Moreirense FC Portugalsko - Moreirense FC - Zprávy

Sporting chce navázat na výhru z Ligy mistrů v Primeira Lize proti Moreirense

Sporting v Lize mistrů po úvodních dvou kolech nijak nezazářil, nicméně naposledy si možná až nečekaně snadno počínal na půdě Besiktase, a oživil tak naděje na zisk prvních dvou pozic ve skupině C. Třígólovou výhru z turecké půdy bude chtít rozhodně potvrdit i v Primeira Lize, v níž narazí na Moreirense. Domácí mají za cíl alespoň udržet současné třetí místo v tabulce.

Porto se s Moreirense nemazlilo, zasadilo mu pět přesných ran

Jestliže před pár dny v Lize mistrů na půdě Atlética Madrid nedokázalo Porto ani jednou skórovat, pak v Primeira Lize proti Moreirense si nyní výrazně spravilo chuť. Mahdí Taremí a Luis Díaz zaznamenali shodně po dvou gólech, doplnil je poté ještě Pepe, který finalizoval konečný pětigólový skalp výběru z Minha. Ten hlavně po obrátce nepředvedl vůbec dobrý výkon.

Porto po dvou nedávných remízách míní potvrdit roli favorita proti Moreirense

Už dvě výsledková zaváhání v portugalské nejvyšší soutěži zaznamenalo Porto, jenž se tak co nejrychleji bude snažit o nápravu situace. Podstoupilo v dnech nedávných velmi náročný program, před týdnem narazilo v důležité bitvě na poli Primeira Ligy na Sporting a následně v Lize mistrů na Atlético Madrid. V obou případech uzmulo remízu, a bezpochyby tak nyní bude konečně hledat cestu za vítězstvím v duelu s Moreirense.

Braga narazila na houževnaté Moreirense, v závěru nakonec strhla výhru na svou stranu

Zdálo se, že Braga na půdě Moreirense dokráčí pohodlně jakožto favorit utkání k výhře. Ještě deset minut před koncem držela pohotový dvoubrankový náskok, o něj však během kraťoučké chvilky přišla. Nakonec však v Minhu přece vyválčila všechny, neboť v páté minutě nastavení se prosadil Ricardo Horta. Hektický závěr přežila ve zdraví, byť s vážně velkou dávkou štěstí.

Braga bude hledat nápravu po porážce se Sportingem na půdě Moreirense

Braga sice na úvod nového ročníku dokázala skolit Marítimo, v následném střetnutí, které už určitě daleko více prověřilo jeho schopnosti a ambice pro tuhle sezónu, však neuspěla a padla s obhájcem ligového titulu ze Sportingu. Zahodit za hlavu výsledek z minulého kola a potvrdit roli favorita v Minhu proti Moreirense je pro ni jednoznačným cílem na pozdní páteční večer.

Benfica zvládla první ligový zápas a odváží si z půdy Moreirense tři body

Benfica si na první ligové kolo nepřipravila žádné překvapení a porazila Moreirense 2:1. O třech bodech pro Benficu rozhodla úvodní dvacetiminutovka, ve které se prosadil Verísssimo a Waldschmidt. Skóre na straně domácích také ještě v první půli korigoval Martins.

Benficu čeká na úvod ligové sezóny Moreirense

Druhý krok k nápravě nevydařené loňské sezóny čeká Benficu v úvodním ligovém kole. Ten první zvládla ve středu, kdy vyhrála v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů na půdě Spartaku Moskva a na dobrý výkon chce navázat i na půdě Moreirense.

Moreirense hladce přehrálo Famalicão a udrželo se v horní polovině tabulky

Moreirense přeci jen zvládlo poslední duel této sezóny a v dobré formě hrající Famalicão porazilo vysoko o tři branky, díky čemuž se udrželo v horní polovině portugalské nejvyšší soutěže, se ziskem třiačtyřiceti bodů totiž obsadilo osmou pozici. Naopak hosté nenavázali na tři předchozí výhry v řadě a tentokráte za svým konkurentem výrazně zaostali, i přesto mohou být celkem spokojeni, neboť se zachránili a obsadili slušné deváté místo.

Moreirense se v závěru sezóny utká s Famalicãem o horní polovinu tabulky

Portugalská nejvyšší soutěž spěje ke svému konci, a i když o titulu je rozhodnuto, tak ve zbývajícím průběhu zbývá dořešit tři otazníky. Následující víkend se odehraje finále národního poháru, ještě předtím se bude bojovat o zbývající místo zaručující předkolo Evropské konferenční ligy a také o záchranu. V tomto středečním utkání na sebe narazí dva celky, kterým v podstatě už o nic nejde a pokusí se udržet v horní polovině tabulky.

Braga konečně vyhrála, Moreirense doma porazila 2:1

Braga v předposledním kole zlomila třízápasovou sérii bez vítězství a porazila na domácím stadiónu Moreirense 2:1. Domácí v zápase dlouho vedli, ale v závěrečných minutách o vedení přišli. To jim vrátil až v nastaveném čase gólem z penalty střídající Novais a sebral tak Moreirense šanci na postup do pohárové Evropy.

Z formy hrající Braga hostí Moreirense

Braga nevyhrála již čtyři ligové zápasy za sebou a ztratila kontakt s čelem ligy. Zároveň má tým ze severu na čtvrtém místě dostatečný náskok na své pronásledovatele, a tak bude hrát v nadcházejícím kole proti Moreirense hlavně o čest. Hosté mají naopak o motivaci postaráno, neboť stále můžou postoupit do evropských pohárů.

Porto nevyhrálo na půdě Moreirense, vedoucí Sporting se mu tak vzdálil na rozdíl šesti bodů

Jasně se ukázalo, že Moreirense na portugalské giganty zahrát jednoduše umí. Už v únoru dokázalo remizovat s Benficou, zkraje dubna taktéž proti Sportingu a zcela shodný výsledek se mu podařilo uhrát také proti Portu. To tak po tomto kole zase navýšilo svou ztrátu na první příčku, jeho deficit na ni činí nepříjemných šest bodů a šance na triumf se mu znovu snížily.

Porto potřebuje najít odpověď na nedělní výhru Sportingu, představí se na půdě Moreirense

Porto bezpochyby potřebuje zareagovat na nedělní vítězství Sportingu na půdě Bragy a také uzmout všechny body ze svého souboje devětadvacátého kola proti Moreirense. Nynější ztráta na první příčku činí sedm bodů a případné zaváhání v Minhu by mohlo okamžitě jasněji luštit otázku možného prvenství v Primeira Lize, a to právě v silný neprospěch Azuis e brancos.

Sporting dostal gól v závěru a s Moreirense pouze remizoval

Pátou remízu a pátou ztrátu v ligové sezóně zaznamenal Sporting v závěrečném utkání 25. kola portugalské Primeira Ligy na půdě Moreirense. Sporting po úvodní půli vedl a z gólu se radoval dokonce třikrát, po dvou správných zásazích videorozhodčího ale hájil pouze jednobrankový náskok, o který v poslední minutě standardní hrací doby přišel.

Sporting může proti Moreirense udělat další krok k vysněnému titulu

Lisabonský Sporting prožívá pohádkovou sezónu, která má ale stále daleko do svého konce. Aby měla krom průběhu i pohádkové rozuzlení, musí Amorimova družina i nadále vyhrávat. Dalším týmem, který bude chtít jízdu Sportingu zkomplikovat, je Moreirense.