Roda JC Nizozemsko - Roda JC - Zprávy

Preview: Roda JC - SC Heerenveen

Poslední Roda v minulém kole na půdě Ajaxu utrpěla již svou desátou porážku v sezóně a i nadále se nachází na samotném dně tabulky. Aby se jí povedlo z poslední příčky vystoupit, musí jednoznačně skolit Heerenveen, který rovněž nedisponuje ideální formou. Fríský celek svého soupeře ovšem v rámci ligy v minulosti hned čtyřikrát v řadě porazil.

AFC Ajax - Roda JC 5:1

Ajax v minulém kole naprosto zdemoloval Bredu po výsledku 8:0, teď nedal v domácím prostředí žádnou šanci ani Rodě. Nakonec soupeře deklasoval po výsledku 5:1, přitom první poločas byl naprosto vyrovnaný. Hosté se dostali do vedení, amsterdamský celek srovnal až na konci prvního poločasu. V tom druhém však naprosto dominoval a soupeři nasázel ještě další čtyři góly. Kerkrade je tak stále poslední se sedmi body o dva za Twente a Bredou.

Preview: AFC Ajax - Roda JC

Ajax si v nejvyšší soutěži nevede úplně špatně, ovšem jeho ztráta na suverénní PSV se stále zvyšuje. Momentálně je na druhém místě s pětadvaceti body o skóre před Alkmaarem, jenže na eindhovenského rivala ztrácí už osm bodů. Nyní bude plnit úlohu obrovského favorita s Rodou Kerkrade, která má zcela opačné starosti a je poslední osmnáctá s pouhými sedmi body. AFC navíc naposledy naprosto zdemoloval nováčka z Bredy.

Roda JC - AZ Alkmaar 0:1

Roda Kerkrade nedokázala v domácím prostředí překvapit silný Alkmaar a po velkém boji mu nakonec podlehla v nejtěsnějším poměru 0:1, jedinou branku zápasu vsítil až v 84. minutě Mats Seuntjes. Domácí tak tímto poměrem prohráli podruhé v řadě a v tabulce Eredivisie zůstávají na posledním osmnáctém místě s pouhými sedmi body. AZ naopak udržel třetí příčku s pětadvaceti body, za druhým Ajaxem je o skóre a za vedoucím PSV o osm bodů.

Preview: Roda JC - AZ Alkmaar

Roda Kerkrade se nachází na samém dně nejvyšší nizozemské soutěže, s pouhými sedmi body je poslední osmnáctá, na druhou stranu v extra složité pozici zatím není. V Eredivisii je prozatím odehrána sotva třetina zápasů, domácí celek navíc ztrácí hned na čtyři své rivaly pouhé dva body. Nyní se pokusí překvapit favorizovaný Alkmaar, který sbírá body celkem pravidelně a patří mu čtvrtá příčka s dvaadvaceti body.

SBV Excelsior - Roda JC 1:0

Excelsior zvládl důležitou bitvu s konkurenční Rodou Kerkrade a zdolal ji nejtěsnějším poměrem 1:0. Od 36. minuty hrál proti oslabenému soupeři a početní výhodu nakonec zužitkoval na konci prvního poločasu, hubený náskok pak udržel až do závěrečního hvizdu. Rotterdamský celek se díky prvnímu tříbodovému zisku na domácím stadionu posunul na sedmé místo se sedmnácti body, Roda jich má o deset méně a je poslední osmnáctá.

Preview: SBV Excelsior - Roda JC

Excelsior letošním ročníkem Eredivisie proplouvá velmi netradičně, po deseti odehraných kolech má na kontě čtrnáct bodů. Tento faktor sám o sobě nic zajímavého neznamená, ovšem hned třináct bodů získaných na venkovních hřištích ano. Rotterdamský celek se tak nyní proti poslední Rodě pokusí prolomit prokletí na vlastním stadionu, z pěti duelů totiž hned čtyřikrát prohrál a pouze jednou remizoval. Kerkrade zatím získalo sedm bodů a je osmnácté.

