AFC Ajax Nizozemsko - AFC Ajax - Zprávy

Ajax se potřebuje chytit, ve šlágru 8. kola se pokusí zastavit rozjetý Alkmaar

Amsterdamský gigant zažívá v tomto ročníku velké trápení a má také obrovskou smůlu, neboť hned dva jeho poslední ligové zápasy nebyly dohrány kvůli "vnějším vlivům". Nyní by se rád dostal do očekávané formy proti velmi silnému Alkmaaru, jenž v dosavadních sedmi odehraných utkáních ještě ani jednou neprohrál. Na kontě navíc má šest výher a patří mu vynikající druhé místo v Eredivisie, za stoprocentním PSV tedy zaostává jen o body dva.

Strádání Ajaxu neskončilo ani v Aténách, Nizozemce o výhru připravil veterán Vida

Ajax ve druhém kole skupiny B Evropské ligy remizoval na hřišti AEK Atény 1:1. Skóre otevřel půl hodiny po úvodním hvizdu nizozemský tým, když Steven Bergwijn z pokutového kopu potrestal faul na vlastní osobu. Vyrovnání zajistil žlutočerným v 75. minutě zkušený Chorvat Domagoj Vida. Hosté tak nevyhráli šestý soutěžní duel v řadě, na vítězství čekají od 24. srpna, kdy uspěli v Razgradu.

Ajax chce konečně prožít klidnější zápas, v Aténách ho ale jednoduchý úkol nečeká

Ajax má za sebou velmi divokou druhou polovinu září, jelikož hned dva rozehrané ligové zápasy nebyly dokončeny a také vstup do základní skupiny Evropské ligy mu nevyšel úplně podle představ. Amsterdamský gigant má v současnosti rozsáhlé výsledkové problémy a jeho fanoušci nejsou spokojeni. Momentálně se navíc musí vypořádat s velmi náročným programem a na řecké půdě v Aténách se znovu potřebuje připravit na bouřlivou atmosféru.

Trápící se Ajax angažoval jako poradce někdejšího kouče Van Gaala

Ajax angažoval jako poradce svého někdejšího trenéra Louise van Gaala. O příchodu dvaasedmdesátileté klubové legendy, která má mužstvu pomoci ukončit sérii neuspokojivých výsledků, dnes informovalo vedení nizozemského fotbalového klubu.

Feyenoord v dohrávaném derby De Klassiker skóroval ještě jednou a domácí Ajax deklasoval 4:0

Očekávaný De Klassiker byl již v neděli předčasně ukončen kvůli opakovaným výtržnostem domácích fanoušků, kteří doslova neunesli průběžný stav 0:3 v neprospěch jejich miláčků, duel se proto musel dohrát v náhradním termínu a navíc bez jakékoli divácké kulisy. Feyenoord v prvním části dominovali a skóroval hned třikrát, v dohrávce započaté 55. minutou přidal čtvrtou trefu a tím tak definitivně odrazil nápor amsterdamského giganta.

Pád Ajaxu: Jak se jeden z nejlépe řízených klubů na světě dostal do totálního rozkladu

Pokud někdo někdy chtěl vědět, jak řídit fotbalový klub, dlouhá léta si bral za příklad Ajax Amsterdam. Nizozemský kolos však nyní světu ukazuje naopak to, jak se to dělat nemá.

Ajax reaguje na výsledkové trápení, končí technický ředitel Mislintat

Trápící se nejúspěšnější nizozemský klub Ajax Amsterodam po nedohraném ligovém šlágru s Feyenoordem odvolal sportovního ředitele Svena Mislintata. Trenér Maurice Steijn zatím ve funkci u 14. týmu tabulky zůstal, fanoušci však hlasitě volají po návratu Louise van Gaala. Dvaasedmdesátiletá legenda to však v rozhovoru pro televizi NOS odmítla. Utkání ukončené v 55. minutě se bude dohrávat ve středu bez diváků.

Na Ajaxu se kvůli fanouškům nedohrál šlágr nizozemské ligy

Kvůli chování fanoušků se v nizozemské fotbalové lize nedohrál šlágr 6. kola mezi domácím Ajaxem Amsterdam a Feyenoordem Rotterdam. Už v prvním poločase musel rozhodčí Serdar Gözübüyük dvakrát zápas přerušit, protože nespokojení domácí příznivci v hledišti odpalovali pyrotechniku a na hrací plochu házeli světlice a další předměty. Když se to pak na stadionu Johanna Cruyffa opakovalo i ve druhém poločase, v 55. minutě sudí zápas ukončil. Záložník Ondřej Lingr sledoval dění z lavičky Feyenoordu.

