FC Utrecht Nizozemsko - FC Utrecht - Zprávy

Další články

Utrecht zkusí naplnit papírové předpoklady proti povzbuzenému Go Ahead

Letošní ročník Eredivisie je téměř u konce a kromě finálového kola baráže, které se bude hrát příští týden, se ještě v neděli rozhodne o posledním účastníkovi evropských pohárů pro příští sezónu. Do finále play-off o předkolo Konferenční ligy se dle očekávání probojoval Utrecht a ten bude hrát před vlastními fanoušky, jelikož v druhém semifinále na půdě favorizovaného Nijmegenu překvapivě uspělo Go Ahead po výsledku 2:1.

Utrecht porazil Spartu a o evropské poháry si zahraje v neděli s Go Ahead

Utrecht potvrdil úlohu mírného favorita v úvodním semifinále play-off o předkolo Konferenční ligy a i přes nepříznivý stav porazil rotterdamskou Spartu po výsledku 3:1. Po remízovém prvním poločase měl v tom druhém přeci jen navrch a v neděli se utká o poslední vstupenku do evropských pohárů s Go Ahead Eagles. Naopak pro Spartu tento ligový ročník definitivně končí.

Utrecht touží po návratu do Evropy, proti bude houževnatá Sparta

Utrecht zahájil tento ročník naprosto katastrofálně a po úvodních osmi zápasech se nacházel na samém dně Eredivisie s pouhými třemi body na kontě, nicméně po odvolání dánského trenéra Michaela Silberbauera a příchodu renomovaného Rona Janse se situace postupem času změnila. Utrecht až do předposledního kola dokonce bojoval o elitní pětku, nakonec obsadil sedmé místo s padesáti body.

Alkmaar na závěr remizoval s Utrechtem a v Eredivisii obsadil konečné čtvrté místo

Alkmaar ve svém posledním utkání tohoto ligového ročníku sehrál divokou přestřelku s konkurenčním Utrechtem a nakonec se s ním rozešel smírně po výsledku 3:3, čímž definitivně přišel o naději na konečnou třetí pozici. Nicméně k posunu výše by mu nestačila ani výhra, protože Twente nezaváhalo ve Zwolle (2:1). AZ tedy končí čtvrté s pětašedesáti body a na vyzyvatele z Enschede ztratilo čtyři body, v příští sezóně ho proto čeká základní skupina Evropské ligy.

Alkmaar si v závěrečném utkání s Utrechtem chce zajistit kvalifikaci Ligy mistrů

Favorizovaný Alkmaar s blížícím se koncem této sezóny stabilizoval svou výkonnost a vrátil se do hry o konečné třetí místo, ovšem před závěrečným zápasem nemá situaci ve svých rukách - doposud posbíral čtyřiašedesát bodů a je čtvrtý s dostatečným devítibodovým odstupem na pátý Ajax, nicméně za třetím Twente zaostává o body dva. Teď se rozloučí s tímto ligovým ročníkem doma proti konkurenčnímu Utrechtu.

Utrecht nečekaně podlehl Spartě a přišel o naději na přímý postup do evropských pohárů

Dobře hrající Utrecht nepotvrdil skvělou formu z poslední doby a tentokráte v domácím prostředí nestačil na konkurenční Spartu nejtěsnějším poměrem 0:1. V tabulce tedy zůstal na sedmé pozici o bod za šestým Nijmegenem a definitivně tak ztratil šanci na konečné páté místo, které by mu zaručilo kvalifikaci Evropské ligy. Rotterdamský celek si upevnil osmé místo se šestačtyřiceti body a bude ho tedy taktéž čekat play-off o předkolo Konferenční ligy.

Utrecht se chce udržet ve hře o přímý postup do Evropy proti konkurenční Spartě

Utrecht vstoupil do tohoto ligového ročníku hodně špatně a chvíli se zdálo, že by se mohl pohybovat v dolních patrech Eredivisie, ovšem po příchodu renomovaného trenéra Rona Janse svou výkonnost stabilizoval a nyní dokonce usiluje o přímý postup do evropských pohárů. V tuto chvíli mu náleží sedmá příčka s devětačtyřiceti body a za pátým Ajaxem zaostává o body tři, což ještě není úplně beznadějná ztráta.

