Do Polska by mohl zamířit Jozef Piaček. Slovenský obránce nefiguruje v dalších plánech Žiliny a možná oblékne dres Piastu Gliwice, s nímž jedná o podmínkách smlouvy.

profutbal.sk
05.12.201519:55

Nešporův gól na výhru nestačil

Remíza 2:2 se zrodila v dnešním šlágru polské ligy, v němž se proti sobě postavily Piast Gliwice a KS Cracovia. Za domácí se v 52. minutě gólově prosadil Martin Nešpor, který v té době zařídil vedení 2:1.

20.11.201519:58

Vacek a Nešpor přispěli k výhře

Piast Gliwice vyhrál 5:3 na půdě Termalica BB Nieciecza a i po tomto kole bude na prvním místě tabulky polské ligy. Podíl na tom mají i záložník Kamil Vacek a útočník Martin Nešpor, oba dnes dali jednu branku.

01.11.201509:45

Bukata míří za Látalem

Už v létě se počítalo s odchodem Martina Bukaty do Piastu Gliwice, který pod jeho bývalým trenérem, Radoslavem Látalem vede polskou ligu. Po neúspěšném jednání se tak slovenský záložník musel spokojit jen s druhou ligou v rodné zemi. V Košicích mu posledním říjnovým dnem skončila výpovědní lhůta, stylově se rozloučil trefou do sítě dalšího košického týmu a nyní již vyhlíží výrazný krok vpřed ve své kariéře.

03.10.201523:38

Nešpor dalším gólem pojistil Piastu vedení

Útočník Martin Nešpor rozhodl gólem v polské lize utkání Piastu Gliwice s Wislou Krakov. Jeho tým zvítězil 1:0 a uhájil šestibodový náskok v čele soutěže. Nešpor vstřelil jediný gól utkání v nastavení první půle. V tomto ročníku se trefil již pošesté a na druhém místě tabulky střelců se odpoutal od krajana Michala Papadopulose ze Zaglebie Lubin.

ČTK
19.09.201522:51

Nešpor opět skóroval, ale dostal i červenou

Český útočník Piastu Gliwice Martin Nešpor vstřelil v 9. kole polské fotbalové ligy gól do sítě Lechie Gdaňsk, zároveň ale dostal červenou kartu. Nešpor se prosadil ve 44. minutě, kdy vyrovnal na 1:1. Gliwice se podruhé prosadila v 71. minutě zásluhou vlastního gólu Janického a vítězství 2:1 už udržela. Nešpor u toho už ovšem nebyl, v 80. minutě viděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

ČTK
23.08.201517:52

Vacek se poprvé trefil v Polsku

Český fotbalista Kamil Vacek si připsal premiérovou branku v polské lize. Záložník Piastu Gliwice rozhodl jediným gólem utkání o vítězství na hřišti Lechu Poznaň a pomohl svému týmu pojistit první příčku v tabulce. Vacek se v Poznani prosadil minutu před přestávkou a střelecky zastoupil spoluhráče Martina Nešpora, který v Piastu rovněž hostuje ze Sparty a v posledních třech kolech vždy alespoň jednou skóroval.

ČTK
31.07.201520:54

Nešpor pomohl dvěma góly Gliwicím

Martin Nešpor se poprvé střelecky prosadil v polské lize. Pětadvacetiletý fútočník, který ze Sparty hostuje v Gliwicích, se v dnešním třetím kole podílel dvěma góly na výhře domácího Piastu 3:2 nad Górnikem Zabrze.

