SC Freiburg Německo - SC Freiburg - Zprávy

Freiburg navlékne barvy rivala. I tak ale hodlá Stuttgart porazit

V posledních letech vycházely vzájemné zápasy spíše Freiburgu, letos si ovšem z dua regionálních rivalů vede lépe Stuttgart. Platí to i po posledním ligovém kole. Domácí SCF si však na soupeře ze Švábska věří a rozhodit by je neměla ani volba neobvyklé barvy dresů.

Po penaltové excelenci rozjásal Brémy útočník ošlehaný třetí ligou

Fotbalisté Brém zvítězili v 19. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Freiburgem 3:1. Úvodní poločas doprovodila jedna proměněná penalta na každé straně. Po změně stran zvrátil nerozhodný stav na stranu zelenobílých Justin Njinmah, jenž po vydařeném hostování ve třetiligové rezervě Borussie Dortmund z minulého roku oslavil v aktuálním ročníku již čtvrtý bundesligový zásah. Werder tak natáhl sérii neporazitelnosti na šest utkání, což Jiří Pavlenka již tradičně sledoval pouze z lavičky náhradníků.

Zužitkují Brémy euforii z Mnichova? Doma se postaví posílenému Freiburgu

Navázat na obdivuhodný výkon v Mnichově. Tak zní úkol, před kterým o víkendu stojí Brémy. Werder před týdnem poprvé v probíhající bundesligové sezoně zvítězil venku, a to rovnou na hřišti asi nejsilnějšího protivníka. Doma to ale Grün-Weißen přece jen mají raději. Potvrdí to proti posílenému Freiburgu?

Freiburg v hektickém závěru s Hoffenheimem potvrdil skvostnou domácí bilanci

Hráči Freiburgu sice v 18. kole Bundesligy ztratili slibný dvoubrankový náskok, díky gólu ze samotného závěru ale Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě udolali 3:2. V domácím dresu se předvedl Vincenzo Grifo, jenž nejprve nahrál na úvodní trefu a po změně stran sám zvyšoval na 2:0. Počin italského útočníka na druhé straně napodobil Maximilian Beier, výkony obou zmíněných ale nakonec zastínil Roland Sallai. Ten totiž v závěrečné desetiminutovce úspěšnou dorážkou rozhodl o výhře Breisgauských Brazilců i navzdory tomu, že jeho tým hrál tou dobou v početní nevýhodě.

Jubileum pro Freiburg. Uspěje v bitvě o Bádensko-Württembersko proti Hoffenheimu?

Jediný bod dělil Freiburg a Hoffenheim po úplném Hinrunde. Oba celky si v první polovině sezóny vedly vlastně hodně podobně, takže by se mělo jednat o vyrovnané utkání. Ani jeden z nich přitom nevstoupil do nového roku nijak ideálně, domácí získali jen bod, hosté dokonce vůbec nic, a budou tak hledat vzpruhu nyní. Podzimní mač zvládli lépe Breisgau-Brasilianer.

Nevídaný zákrok dánského brankáře přispěl ke druhé ztrátě Freiburgu v řadě

Utkání 17. kola Bundesligy mezi Freiburgem a Unionem Berlín přinesl divákům remízu 0:0. Trápící se celek z hlavního města se po většinu duelu bránil, jenže domácí jasnou převahu nezužitkovali a podruhé v řadě ztratili. Velkou měrou k tomu přispěl i hostující brankář Frederik Rönnow, jenž v 16. minutě předvedl proti hlavičce Vincenza Grifa jednoznačně nejlepší zákrok celého kola. Alex Král odehrál celý zápas.

Dokáže se Union probrat z podzimní letargie? První překážkou na cestě vzhůru tabulkou bude Freiburg

V uplynulých měsících zažívali v hlavním městě Německa rozporuplné pocity. Na jednu stranu si užívali historicky první účast v Lize mistrů, na tu druhou přišla série porážek v domácí soutěži, kterou neustál kouč Urs Fischer. Nakonec se podařilo přezimovat těsně nad sestupovým pásmem, zatímco SC nebudou chtít ztratit kontakt s konkurenty na pohárové pozice.

