Sparta Rotterdam Nizozemsko - Sparta Rotterdam - Zprávy

Waalwijk nad oslabenou Spartou dvakrát vedl, nakonec ale bere jen bod za remízu 2:2

Waalwijk i Sparta v minulém kole vyhráli a nyní spolu sehráli velmi vyrovnaný duel 8. kola, který nakonec skončil nerozhodně v poměru 2:2. Mírně navrch mělo domácí RKC, které dvakrát vedlo o jednu branku, ovšem rotterdamský celek dokázal v obou případech odpovědět. Oba celky se proto stále nacházejí v blízkosti klidného středu tabulky.

Waalwijk i Sparta nemají špatnou formu, teď narazí na sebe

Waalwijk se Spartou si vedou od začátku sezóny až nad očekávaní dobře. Pohybují se kolem těch příček, jež by jim zaručily play-off o evropské poháry, přičemž záchrana v Eredivisie je pro ně tím prvořadým cílem. Oba celky by po reprezentační přestávce rády navázaly na svoje předchozí slušné rezultáty, aby ještě více stabilizovaly své postavení mimo sestupové pásmo.

Sparta pozdním gólem z penalty otočila vývoj s Groningenem a získala důležité tři body

Sparta potvrdila zlepšenou formu z poslední doby, a i když ještě necelých dvacet minut před závěrečným hvizdem prohrávala, tak nakonec otočila vývoj v poslední minutě základní hrací doby díky proměněné penaltě Vita van Crooije. Celkově dosáhla na třetí výhru z předchozích čtyř utkání a tabulkou se posunula už na sedmou pozici s deseti body. Naopak FC utrpělo třetí porážku v sezóně a kleslo na dvanáctou příčku s osmi body.

Sparta se po neúspěchu s Feyenoordem chce vrátit na vítěznou vlnu proti Groningenu

Sparta si v tomto ročníku Eredivisie nevede úplně špatně a před reprezentační přestávkou by ráda dosáhla na dvouciferný bodový zisk po sedmi odehraných zápasech, což by byl solidní počin. Momentálně je se sedmi body jedenáctá a za svým sobotním vyzyvatelem zaostává o jediný bod. Groningen se v tuto chvíli nachází na desátém místě s vyrovnanou bilancí dvou výher, remíz i porážek, a na rozdíl od svého protivníka v uplynulém kole zvítězil.

Feyenoord už popáté ovládl rotterdamské derby, Spartu zdolal hladce po výsledku 3:0

Favorizovaný Feyenoord se dokázal oklepat z porážky v Evropské lize na půdě římského Lazia (2:4) a nyní v domácím prostředí zvládl městské derby se Spartou, kterou díky konstantnímu výkonu porazil po výsledku 3:0. V tabulce Eredivisie se proto osamostatnil na druhém místě se šestnácti body a za vedoucím Ajaxem stále zaostává o body dva. Naopak hosté nenavázali na předchozí dvě výhry a jsou jedenáctí se sedmi body.

Feyenoord bude v rotterdamském derby plnit úlohu jasného favorita proti Spartě

Na závěr 6. kola Eredivisie se odehraje rotterdamské derby mezi Feyenoordem a Spartou, a ani v tomto ročníku není pochyb o jasném favoritovi. Domácí celek zatím ani jednou neprohrál a nachází se na druhém místě se třinácti body o dva body za suverénním Ajaxem. Jeho duely s nedělním konkurentem nikdy nepostrádají náboj, Sparta totiž opět nebude mít co ztratit a navíc na tom není úplně špatně, protože ji patří osmá pozice se sedmi body.

Sparta se s Volendamem nebabrala, zasadila mu čtyři údery

Volendam naposledy utržil debakl od PSV, svou reputaci si přitom nenapravil ani v dalším zápase na půdě Sparty. Nutno ovšem podotknout, že když prohrával o gól, nepůsobil nikterak pasivně, a ve finále se může jevit finální rezultát jako hodně krutý pro nováčka Eredivisie. Je ale zase pravda, že rotterdamský výběr hlavně ve druhém dějství ukázal, že umí být efektivní.