Ajax s Feyenoordem dohrají De Klassiker již ve středu, velký náskok bude hájit rotterdamský celek

Očekávaný De Klassiker se v neděli nedohrál kvůli neustálým výtržnostem domácích fanoušků, kteří opakovaně zasypávali hrací plochu pyrotechnikou za nepříznivého stavu 0:3. Vedení svazu nařídilo tento duel dohrát již tuto středu od 14:00 a to bez divácké kulisy, začínat se bude od 55. minuty a obhájce mistrovského titulu bude mít v zádech dostatečný třígólový polštář. Amsterdamský klub tak navíc musel odložit plánovanou dohrávku 3. kola s Volendamem.

Šestigólový šlágr v Amsterdamu skončil remízou. Úspěchy Forbse znegoval Aubameyang

Fotbalisté Ajaxu remizovali v atraktivním domácím duelu prvního kola skupiny B Evropské ligy s Olympique Marseille 3:3. Jeden ze šlágrů úvodního hracího dne nabídl v hlavním městě Nizozemska výborné ofenzivní představení, kde nejprve rychle o dva góly vedli domácí, jenže francouzskému celku se podařilo ještě do přestávky srovnat. Po změně stran vrátil domácím náskok Kenneth Taylor, jemuž nahrával v první půli skórující Carlos Forbs. A když už to vypadalo, že Nizozemcova trefa by mohla být vítězná, udeřil na druhé straně celkově dvougólový Pierre-Emerick Aubameyang.

Ajax se dál trápí a po špatném začátku odjíždí z Enschede s prázdnou

Ajax po nadějném vstupu do tohoto ročníku nemůže překonat rozsáhlou výsledkovou krizi, což potvrdil na půdě dobře hrajícího Twente, a i kvůli třem inkasovaným brankám poprvé v Eredivisii prohrál. Po čtyřech odehraných zápasech tak má na kontě pouhých pět bodů a nachází se až na dvanáctém místě tabulky, v nejvyšší nizozemské soutěži nevyhrál třikrát po sobě a za vedoucím PSV již zaostává o propastných sedm bodů.

Ajax se v bitvě dvou zklamaných týmů postaví Marseille

Johan Cruijff Arena bude ve čtvrtek večer hostit první duel základní skupiny Evropské ligy a v něm se proti sobě postaví dva týmy, které rozhodně nezažívají ideální start do nového ročníku. Vytěží Ajax něco z domácího prostředí, nebo se náhle probudí dosud ztracený Olympique?

Ajax se ve šlágru 5. kola pokusí vrátit na vítěznou vlnu s ambiciózním Twente

O šlágru 5. kola nemůže být pochyb, v neděli v půl třetí totiž doposud stoprocentní Twente přivítá suveréna poslední dekády Ajax a dá se očekávat nesmírně vyrovnaný souboj. V předešlých letech by byl považován za jasného favorita amsterdamský gigant, ale tomu se od uplynulé sezóny až tolik nedaří a prochází si krizí. Naopak vyzyvatel z Enschede si již třetím rokem drží stabilní výkonnost a v žádném případě nemusí hrát druhé housle.

Ajax podepsal smlouvu se synem slavného odchovance Van der Vaarta

Nizozemský záložník Damián van der Vaart jde v úvodu kariéry ve stopách svého slavného otce Rafaela. Sedmnáctiletý syn vicemistra světa z roku 2010 podepsal roční smlouvu s Ajaxem, v jehož dresu vstoupil do profesionálního fotbalu právě i jeho otec.

Ajax selhal v lize i podruhé za sebou a ze Sittardu si odváží jen bod za bezbrankovou remízu

Ajax loni rozhodně nezažil povedenou sezónu a obsadil až třetí místo, čímž skončila jeho dominance posledních let. A navíc přišel i o možnost probojovat se do základní skupiny Ligy mistrů. V tomto ročníku se hodlá vrátit na ligový trůn, jenomže po třech odehraných duelech má na kontě už dva nerozhodné výsledky a v kdovíjak dobré formě se nenachází. Nyní zavítal do Sittardu a kvůli ofenzivní nemohoucnosti získal jen bod za remízu 0:0.