Estoril Praia Portugalsko - Estoril Praia - Zprávy

Estoril zakončí sezónu proti Marítimu, které jde do baráže

Mohl to být zajímavý a napínavý duel na závěr ligové sezóny, ale k rozuzlení situace mezi Estorilem a Marítimem došlo už dříve. Patnáctý a již jistě zachráněný Estoril tak v závěru sezóny hostí jistě šestnácté Marítimo, které se bude chystat na baráž o zachování prvoligového statutu.

Benfica udolala Estoril a její na čele zůstává čtyřbodový

Fotbalisté Benficy splnili povinnost a před domácím publikem porazili o udržení bojující Estoril. O výhře favorita rozhodl jediným gólem zápasu na konci prvního poločasu zkušený kapitán Nicolas Otamendi.

Benfica po dvou ligových prohrách v řadě musí uspět proti Estorilu

Velký náskok Benficy, který si během celé sezóny pracně vybudovala, je takřka pryč. Po dvou ligových prohrách lídra ligy se boj o mistrovský titul opět zdramatizoval. Pokud nechce mít Benfica čtyři kola před koncem pouze jednobodový náskok, musí si doma poradit s Estoril, který bojuje o udržení.

Braga si doma hladce poradila s Estorilem

Hráči Bragy potvrdili na domácím stadiónu roli favorita a z formy hrající Estoril porazili na vlastním stadiónu 4:1. Na Ruizovu branku v první půli dokázali hosté krátce po změně stran zareagovat, ale domácí třemi góly v posledních dvaceti minutách rozhodli o své výhře.

Braga na svém stadionu přivítá Estoril

Fotbalisté Bragy po úspěchu v Chavesu budou chtít na výhru navázat také na domácí půdě, na které přivítají patnáctý Estoril. Domácí potřebují udržet kontakt s druhým Portem, které v tomto kole ovládlo Classico, hosté zase potřebují udržet odstup od sestupových pozic.

Porto v nečekané přestřelce udolalo Estoril

Fotbalisté FC Porto se bez několika opor v základní sestavě protrápili k vítězství 3:2 nad Estorilem. Domácí favorité v utkání dvakrát vedli, ale soupeř dokázal vždy srovnat, a tak o jejich výhře rozhodl z penalty střídající spasitel Taremi.

Porto vyzve na úvod 24. kola Estoril

Ještě než se fotbalisté FC Porto představí v náročném odvetném zápase osmifinále Ligy mistrů, čeká je v rámci páteční předehrávky 24. kola Ligy Portugal z formy hrající Estoril. Zatímco domácí už mají pouze teoretické šance na zisk titulu, hosté z Estorilu jsou zatím stále v klidných vodách mimo sestupové pásmo.

Sporting potvrdil mizérii Estorilu a dokráčel k poklidnému vítězství

Už pátou výhru z posledních šesti zápasů si připsali fotbalisté Sportingu, kteří porazili na domácí půdě Estoril 2:0. O výhře domácích rozhodli dva hráči hostující z Barcelony - na konci prvního poločasu vstřelil úvodní gól Bellerín, na začátku toho druhého přidal pojistku Trincão.

Sporting hostí utrápený Estoril bez trenéra

Sporting po vydřené výhře v minulém kole a postupu do další fáze Evropské ligy bude chtít pokračovat ve výsledkovém vzestupu. Proti bude Estoril, který se ale v novém roce nepotkal s dobrou formou a v týdnu propustil svého trenéra Nelsona Veríssima.

Veríssimo proti "své" Benfice neuspěl, Estorilu nadělila pět branek

Benfica i ve 12. kole Ligy Portugal potvrdila výbornou formu a vytváří si před blížící šampionátovou repre pauzou pohodlný náskok na čele tabulky. Její fazónu odnesl Estoril, který s bývalým trenérem "Orlů" Nelsonem Veríssimem na lavičce podlehl ligovému lídrovi 1:5.

Benfica se po řádění v Haifě pokusí vyzrát i na houževnatý Estoril

Lisabonský celek letos dominuje na domácí i evropské scéně a současnou formu si bude chtít udržet i nadále. Ve středu zavítal na půdu izraelského týmu Maccabi Haifa a hlavně díky pěti trefám v závěrečných pětatřiceti minutách rozdrtil svého protivníka vysoko 6:1, díky čemuž se v tabulce skupiny H Ligy mistrů posunul na první místo se čtrnácti body a naprosto nečekaně tak předskočil největšího favorita PSG.

Braga se po výhře v Estorilu vrátila na skvělé druhé místo Primeira Ligy

Braga po vynikající úvodní půlhodině v Estorilu nakonec zvítězila 2:0 a konečně našla ztracenou formu. Po třech porážkách za sebou a následné remíze v Evropské lize s belgickým Saint-Gilles přeci jen zabrala a po zaváhání Porta ve šlágru podzimí části ligy s Benficou se vrátila na druhé místo tabulky s dvaadvaceti body o skóre právě před FC, za vedoucím lisabonským týmem stále zaostává o bodů šest.

Braga bude hledat ztracenou formu v Estorilu

Sporting Braga po velmi dobře rozjetém začátku sezóny zbrzdil svůj postup a rád by se vrátil na vítěznou vlnu. K tomu budou muset vyhrát na půdě Estorilu, který se opět pohybuje v horní polovině tabulky.

Porto znovu nezářilo, na půdě Estorilu se protrápilo k remíze

Je vidět, že Porto je v posledních dvou až třech týdnech pod dekou. Poté, co se v Lize mistrů dost špatně prezentovalo proti Bruggám, si nepočínalo o nic lépe ani v Primeira Lize na půdě Estorilu. Tam doslova vyválčilo alespoň bod až v samotném závěru utkání, a to z pokutového kopu Mahdího Taremího. Domácí do té doby vedli díky přesnému zásahu Tiaga Gouveiy.

Napraví si Porto reputaci na půdě Estorilu po debaklu s Bruggami?

Od konce srpna Porto není v úplně nejlepším rozmaru. Jako by nečekaný nezdar na půdě Rio Ave trochu odstartoval menší krizi, do jaké se portugalský velikán dostal především na frontě Ligy mistrů. V milionářské soutěži je v tabulce na poslední příčce, naposledy utrpěl opravdu hodně krutý debakl od Brugg. Teď se tak bude chtít bezpochyby revanšovat na půdě Estorilu.