Borussia Dortmund Německo - Borussia Dortmund - Zprávy

Anglický zázrak utišil San Siro. Dortmund po vítězství nad AC vyvázl ze skupiny smrti

Dortmund ustrážil postavení na čele skupiny F Ligy mistrů, když na stadionu AC Milán zvítězil 3:1. Zápas začal ve zběsilém tempu, když hned v první desetiminutovce dostaly oba celky možnost zahrávat penaltu.

Borussia si pokusí zajistit postup do osmifinále na půdě povzbuzeného AC

Skupina F je právem považována za skupinu smrti a papírové předpoklady, že bude vskutku vyrovnaná, se zatím bezezbytku naplňují. Všechny čtyři celky totiž dělí dvě kola před koncem pouhé tři body a toto 5. kolo tak může být klíčové, s největší pravděpodobností se však bude rozhodovat až v tom závěrečném. Tento úterní duel v každém případě nabídne dramatickou bitvu a favorit se hledá jen velmi těžko.

Ozvěny z Bundesligy: Ztrápený talent se snaží. Ale furt to dělá špatně

Vypadá na odstřel. Karim Adeyemi už na hřišti dlouho nepředvedl nic úžasného a v Porúří s ním pomalu ztrácí trpělivost. Sám hráč se nechce vzdát, avšak jeho osobní snaha zatím vedla jen k dalšímu rozhořčení. Zlobil se přitom muž, jehož působení v Borussii se možná taktéž chýli ke konci.

Průtrž mračen doprovodila v Dortmundu gólová vánice. Hrdinou domácího obratu byl Füllkrug

Hráči Dortmundu vyhráli ve 12. kole Bundesligy nad Mönchengladbachem 4:2. Atraktivní duel začali lépe hostující hráči, kteří měli ve 28. minutě už dokonce dvoubrankový náskok. Ten jim ale za přetrvávajícího deště nevydržel ani do poločasu, neboť BVB dokázalo v závěrečné čtvrthodině první půle třemi góly překlopit misky vah na svou stranu. Klíčový podíl na tom měl domácí útočník Niclas Füllkrug, jenž kromě nádherné vyrovnávací trefy zaznamenal i asistenci na rozhodující zásah Jamieho Bynoe-Gittense.

Dortmund se chce znovu rozjet. Potvrdí, že na Gladbach doma umí

Dortmund vydoloval z posledních tří bundesligových kol jediný bod a ztratil kontakt s čelem soutěže. Dalšímu zaváhání se Schwarzgelben hodlají vyhnout. Čeká je Gladbach, jemuž to sice na Westfalenstadionu dlouhodobě nejde, nicméně poslední kola mu vyšla mnohem lépe než domácím.

Navrátilec Guirassy ukázal spoluhráčům, jak kopat penalty. BVB zlomil vaz neukázněný gólman

Stuttgart v souboji týmů z vrchních pater tabulky vyzrál na Dortmund, který v rámci 11. kola Bundesligy porazil na vlastní půdě 2:1. Smolařem hostů se stal brankář Gregor Kobel, jenž svými fauly dopřál domácím hned dvě penalty. Tu první sice neproměnil Chris Führich, po změně stran se však na hřiště dostal obvyklý exekutor Serhou Guirassy, který svou šancí z bílého bodu v 83. minutě nepohrdl. Kometa aktuálního ročníku nejvyšší německé soutěže si tak ihned po návratu z marodky připsala vítěznou branku sledovaného šlágru.

Čekání na spásu: Stuttgartu se může proti Dortmundu navrátit Guirassy

Poslední dvě bundesligová kola jednoznačně ukázala, jak moc je důležitý v letošní sezóně pro Stuttgart útočník Serhou Guirassy. Právě díky jeho přispění se celek, který loni tvrdě usiloval o záchranu, najednou ocitl v bojích o nejvyšší místa. Když naopak chyběl kvůli zranění, hned se do jeho výsledků vklínily dvě prohry. Proti Dortmundu by už každopádně mohl být zdravý.

Fanoušci BVB přerušili zápas

Fanoušci Borussie Dortmund naházeli během dnešního utkání fotbalové Ligy mistrů proti Newcastlu (2:0) na hřiště falešné peníze a falešné zlaté cihly. Protestovali tak proti plánovaným reformám soutěže, které chystá UEFA. Zápas kvůli tomu musel být v úvodu druhého poločasu na chvíli přerušen.