Volendam se na půdě Sparty pokusí oklepat z debaklu z Eindhovenu

Před pár dny nováček Eredivisie vážně krutě narazil, na půdě favorizovaného PSV v dohrávce třetího kola inkasoval sedm gólů. Volendam nyní každopádně přivítá papírově přijatelnějšího protivníka, byť nejvyšší nizozemskou soutěží několik let protřelého a ostříleného. Sparta sice úvodní dva domácí mače nezvládla, čelila nicméně v tu chvíli určitě té nejvyšší kvalitě vůbec.

Sparta Rotterdam veze z Deventeru nejtěsnější výhru

Go Ahead Eagles zůstávají po čtyřech kolech bez jediného bodu. Souboj se Spartou Rotterdam jim zkomplikovala branka Tobiase Lauritsena a především pak vyloučení Rashaana Fernandese. Hosté si výhrou pojistili umístění ve středu tabulky.

Go Ahead i Sparta Rotterdam touží po prvním vítězství

Po třech kolech bez výhry je v nizozemské nejvyšší soutěži šestice týmů a mezi nimi i aktéři sobotního klání na stadionu Adelaarshorst, tedy domácí Go Ahead Eagles a Sparta Rotterdam. Hosté z přístavního města mají jeden bod, zatímco domácí všechny své dosavadní zápasy prohráli.

Bergwijn přisoudil na půdě Sparty výhru Ajaxu

Zkraje nového ročníku Eredivisie se Ajax poměrně dost nadřel na očekávanou výhru na půdě Fortuny, ani druhý ligový venkovní zápas pro něj přitom nepředstavoval snadný test. Nakonec o jeho uzmutí třech bodů rozhodla jediná trefa, o níž se postaral v první půli Steven Bergwijn. Sparta tak po Alkmaaru nedokázal vyzrát ani na dalšího favorita nizozemské nejvyšší soutěže.

Ajax bude chtít potvrdit střeleckou formu proti podceňované Spartě

Ajax se již připravuje na blížící se ročník Ligy mistrů, jako nizozemský mistr odstartuje skupinovou fázi začátkem září. Do té doby se může plně soustředit na ligovou scénu a zatím je stoprocentní, i když předvedl dva naprosto odlišné výkony. Teď zavítá na stadion jednoho z adeptů sestupu, Sparta se totiž se bude chtít hlavně zachránit. Ve dvou dosavadních kolech ani jednou nezvítězila a tříbodový zisk se v žádném případě neočekává ani teď.

Alkmaar otočil vývoj se Spartou a nakonec zvítězil nejtěsnějším poměrem 3:2

AZ po pohárových gólových hodech se skotským Dundee United (7:0) sehrálo nesrovnatelně vyrovnanější partii s houževnatou Spartou a nakonec může být rádo, že si z Rotterdamu odváží všechny tři body za výhru 3:2. Od úvodní minuty totiž prohrávalo a krátce po odehrané hodině hrálo se svým protivníkem nerozhodně (2:2), nakonec o jeho vítězství rozhodl Milos Kerkez gólem z 65. minuty.

Alkmaar se pokusí navázat na sedmigólový pohárový koncert na půdě rotterdamské Sparty

Alkmaar po nepříliš povedené loňské sezóně má na domácí scéně rozhodně co napravovat a vstup do nového ročníku mu celkem vyšel, i když jeho výkony nebyly vždy stoprocentní. V dosavadních pěti odehraných duelech čtyřikrát zvítězil a k tomu utrpěl jednu porážku, nyní se pokusí navázat na vítězný začátek s Go Ahead Eagles (2:0) proti rotterdamské Spartě. Ta minulé kolo otevřela nový ročník a v Heerenveenu vybojovala bod za bezbrankovou remízu.

Nový ročník Eredivisie odstartoval bezbrankovou remízou Heerenveenu se Spartou

Po více jak dvouměsíční přestávce se v pátek rozběhl další ročník nizozemské nejvyšší soutěže a fanoušci na stadionu Abe Lenstra se žádné ofenzivní podívané nedočkali, jelikož neviděli ani jednu branku. Duel byl ve všech statistických ohledech nesmírně vyrovnaný a za celých devadesát minut se urodily jen tři střelecké pokusy mezi tři tyče, nerozhodný výsledek je tak z toho pohledu naprosto zasloužený.