Roda JC - Feyenoord Rotterdam 1:1

Fotbalisté Feyenoordu nedokázali ani v 10. kole nizozemské nejvyšší soutěže přerušit svou krizi, tentokráte na půdě poslední Rody Kerkrade vybojovali pouze bod po nerozhodném výsledku 1:1 a opět se vzdálili obhajobě titulu. V tabulce Eredivisie se momentálně nacházejí až na šestém místě se sedmnácti body a jejich ztráta na vedoucí PSV vzrostla na bodů 10. Domácí jsou i přes cenný bod stále poslední se sedmi body, na Bredu ztrácejí jeden bod.

Preview: Roda JC - Feyenoord Rotterdam

Roda Kerkrade si ani v této sezóně nemůže nijak vyskakovat a její úkol je jasný - záchrana v nejvyšší soutěži. Loni uspěla až v dodatečné baráži a této fázi by se určitě ráda vyhnula. Momentálně je v tabulce na posledním osmnáctém místě se šesti body, za Spartou zaostává o skóre. V domácím prostředí to bude mít proti obhájci mistrovské trofeje z Feyenoordu obtížné, na druhou stranu je rotterdamský klub v hlubokém útlumu.

FC Twente - Roda JC 3:0

Twente Enschede potvrdilo roli favorita proti Rodě Kerkrade a napravilo tak nedávný neúspěch s Tilburgem, svého sobotního protivníka zdolalo po výsledku 3:0. Díky třetímu vítězství v tomto ročníku Eredivisie se vyhouplo na dvanácté místo s devíti body. Naopak hosté nedokázali navázat na minulé dvě výhry a na kontě stále mají šest bodů, vinou horšího skóre se propadli na poslední pozici za Spartu Rotterdam.

Preview: FC Twente - Roda JC

Twente Enschede se stále nemůže dostat do optimální formy, i přes některé světlé momenty se nachází v blízkosti sestupového pásma a potřebovalo by stabilizovat své výkony. Momentálně má na kontě pouhých šest bodů a patří mu až patnáctá pozice, před Rodou i Tilburgem je pouze o skóre. Nyní sehraje důležitý zápas právě s Rodou Kerkrade, která naopak po strašidelném úvodu ožila a začíná se šplhat tabulkou vzhůru.

Roda JC - NAC Breda 1:0

Roda Kerkrade dokázala navázat na první úspěch proti Spartě Rotterdam a po šesti úvodních prohrách tentokráte dosáhla na druhý tříbodový zisk v řadě, když nejtěsnějším poměrem 1:0 zdolala nováčka z Bredy. Jediný gól utkání byl k vidění v první nastavené minutě a postaral se o něj Adil Auassar. Domácí tak mají na kontě šest bodů a jsou na šestnácté pozici, NAC posbírali o jeden bod více a momentálně jim patří čtrnácté místo.

Preview: Roda JC - NAC Breda

Nizozemská nejvyšší soutěž pokračuje po reprezentační přestávce svým osmým kolem a hned na úvod se utkají dva celky momentálně bojující o záchranu. Domácí Roda Kerkrade prohrála úvodních šest ligových duelů, ovšem naposledy své dlouhé čekání nakonec prolomila a dokázala vyhrát v Rotterdamu proti Spartě. Nováček soutěže z Bredy na tom není o moc lépe, se sedmi body je čtrnáctý, i když dokázal získat jeden nesmírně cenný skalp.

Sparta Rotterdam - Roda JC 1:2

Konečně se Roda dočkala. Od začátku sezóny se jí nedařilo získat byť jediný bod a nacházela se na posledním místě tabulky. Teď jí však vítězství na půdě rotterdamské Sparty dopomohlo předskočit alespoň Willem II. William Ndenge a Dani Schahin skórovali už do poločasu, na jejich trefu poté ve druhé půli zareagoval už jen Robert Mühren.

Preview: Sparta Rotterdam - Roda JC

Sparta Rotterdam nemůže být s dosavadním průběhem úplně spokojena, v šesti odehraných kolech vyhrála pouze jednou a s pěti body se nachází až na patnáctém místě tabulky. V nedělní dohrávce 7. kola bude i přesto považována ta favorita, neboť přivítá poslední Rodu Kerkrade. Ta jako jediný tým celé Eredivisie ještě ani jednou nebodovala a se skóre 5:16 rychle potřebuje změnu, jinak by už mohlo být pozdě.