SL Benfica Portugalsko - SL Benfica - Zprávy

SL Benfica - Getafe CF 1:2

Hodně překvapivý výsledek se zrodil v Lisabonu. Getafe potvrdilo pověst pohárového specialisty a z Portugalska si domů veze výhru 2:1.

Preview: SL Benfica - Getafe CF

Na Estadio de Luz se spolu střetnou v Lisabonu domácí Benfica a její soused z pyrenejského poloostrova Getafe. Bude to první zápas souboje o čtvrtfinále Poháru UEFA.

Benfica pohřbila Norimberk minutu před koncem

Benfica rozhodla o svém postupu v hodině dvanácté. Domácí Norimberk měl vývoj utkání pevně ve své moci, po 65 minutách hry vedl 2:0 a kráčel za postupem. Hosté ale v 90. minutě vstřelili gól a rozesmutněli 42 tisíc diváků na stadionu. Otřesený Norimberk poslal definitivně do kolen Di Maria a zařídil remízu 2:2.

Preview: 1. FC Norimberk - Benfica Lisabon

Benfica Lisabon si jede do Německa pro postup do osmifinále Poháru UEFA. Sebevědomí ji dodává výsledek z prvního zápasu, který portugalský tým vyhrál 1:0.

Benfica Lisabon - 1. FC Norimberk 1:0

Ve vyrovnaném zápase si Benfica zaslouženě připisuje výhru na své konto. Hosté z Norimberku však mohou být spokojeni, výsledek 0:1, z jejich pohledu, jim dává velkou šanci do odvety.

Preview: Benfica Lisabon - 1. FC Norimberk

Domácí by si rádi nahráli nějaký náskok do odvetného zápasu, nečeká je však nic jednoduchého. Norimberk v týdnu změnil trenéra a je možné, že se nový impuls dostaví již v dnešním zápase.

Rui Costa po sezoně ukončí kariéru

Slavný portugalský fotbalista Rui Costa hraje svoji poslední sezonu v kariéře. Pětatřicetiletý záložník Benfiky Lisabon to oznámil s tím, že v létě by rád ve věhlasném klubu zahájil trenérskou éru. Dělá si také ambice na post sportovního ředitele Benfiky.

Hráči Celtiku děkovali po postupu v Lize mistrů Benfice

Podruhé za sebou fotbalisté Celtiku Glasgow proklouzli ze základní skupiny Ligy mistrů. Zatímco loni za to vděčili především Manchesteru United, který porazil Benfiku Lisabon, tentokrát děkovali pro změnu portugalskému celku, který v posledním zápase skupiny D přibouchl dveře od osmifinále Šachtaru Doněck.

Šachtar prohrál s Benfikou a připravil se o postup i o Pohár UEFA

Šachtar Doněck prohrál na domácím hřišti s Benfikou Lisabon a připravil se nejen o teoretickou možnost postoupit dál v Lize mistrů, ale také o účast v Poháru UEFA, kam postupují právě Portugalci. Do další fáze LM postupují Celtic a AC Milán. Šachtar, který vyhrál první dva zápasy v soutěži, tak v evropských pohárech končí.

Preview: Šachtar Doněck - SL Benfica

Ukrajinský Šachtar Doněck bude v úterý v rámci skupiny D Ligy mistrů hostit na domácím stadionu Benfiku Lisabon a bude se hrát o hodně. Ukrajinci ještě pokukují po překvapivém postupu do další fáze milionářské soutěže. Pokud chtějí jít dál, musí Benfiku porazit a poté doufat, že si AC Milán, již jistý postupující, poradí s Celtikem. Benfika ale nebude chtít dát kůži lacino, protože ještě může vybojovat alespoň Pohár UEFA.

Rui Costa po vyřazení neskrýval zklamání

Hodně zklamaný byl včera večer Rui Costa, jeho Benfika totiž vypadla z boje o postup do osmifinále Ligy mistrů. Portugalskému klubu k uchování šance na účast mezi elitní šestnáctkou nepomohla ani domácí remíza s milánským AC...

AC Milán si i remízou s Benfikou zajistil postup

Remíza 1:1 na půdě Benfiky zajistila milánskému AC postup do dalších bojů Ligy mistrů. První poločas zajímavého utkání se hrál ve vysokém tempu a navíc byl okořeněn dvěma nádhernými góly. V druhém poločase se tempo zklidnilo a utkání se dohrálo bez další změny skóre.

Preview: SL Benfica - AC Milán

Na Benfiku Lisabon nečeká ve středu lehký úkol. Proti poslednímu vítězi Ligy mistrů AC Milán musí zvítězit, aby si uchovala reálnou šanci na postup mezi posledních 16 týmů. Zatím je na posledním místě skupiny D se třemi body. AC Milán je na prvním místě s 9 body, a proti Benfice si bude chtít pojistit svůj postup do další fáze Ligy mistrů. K jistotě mu stačí i remíza.

Benfica udržela neporazitelnost i v Coimbře

Benfica Lisabon zvítězila v sobotním ligovém utkání 3:1 na hřišti Coimbry a i po 11. kole udržela neporazitelnost v soutěži. Hosté museli v zápase otáčet výsledek a o výhře rozhodli dvěma brankami až v poslední pětiminutovce.

Celtic opět doma vyhrál, tentokrát nad Benfikou

Celtic porazil Benfiku nejtěsnějším rozdílem 1:0 ggólem Aidena McGeadyho z konce poločasu a udržel si tak naději na postup ze skupiny. Hosté z Lisabonu dohrávali zápas v deseti, pět minut před koncem byl vyloučen Binya.