Barcelona překvapivě padla

Fotbalisté Barcelony překvapivě prohráli ve 4. kole Ligy mistrů ve skupině H na hřišti Šachtaru Doněck 0:1. Katalánci nenavázali na úvodní tři výhry a nevyužili možnosti s předstihem postoupit do osmifinále. Dortmund doma zdolal Newcastle 2:0.

Unavené Straky třetího giganta v řadě neokradly. BVB nakročilo k postupu ze skupiny smrti

Borussia Dortmund porazila ve čtvrtém kole skupiny F Ligy mistrů na vlastní půdě Newcastle 2:0. Domácí celek působil ve svém 150. zápase v milionářské soutěži od úvodu živějším dojmem, což zhruba v polovině první půle přetavil ve vedoucí gól Niclas Füllkrug. Jeho čtvrtá soutěžní branka v této sezoně nakonec přinesla důležité vítězství, jež posunulo tým z Vestfálska minimálně do večerního zápasu PSG do čela tabulky. Straky, které do Německa přicestovaly bez řady opor, se po dvou skalpech anglických velkoklubů musely smířit s porážkou, čímž si zkomplikovaly boj o osmifinále.

Borussia po výhře v Newcastlu hodlá porazit Straky i v domácím prostředí

Skupina F letošního ročníku Ligy mistrů je právem považována za skupinu smrti a po polovině zápasů je situace dle očekávání nesmírně vyrovnaná. Borussia v úvodních dvou kolech nedokázala zvítězit, nicméně před dvěma týdny předvedla vynikající výkon na půdě Newcastlu a díky gólu Felixe Nmechy z konce prvního poločasu zvítězila nejtěsnějším poměrem 1:0. Aktuálně oba soupeři spolu sehrají druhý klíčový duel o postup.

Bayern hodil pohárovou ostudu za hlavu. Der Klassiker poprvé poznal sílu hurikánu Kane

Fotbalisté Bayernu dali zapomenout na ostudnou středeční porážku z poháru a v utkání 10. kola Bundesligy ve 134. vydání Der Klassiker porazili domácí Dortmund 4:0. O konci téměř 15 měsíců trvající neporazitelnosti žlutomodrých před vlastním publikem rozhodla už úvodní desetiminutovka, ve které se prosadil navrátilec do sestavy Dayot Upamecano a chvíli po něm také Harry Kane. Hosté následně i díky dalším dvěma zásahům Angličana vývoj střetnutí bezpečně kontrolovali, na stadionu úhlavního rivala navíc nepadli již sedm duelů v řadě.

Německo upíná pozornost na Der Klassiker: Odčiní Bayern v Dortmundu minulý nezdar?

Ani třicet čtyři vstřelených branek za devět ligových zápasů zatím Bayernu nestačí na vedení v tabulce. O dva body vepředu je totiž Leverkusen, který ve finále nemusí ani po tomto kole předskočit, i kdyby zvládl slavný Der Klassiker. Skolit přitom Dortmund se v letošní sezóně na bundesligové scéně nikomu nepovedlo. Domácí zaostávají za svým rivalem jen o kousek.

Severoafrická legie Frankfurt k triumfu nedotáhla. Přestřelka u řeky Mohanu vyústila v remízu

V duelu devátého kola Bundesligy mezi Frankfurtem a Dortmundem se po gólovém galapředstavení zrodila remíza 3:3. Domácí byli hned dvakrát v zápase ve vedení, o což se zasloužil dvěma góly egyptský útočník Omar Marmoush a alžírský reprezentant Farés Chaïbi. BVB se ale, jak už se stalo jeho zvykem, nevzdalo a především díky trefě střídajícího Juliana Brandta v 82. minutě vydřelo alespoň bod.

Souboj dvou zlepšujících se celků: formu Dortmundu otestuje Frankfurt

Po slabším vstupu do sezony se Dortmund zvedá. V Bundeslize zvítězil pětkrát v řadě, k tomu konečně přidal dílčí úspěch taky v Lize mistrů. V neděli se Borussia představí na hřišti Frankfurtu, jenž se rovněž postupně zlepšuje.