Heidenheim našel oblibu v infarktových obratech. Po Darmstadtu totožně skolil i Freiburg

Freiburg ztratil v 16. kole Bundesligy nadějně rozjetý duel v Heidenheimu, s nímž nakonec prohrál 2:3. Za úspěchem ho táhl dvoubrankový Lucas Höler, který už v sedmé minutě s přehledem zakončil povedenou akci svého týmu a po hodině hry si za vyrovnaného stavu zkušeně poradil i s pokutovým kopem. V 84. minutě však nejprve vyrovnal Tim Kleindienst, jenž byl mezi lety 2015 a 2019 kmenovým hráčem bádenského celku, a v nastavení obrat dokonal vlastním gólem Matthias Ginter. Nováček soutěže tak vyhrál potřetí v řadě, dvakrát přitom otáčel nepříznivě se vyvíjející utkání až ve druhé půli.

Rozlučka s rokem 2023: Potvrdí dobré rozpoložení Heidenheim nebo Freiburg?

Freiburg vykázal v posledních třech bundesligových kolech výrazné zlepšení. Pokud přitom získá také své čtvrté vítězství za sebou, dotáhne se bodově na Dortmund, který se po úterním programu nacházel na páté příčce. Soupeřem mu bude Heidenheim, který by rád ještě více stabilizoval svoje postavení nad pásmem sestupu. Záchrana je pro něj prioritou číslo jedna.

Gregoritsche famózní forma neopouští. Kolínu pokazilo duel ve Freiburgu hloupé vyloučení

Freiburg zvítězil na domácí půdě v 15. kole německé Bundesligy nad Kolínem 2:0. Utkání, které v prvním poločase stejně jako na řadě dalších stadionů poznamenaly protesty fanoušků proti fotbalové asociaci, výrazně ovlivnilo vyloučení Jeffa Chabota. Hosté totiž v oslabení nestačili soupeři vzdorovat, čehož využil Michael Gregoritsch, jenž se trefil pošesté z posledních pěti soutěžních střetnutí.

Freiburg i Köln zdobí v poslední době podobné výsledky. Jak dopadne jejich vzájemné střetnutí?

Freiburg i Köln prohrály za posledních pět bundesligových kol pouze jednou. Avšak z důvodu odlišných vstupů do sezóny řeší každý z týmů jiné výzvy. Domácí "Breisgauer" si budou chtít upevnit své postavení v horní polovině tabulky, hostující "Geißböcke" by zase jistě rádi zmizeli z pásma sestupu.

West Ham uspěl proti Freiburgu v přímém souboji o osmifinále, předvedla se posila z Mexika

West Hamu zvládl v posledním kole skupiny A Evropské ligy klíčový souboj o postup z prvního místa, když na vlastní půdě porazil Freiburg 2:0. Hrdinou "Kladivářů" se stal již v první půli Edson Álvarez, jenž nejprve famózní asistencí přichystal gól pro Mohammeda Kuduse a poté ve 42. minutě sám skóroval. Pro mexického záložníka, který přišel do anglického klubu v létě z Ajaxu, to byla vůbec první trefa v dresu The Irons. Bádenský celek se naopak po třech soutěžních výhrách v řadě musel smířit s porážkou a postupem ze druhého místa. Tomáš Souček i Vladimír Coufal nastoupili v základní sestavě.

Freiburg zpevnil obranu. Bude to ale stačit i na West Ham?

West Ham posledně v lize zcela vyhořel a dostal těžký direkt, na což bude chtít reagovat v domácím duelu s Freiburgem. V něm mu půjde o hodně, protože oba soupeře od sebe v tabulce dělí jen skóre a v sázce je první místo.

Gregoritsch nazul gólové kopačky i ve Wolfsburgu. Freiburg výhrou využil úpadku formy Vlků

Fotbalisté Wolfsburgu podlehli na vlastním hřišti ve 14. kole Bundesligy Freiburgu 0:1. Během celého utkání byl lepším týmem domácí celek, který však své největší příležitosti nedokázal vměstnat mezi tři tyče. Nakonec se tak hrdinou hostů stal opět Michael Gregoritsch, jenž se prosadil za poslední tři soutěžní duely už popáté. Vlci tak nedokázali zužitkovat dobrou domácí formu, naopak tým z Bádenska stále drží kontakt s týmy na pohárových pozicích. Český reprezentant působící v zeleno-bílém dresu Václav Černý sledoval utkání pouze z lavičky.

Wolfsburg je v mdlém středu tabulky. Napraví si reputaci proti Freiburgu?

Wolfsburg i Freiburg se nacházejí pod příčkami zaručující evropské poháry pro následující ročník, takže aktuálně svou hlavní ambici neplní. Zatím se z Bundesligy do pohárové Evropy postupuje ze šesté pozice, kterou okupuje Hoffenheim, ten přitom oběma nynějším soupeřům po páteční výhře jaksi více poodskočil. Přiblížit se mu bude moci díky výhře jen jeden z nich.