od úvodního kola.

05.10.202316:59

Di María nepomůže Argentině

Argentinské reprezentaci v zápasech kvalifikace o postup na MS 2026 proti Paraguayi a Peru nepomůže Ángel Di María. Zkušeného ofenzivního hráče Benficy vyřadilo svalové zranění, které si odnesl z úterního duelu Ligy mistrů s Interem (0:1).

abola.pt
04.10.202314:57

Di María si přivodil svalové zranění

Ángel Di María nedohrál včerejší zápas na půdě Interu Milán a důvodem bylo svalové zranění. Zkušený křídelník Benfiky střídal deset minut před koncem, po návratu do Lisabonu ho čeká podrobné vyšetření.

abola.pt
04.10.202309:55

Manchester United chce získat stopera

Manchester United podle italského novináře Nicola Schiry již netrpělivě vyhlíží lednové přestupové období a na seznam svých priorit si hlavně napsal sehnat stopera. V hledáčku má přitom konkrétní jména, jedná se o skupinu tří hráčů ve složení Matthijs de Ligt (Bayern), António Silva (Benfica) a Jean-Clair Todibo (Nice). Není každopádně upřesněno, zda už anglický celek začal podnikat první kroky k možným transferům a zda zahájil prvotní diskuze se současnými zaměstnavateli hráčů.

twitter.com/NicoSchira
04.10.202309:13

Schmidt: Inter vyhrál zaslouženě

Benfica v Lize mistrů v úterý nestačila venku milánskému Interu, o osudu utkání rozhodla jediná branka, která přišla na řadu po zhruba hodině odehrané hry. Hostující lodivod Roger Schmidt po utkání sportovně uznal porážku, ačkoli výsledek utkání naznačuje, že se jednalo o těsné měření sil. "Ve druhém poločase měl náš soupeř hru pod kontrolou. Inter si zasloužil vyhrát, měl více šancí, byl silnější než my,” hodnotil. "První poločas byl ale vyrovnaný, zaznamenali jsme povedené momenty, dobře jsme přecházeli do útoku. Jenže jsme pak nepodnikali nejlepší rozhodnutí. Chybělo i štěstí.”

uefa.com
03.10.202323:44

Bah má znovu zdravotní problémy

Alexander Bah znovu vypadne ze sestavy Benfiky. Dánský obránce nedohrál dnešní zápas s Interem Milán, vinou zranění střídal už během prvního poločasu.

abola.pt
03.10.202322:45

Jurásek debutuje v Lize mistrů

David Jurásek si na své konto připsal první start v základní skupině Ligy mistrů. Český obránce naskočil na závěrečné minuty zápasu s Interem Milán, jeho Benfica prohrává 0:1.

03.10.202309:55

Jurásek může debutovat v Lize mistrů

Benfica ve druhém kole skupinové fáze Ligy mistrů nastoupí na San Siru proti Interu Milán a pro Davida Juráska to může být premiéra v milionářské soutěži. Bývalý obránce pražské Slavie je fit po zdravotních problémech.

02.10.202312:56

Benfica proti Interu bez Joãa Victora

João Victor chybí v nominaci Benficy pro úterní zápas Ligy mistrů s Interem Milán. Trenér Roger Schmidt brazilského obránce suspendoval kvůli malému nasazení v tréninku.

abola.pt
29.09.202323:22

Jurásek nastoupil v závěru

Benfica ve šlágru 7. kola portugalské nejvyšší soutěže porazila oslabené FC Porto, proti němuž čtyři minuty před koncem řádné hrací doby nastoupil i David Jurásek. Bývalá opora pražské Slavie se vrací po zdravotních problémech.

29.09.202323:20

Portugalský šlágr pro Benficu

Výsledek šlágru 7. kola portugalské ligy: SL Benfica - FC Porto 1:0 (68. Di María).

29.09.202321:04

Jurásek na lavičce Benficy

Benfica do šlágru 7. kola portugalské ligy proti FC Porto nastoupí bez Davida Juráska. Český reprezentant po zranění usedne na lavičku lisabonského klubu.

27.09.202318:28

Rafael Luís dostane šanci v Benfice

Rafael Luís za první tým Benfiky zatím neodehrál ani minutu, roli v plánech lisabonského klubu ale hraje. Vedení s ním podepsalo profesionální smlouvu, služby osmnáctiletého záložníka si zajistilo do června 2028.

abola.pt
25.09.202319:24

Bah stihne šlágr portugalské ligy

Alexander Bah absolvoval podrobné vyšetření a to přineslo dobré zprávy. Obránce Benfiky si včera poranil levou nohu, nejedná se ovšem o nic vážného a bude připraven na šlágr nadcházejícího kola portugalské ligy proti FC Porto.

abola.pt
24.09.202322:21

Jurásek pomohl Benfice k páté výhře

Obránce David Jurásek nastoupil po téměř měsíc a půl dlouhé pauze zaviněné zraněním kotníku za Benficu a přispěl k vítězství 3:1 na hřišti Portimonense. Český reprezentant nahradil od druhého poločasu jiného bývalého slávistu Alexandera Baha. Druhý gól hostů vstřelil Petar Musa, další někdejší hráč červenobílých.