Utrecht těsně udolal sestupující Vitesse a udržel se ve hře o konečné páté místo

Favorizovaný Utrecht sice nepředvedl proti jistě sestupujícímu Vitesse kdovíjak přesvědčivý výkon, ovšem díky trefě Victora Jensena krátce po změně stran zvítězil nejtěsnějším poměrem 1:0 a upevnil si tedy sedmé místo v tabulce s devětačtyřiceti body, přičemž za šestým Nijmegenem stále zaostává o jediný bod a na pátý Ajax ztrácí body tři. SBV naopak nenavázalo na minulý úspěch s Fortunou (3:2) a po rekordním odečtu osmnácti bodů zůstává beznadějně poslední osmnácté s pouhými dvěma body na kontě.

Utrecht se chce přiblížit k pátému místu proti jistě sestupujícímu Vitesse

Utrecht se na začátku tohoto očníku výrazně trápil a vůbec se nezdálo, že by mohl zabojovat o přímý postup do evropských pohárů pro nadcházející ročník, ovšem tři kola před koncem není od této mety příliš daleko. Díky solidní formě z posledních týdnů mu momentálně patří sedmá příčka se šestačtyřiceti body a za pátým Ajaxem zaostává o pouhé tři body, nyní navíc bude plnit úlohu jasného favorita proti sestupujícímu Vitesse.

Waalwijk se z barážové pozice nedostal, Utrecht dvakrát smazal jednobrankové manko

Dvakrát se radoval Waalwijk z vedení v klání s Utrechtem, přesto nakonec bral pouze remízu. Odmítl tak možnost posunout se v tabulce před Excelsior a dostat rotterdamský tým pod sebe na šestnáctou příčku, znamenající baráž. Utrecht zachránil aspoň bod šest minut před koncem základní hrací doby druhého poločasu a upevnil si pozici ručící play-off o pohárovou Evropu.

Waalwijk by rád opustil sestupové pásmo proti rozjetému Utrechtu

Waalwijk se čtyři kola před koncem nachází v sestupovém pásmu a určitě se chce za každou cenu vyhnout baráži či dokonce přímému pádu o patro níže, každý bod tak potřebuje jako sůl. Nyní se pokusí rozšířit své konto s Utrechtem, ale i přes výhodu domácího prostředí bude považován za outsidera. Hosté se totiž aktuálně mohou pyšnit vynikající formou a bojují dokonce i o přímý postup do evropských poháru pro nadcházející sezónu.

Utrecht zvládl důležitý zápas s Go Ahead a zůstal tedy ve hře o konečné páté místo

Utrecht v důležitém utkání 30. kola Eredivisie přivítal konkurenční Go Ahead a díky rozdílové trefě střídajícího Cana Bozdoğana ve třetí nastavené minutě navázal na předchozí dvě výhry se Zwolle (5:1) i Heerenveenem (3:2). V nejvyšší nizozemské soutěži tedy zvítězil potřetí za sebou a tabulkou se rázem vyhoupl na sedmou pozici s pětačtyřiceti body o tři body za pátý Ajax. Klub z Deventeru naopak klesl na osmé místo s dvaačtyřiceti body.

Utrecht chce potvrdit dobrou formu proti konkurenčnímu Go Ahead

Jeden z adeptů na evropské poháry v úvodu sezóny strádal a spíše to vypadalo, že se bude pohybovat v klidném středu Eredivisie, ovšem po příchodu nového kouče Rona Janse se začal postupně šplhat tabulkou vzhůru a teď je pět kol před koncem zpět ve hře o elitní pětku, která by mu mohla zaručit přímý posun do pohárové Evropy. Aktuálně je osmý s dvaačtyřiceti body a teď sehraje důležitou bitvu s konkurenčním Go Ahead, jenž má na kontě naprosto shodný počet bodů.

Heerenveen i přes skvělý závěr podlehl Utrechtu o jednu branku

Rozjetý Utrecht i přes pokažený závěr potvrdil úlohu mírného favorita na půdě konkurenčního Heerenveenu a po těsné výhře 3:2 zůstává ve hře o přímý postup do evropských pohárů. Utrecht po minulém debaklu Zwolle (5:1) zvítězil v Eredivisii podruhé za sebou a v tabulce mu patří osmá příčka s dvaačtyřiceti body, přičemž pět kol před koncem zaostává za pátým Nijmegenem o hratelné čtyři body.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele