Seongnam FC Korejská republika - Seongnam FC - Expres Zprávy

08.03.202423:25

Acevedo mění Portugalsko za Čínu

Leonardo Acevedo za sebou má poslední zápas v dresu Rio Ave. Kolumbijský útočník se stěhuje do Korejské republiky, koupil ho Seongnam.

abola.pt
23.01.202117:04

Astra Giurgiu získala Jovanoviće

Igor Jovanović se vrací do rumunské nejvyšší soutěže. Nyní již bývalý obránce Seongnamu přestoupil do Astry Giurgiu.

kicker.de
12.03.201920:13

Hlohovský se vrací na Slovensko

útočník Filip Hlohovský se z angažmá v Koreji vrací na Slovensko a posílí Podbrezovou. Nyní třicetiletý forvard odcházel v roce 2017 ze Žiliny jako nejlepší střelec soutěže. V Koreji pak hrál za Daejeon Citizen a Seongnam.

30.06.201717:08

Hlohovský si vyzkouší korejský fotbal

Novou výzvu hledal a našel útočník mistrovské Žiliny Filip Hlohovský. Devětadvacetiletý forvard a nejlepší střelec posledního ročníku Fortuna Ligy se na rok upsal druholigovému jihokorejskému celku Seongnamu FC.

cas.sk
26.06.201714:40

Hwang Eui-jo rovněž do Japonska

Kim Bo-kyung není jediným korejským reprezentantem, který mění domácí ligu za tu japonskou. Gambu Osaku posílí útočník Seongnamu Hwang Eui-jo.

hochi.co.jp
17.02.201712:29

Vidošić přestoupil do Jižní Koreje

Australský reprezentant Dario Vidošić si již po konci v Číně našel nového zaměstnavatele, upsal se korejskému Seongnamu.

naver.com
21.11.201608:19

Korejskou smetánku prvně opouští Seongnam

S korejskou nejvyšší soutěží se loučí historicky nejúspěšnější subjekt, sedminásobný mistr ze Seongnamu. Dvojnásobní kontinentální šampioni ještě loni hráli asijskou Ligu mistrů, teď je ale poprvé od založení klubu roku 1989 čeká zkušenost s druhou ligou.

naver.com
20.07.201208:16

Éverton pokračuje v Koreji

Éverton Santos po několikaletém putování po hostováních nakonec nadobro opouští Paris Saint-Germain. 25letý útočník se po skončení smlouvy v pařížském celku dohodl na angažmá v korejském Seongnamu, v němž byl zapůjčen již od března 2011. Do této chvíle si za klub připsal 41 startů, vstřelil 12 branek.

15.12.201019:53

Inter druhým finalistou

Inter postoupil do finále mistrovství světa klubů, když si v semifinále s přehledem poradil s korejským Seongnamem. O trofej se Inter střetne s Mazembe. Seongnam - Inter 0:3 (3. Stankovič, 32. Zanetti, 73. Milito).

11.12.201019:07

2. semifinalistou MS Seongnam

Druhým semifinalistou mistrovství světa klubů se dnes stal korejský tým Seongnam Ilhwa, který vyhrál své čtvrtfinále. Al-Wahda - Seongnam Ilhwa 1:4 (27. Baiano - 4. Molina, 30. Ognenovski, 71. Choi S.K., 81. Cho D.G.).

13.11.201016:31

V Asii nejlepší Songnam

Songnam vyhrál podruhé v historii asijskou Ligu mistrů. V dnešním finále v Tokiu porazil íránský tým Zob Ahan 3:1 a navázal na triumf z roku 1995. Kvalifikoval se díky tomu na mistrovství světa klubů, které se uskuteční v prosinci v Abú Zabí. U obou úspěchů korejského celku byl Sin Te-jong - tehdy jako hráč a dnes v roli trenéra. Vítězství nad Zob Ahanem konečně pomohlo kouči Sin Te-jongovi zaplašit zlé vzpomínky na předchozí vystoupení ve finále asijské Ligy mistrů. V roce 2004 jeho tým nejprve zvítězil nad Al Ittihádem v Saúdské Arábii 3:1, ale doma pak utrpěl debakl 0:5. "Snažil jsem se ty myšlenky nepřivolávat, je to v hlavě, člověk s tím musí bojovat. Ale zvládli jsme to, takže můžu říct, že teď jsem také 'special one'," přirovnal se k trenérské hvězdě Josému Mourinhovi. Úspěch Songnamu potvrdil historickou nadvládu korejských klubů v asijské Lize mistrů, kterou vyhrály devětkrát. Letošní vítězové napodobili loňský triumf Pohangu. Songnam Ilhwa - Zob Ahan 3:1 (29. Ognjenovski, 53. Cho B-K, 83. Kim C-H - 67. Khalatbari).