ČTK
02.07.201510:37

Carpi získalo zdarma útočníka Wilczeka

Kamil Wilczek už nebude hrát polskou ligu. 27letý útočník po vypršení smlouvy opouští Piast Gliwice a míří do Itálie, kde se dohodl na tříleté spolupráci s nováčkem Serie A z Carpi.

transfermarketweb.com
27.06.201515:58

Sigma Olomouc - Piast Gliwice 4:1

PŘÁTELSKY: Sigma Olomouc - Piast Gliwice 4:1 (4:1).
Branky:
17. a 39. Ševčík, 6. Navrátil, 12. Plšek - 32. Barisič.
Sestava Olomouce: Blaha - Štěpán, Štěrba, Bystroň, Vepřek - Zorica, Plšek, P. Ševčík, Kalvach, Navrátil - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

ČTK
11.06.201522:39

Látal o rok prodloužil smlouvu v Gliwicích

Radoslav Látal bude i v příští sezoně trénovat polský klubu Piast Gliwice. Pětačtyřicetiletý kouč dnes s vedením dvanáctého týmu uplynulého ligového ročníku prodloužil smlouvu o rok. Bývalý trenér Ostravy a Košic splnil po březnovém příchodu do Gliwic na místo odvolaného Angela Pereze Garcii úkol a mužstvo po špatném vstupu do jarní části zachránil v nejvyšší polské soutěži.

ČTK
27.03.201520:00

Piast Gliwice - Baník Ostrava 4:2

PŘÁTELSKY: Piast Gliwice - Baník Ostrava 4:2 (2:1).
Branky: Wilczek z pen., Živec, Podgórski, Ruben - Kukec 2.
Sestava Ostravy: Šrom (46. Andrejko) - Sukup (82. Zapata), Frydrych, Kouřil, Helešic - Jirásek, Foltyn (55. Mensah), Mišák - Sivrič, Narh, Kukec. Trenér: Frňka.

ČTK
26.08.201423:10

Vassiljev si vybral Piast Gliwice

Nové angažmá si našel Konstantin Vassiljev. Estonský záložník v létě opustil Amkar Perm, nyní se jako volný hráč upsal polskému celku Piast Gliwice.

sport-express.ru
01.07.201420:47

Ižvolt zůstává v Piastu Gliwice

Matej Ižvolt bude i nadále působit v Piastu Gliwice. Slovenský záložník měl nabídku z kyperského Ermisu Aradippou, nakonec ale podepsal roční prodloužení smlouvy s polským klubem.

07.05.201420:33

Piast Gliwice přebírá španělský trenér

Vedení Piastu Gliwice odvolalo trenéra Marcina Brosze, který s týmem v posledních čtrnácti zápasech jen jednou vyhrál. Sestup z Ekstraklasy má odvrátit jeho španělský nástupce Ángel Pérez García.

transfermarkt.de
07.02.201418:15

Amkar Perm jedná o příchodu Zboziena

Damian Zbozien se dost možná rozloučí s polským celkem Piast Gliwice a zamíří do Ruska, o příchodu 24letého obránce jedná Amkar Perm.

19.06.201310:58

Horváth odchází do Piastu

Csaba Horváth odchází jako volný hráč ze Zaglebie Lubin do Piastu Gliwice. V novém působišti jej čeká předkolo Evropské ligy.

06.06.201319:20

Ižvolt pokračuje v Piastu

Matej Ižvolt si protáhne své angažmá v Piastu Gliwice, slovenský obránce dostal od polského klubu k 27. narozeninám smlouvu na další sezonu.

29.05.201315:58

Ižvolt by měl dostat novou smlouvu

Matej Ižvolt by měl i nadále hrát za Piast Gliwice, polský klub je s výkony slovenského záložníka spokojen a chce s ním podepsat smlouvu i na další sezonu.

10.03.201317:02

Dočekal přidal další dvě branky

Český útočník Tomáš Dočekal se v polské lize trefil ve druhém utkání za sebou. Piast Gliwice díky jeho dvěma gólům zdolal Pogon Štětín 2:0 a posunul se na šesté místo tabulky. Dočekal sbíral na podzim starty jen po minutách, v jarní části sezony ale oplácí trenéru Marcinu Broszovi starty v základní sestavě góly. Dnes třiadvacetiletý útočník otevřel skóre ve 40. minutě po asistenci Rubéna Jurada. Pojišťující branku přidal na zasněženém trávníku ve Štětíně po rohovém kopu v 63. minutě, kdy poslal míč do sítě o tyč hlavou.